[S-Max] Smokus MAXimus, czyli Rodzinny Autobus nr 2... i pół Turbo ;)

MAG, 12.04.2014, 22:28 « poprzedni - następny »

MAG

Cytat: Tomasz w 09.12.2014, 13:20
Ja się przez chwilę zastanawiałem, czy by nie kupić właśnie mk4 2,5T...
Najlepiej takiego z padnietym silnikiem i wtedy pakujesz słupek z RS'a i jaaaaazda  :D




Co do S-Maxów - cliner juz ma zmodzonego chociaż mocowo może i nie wyszedł jakoś rewelacyjnie, a projekt snafu będzie grubszy niż mój (chociaż set-up będzie baaardzo zbliżony) i będzie szybciej zrealizowany, więc nie jest aż tak źle z tymi S-Maxami...  8)

A co do 300+ w moim aucie - jakoś nie bardzo wierzę, że uda się to osiągnąć bez modów turbiny, a te raczej nie mają szansy na realizację w roku 2015-tym...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: MAG w 09.12.2014, 22:01Co do S-Maxów - cliner juz ma zmodzonego chociaż mocowo może i nie wyszedł jakoś rewelacyjnie, a projekt snafu będzie grubszy niż mój (chociaż set-up będzie baaardzo zbliżony) i będzie szybciej zrealizowany, więc nie jest aż tak źle z tymi S-Maxami...
Nawet jeśli będzie ich 10, to i tak nikt na drodze nie będzie spodziewał się takiej mocy po S-Maksie. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

A to na pewno masz rację ;-)

Ja dodatkowo sciagnąłem oznaczenia 2.5T z drzwi i zastanawiam sie czy przypadkiem przy okazji robienia wydechu (o ile do tego dojdzie za jakieś 2 lata) nie postawic na końcówkę tylko z jednej strony (wtedy oczywiscie konieczna będzie wymiana zderzaka, ale to pikuś).
Volvo na początku w swoich autach z 2,5T miało pojedynczy wydech - dopiero potem zrobiła się moda na podwójne wydechy i teraz prawie każde auto ma "dwururke"...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: MAG w 10.12.2014, 10:55Ja dodatkowo sciagnąłem oznaczenia 2.5T z drzwi i zastanawiam sie czy przypadkiem przy okazji robienia wydechu (o ile do tego dojdzie za jakieś 2 lata) nie postawic na końcówkę tylko z jednej strony (wtedy oczywiscie konieczna będzie wymiana zderzaka, ale to pikuś).
Ja bym zostawił i wydech i emblematy. U siebie emblematów "V6" z błotników nigdy nie ściągnąłem, myślę, że to fajny smaczek. Wydech mam co prawda schowany, ale tylko dlatego, że zderzak RS jest tak skonstruowany, a nie znalazłem nikogo, kto umiałby mi go lekko podciąć tak, żeby to wyglądało tak jak trzeba. Zderzaka ST nie chcę, bo wtedy z auta zrobiłby się mieszaniec, a poza tym zderzak ST do wersji kombi średnio mi się podoba, jest taki trochę przyciężki.

"Sleeperowaty" wygląd ma swoje wady i zalety. Zaleta to oczywiście wrażenie jakie sprawia takie auto, gdy jadąc spokojnie nagle wciśniesz gaz i znikniesz. Wada jest niestety taka, że mistrzowie prostej w swoich 100-konnych bolidach lubią na DK siedzieć na bagażniku i próbować Cię wyprzedzić razem z autami przed Tobą, chociaż nie mają czym. Zresztą jeździłeś ST200 kombi, a tam pewnie było podobnie. Mnie już to zaczęło irytować na tyle, że ostatnio kupiłem emblemat "V6", taki jak jest na błotnikach i nakleję go też z tyłu. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Z tym wydechem to sam nie wiem szczrze mówiąc - podoba mi sie ten podwójny i na dodatek w tym aucie ma on sens, ale jestem natomiast przeciwnikiem przerabiania wydechów na podwójne w autach, gdzie ten zabieg jest tylko i wyłącznie "sztuką dla sztuki" - Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.m.in. dlatego w poprzednim Maxie zostawiłem wydech tak jak był fabrycznie, a tylko dodałem ładniejszą końcówkę i blendę na zderzaku.

Natomiast emblematy to inna sprawa - w moim pierwszym Escorcie, w którym zrobiłęm swap'a z 1,6 90KM na 1,8 130KM nakleiłem znaczek XR3i (oryginalny, bo silnik pochodził z dokładnie takiej wersji) i był to jedyny raz, kiedy pojawiło sie takie dodatkowe oznaczenie na moim aucie - w każdym kolejnym emblematy były raczej sciągane (np. V6, RS2000, ST200, ST220 i teraz 2,5T), bo jakos tak wolę bez nich...


A chłopcy "siedzący mi na ogonie" to mi "powiewaja" - jak mi się nie spieszy, a chcą mnie wyprzedzić to spoko, nawet Maluchem czy starym rozpadającym sie Golfem mogą to zrobic ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

wilhelm

zrób czarne końcówki, nie będą się tak rzucać w oczy :)

yayko

Cytat: Tomasz w 10.12.2014, 13:19
Mnie już to zaczęło irytować na tyle, że ostatnio kupiłem emblemat "V6", taki jak jest na błotnikach i nakleję go też z tyłu. ;)
to będą się śmiali że "wieśniak w mondeo sobie naklejkę przyczepił" :D

« Dodane: 10.12.2014, 14:29 »

bez urazy oczywiście :)

T

Cytat: yayko w 10.12.2014, 14:10to będą się śmiali że "wieśniak w mondeo sobie naklejkę przyczepił"
Do momentu aż zniknę. :D

Kiedyś jeździłem z naklejką "UFO". ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Cytat: wilhelm w 10.12.2014, 14:08
zrób czarne końcówki, nie będą się tak rzucać w oczy :)
eeeeee nieeeeeee

Mam w piwnicy końcówki Remusa z wycietym laserowo logo i gdyby nie to, ze sa w stylu DTM (czyli z tym zagieciem do góry) to bym chyba nawet o nich pomyslał (albo gdybym miał Fokę ST, bo do niej taki styl by pasił)...


Przy całej mojej niechęci do znaczków, zastanawiam się czy nie kupić sobie logo Wolfa do montażu we wlocie powietrza w zderzaku i do tego kapselki na felgi i kapturki na wentylki plus mała naklejeczka z tyłu...  ;-)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: MAG w 10.12.2014, 17:11zastanawiam się czy nie kupić sobie logo Wolfa
A jakie elementy masz Wolfa?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

hehe, żadne :-D
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

To jaki sens? :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

cliner

On jest Wolf....
Tomek

MAG

Cytat: Tomasz w 10.12.2014, 17:20
To jaki sens? :D
Bo mi sie znaczek podoba :-D
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

yayko