[Mondeo] Mondeo ST220 Bobsona

Bobson, 10.09.2014, 22:27 « poprzedni - następny »

Bobson

Powoli coś będę ogarniać :)

Na początek chce kupić kable NGK, świece Denso Twin Tip, wkładke Pipercrossa, filtr kabinowy, paliwa i oleju.

Zastanawiam się nad olejem: Mobil 1 5W50 czy może Valvoline Synpower 5W40?
Ogólnie w Escorcie przez 50tys km jeździłem na Tedex 5W40 i też się nad nim zastanawiałem. Swego czasu miałem ten olej w Fieście, podczas upalnych zawodów dogrzałem olej (Tedex) do 140*C, wtedy jeszcze nie miałem chłodnicy oleju. Przy 140*C tak czy siak miałem na jałowych 1.8bara ciśnienia oleju. Mam zaufanie do tego oleju w kwesti silników Zetec, nie wiem jak tu by się sprawdził...
Fiesta XR2i ITB, Mondeo 2.2 Titanium X, S-Max MK1 2.0 TDCi AT

st-power

Cytat: Bobson w 11.09.2014, 23:21Na początek chce kupić kable NGK, świece Denso Twin Tip,
Właśnie jestem przed wymianą świec i kabli WN i z tego co mi wiadomo ST220 kiepsko toleruje zamienne kable,dlatego ja zamontuję oryginalne Motorcrafta i świeczki również w oryginale .
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

wild_weasel

Cytat: st-power w 12.09.2014, 23:07kable oryginalne Motorcrafta
A może Magnecory? Cena zbliżona.

MAG

Tomasz  - ale drewno w połączeniu z czerwienią tapicerki to sorki, ale jak dla mnie dramat. 

Gdyby tapicera była czarna, to te  drewno wcale  by nie  raziło (szczególnie po wymianie wszystkich elementów  alu  na te  "drewniane")
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Bobson

Panowie, kierownica będzie oryginalna czarna. Drewna nie lubię i go nie będzie :)

ST dostało nowy filtr powietrza Pipercrossa. Zamówiłem też kable NGK, do tego wpadną świece Denso Twin Tip.

Nad oliwą się jeszcze zastanawiam, myślę o sprawdzonym w Escorcie Tedexie 5W40 lub coś nowego - Valvoline 5W40 Synpower, Shell Helix Ultra 5W40 - jeszcze muszę sobie poczytać i pomyśleć :)
Do kompletu wpadnie reszta filtrów: oleju, paliwa i kabinowy.
Rozrządu nie dotykam, muszę poczytać jeszcze o pompie wody.
Do wymiany mam też chłodnice, na szczęście nówka kosztuje 150zł więc nie jest źle. Stara ma lekkie pęknięcie przy króćcu na górze, ktoś to kleił ale poci się dalej więc wymieniam i z głowy.

LPG zostało już wybrane i umówione.
Będzie ECU LPG Tech 326 OBD, wtryski Baracuda, reduktor Romano 8mm. Zbiornik 52l w miejscu koła zapasowego, wlew pod klapką. Zestaw powinien ogarnąć z palcem w tyłku ten silnik  :mrgreen:
Fiesta XR2i ITB, Mondeo 2.2 Titanium X, S-Max MK1 2.0 TDCi AT

bishop

Cytat: Bobson w 16.09.2014, 11:22ST dostało nowy filtr powietrza Pipercrossa.
Jest jakaś różnica w dźwięku V6?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

pietro89

również mam taką wkładkę i dźwięk delikatnie się tylko zmienił ... słychać szum zasysania ;)
Nie prędkość zabija lecz jej gwałtowna utrata ...

Bobson

Jeśli jest to wręcz trudna do wychwycenia :) Filtr kosztował 75zł więc wolałem dołożyć do niego niż kupować co wymianę nowego papieraka.
Fiesta XR2i ITB, Mondeo 2.2 Titanium X, S-Max MK1 2.0 TDCi AT

Bobson

29.09.2014, 18:47 #23 Ostatnia edycja: 29.09.2014, 18:48 by Bobson
Gaz zamontowany, póki co zero check'ów i innych problemów. Zmieściła się butla 55l a więc wchodzi mi 46l do środka. Ostatnie spalanie na butli przy dynamicznej trasie to 13,5l gazu także super :) Oliwa Tedex 5w40.
Na zime zamówione Nexeny 205/50r17 i alufelgi.

Pytanko mam - oryginalna pompa wody ma wirnik metalowy czy plastikowy?
Fiesta XR2i ITB, Mondeo 2.2 Titanium X, S-Max MK1 2.0 TDCi AT

T

Cytat: Bobson w 29.09.2014, 18:47Pytanko mam - oryginalna pompa wody ma wirnik metalowy czy plastikowy?
Plastikowy.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Bobson

Jakieś sprawdzone zamienniki z metalową polecisz?
Fiesta XR2i ITB, Mondeo 2.2 Titanium X, S-Max MK1 2.0 TDCi AT

T

W ST220 jest trochę inna pompa niż w pozostałych V-kach. Nie ma zamiennika. Tzn. da się zamontować zamiennik, ale ma trochę mniejszą średnicę wlotu czy tam wylotu (nie pamiętam).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Bobson

Ty mówisz o całej pompie a z tego co się zorientowałem z kolegą w ASO sam wkład a więc korpus z wirnikiem i łożyskiem jest osobno i po numerach go znalazłem.
Przykładowo z dobrych zamienników które sprawdzały się w Zetecu Dolz ma taki wkład - nr DOLZ F142.
Fiesta XR2i ITB, Mondeo 2.2 Titanium X, S-Max MK1 2.0 TDCi AT

T

Tak, mówiłem o całej pompie. Nie interesowałem się jej regeneracją, bo moim zdaniem to zbyt duże ryzyko. Ten element jest tani i starczy na długo, a jego awaria oznacza zwykłe zgon całego silnika. No chyba, że masz tak podzielną uwagę, że non-stop podczas jazdy obserwujesz wskaźnik temperatury. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Bobson

Setup zimowy ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Fiesta XR2i ITB, Mondeo 2.2 Titanium X, S-Max MK1 2.0 TDCi AT