[S-Max] Smokus MAXimus, czyli Rodzinny Autobus nr 2... i pół Turbo ;)

MAG, 12.04.2014, 22:28 « poprzedni - następny »

cliner


klajgus

Mag. obgadaj ten pomysł z Thomasem, bo jak ja z nim o tym gadałem to on był sceptyczny, niby ktoś to sobie zamontował ale i tak ugotował silnik,bo czujnik do temp, spalin był za daleko, i nie pokazywał prawdziwej temp. mówił ze  ciężko to dobrze zrobić.
Mondeo MK4
2.5 T 275KM/391Nm

snafu

Miałem EGT ale mi sondę wydmuchało :) i już nie chciało się zdejmować turbo. Na razie zaślepione.
W watku moim powinno być widac elektroniczny zegar.

MAG

Wyjściem jest chyba branie sygnału takiego jak idzie w odczycie z gniazda diagnostycznego i "przeliczanie" tak, żeby wyświetlało temperaturę na dodatkowym zegarze.
Wiem, że nie jest to super dokładne, ale chyba lepsze niz nic...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

weksla

Snafu a nie uszkodziło Ci turbo po wydmuchaniu sondy EGT
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

snafu

Nic się nie stało z turbo. Przed i po chodziło jak należy (już z rok minie). Tam nie miało co wlecieć do środka.

weksla

No to fart. Mi też jak upaliło.sonde to nic się z turbo nie stało więc fuks. Znam ludzi którym zniszczyło wirnik
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

Daaaaawno nic sie tu nie pojawiało, więc trzeba troszke zaktualizowac watek, szczególnie ze wszystkie foty szlag trafił (zmiana reguł na photobucket).


Przypomne tylko, że wiosną wpadł nowy zestaw kółek - alusy ATS 9J20ET40 (po regeneracji) z oponami Falken 245/35/20...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wyjazd na lato do Polski i tradycyjnie Smokus robił za ciężarówkę ...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




W nagrode za dobre sprawowanie wpadły znaczki z czarnym tłem, ale średnio jestem z nich zadowolony - zapewne latem znowu z tym tematem powalczę ...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.





Niestety długo nie cieszyłem się pieknie wyglądajacymi aluskami - wystarczyły 3 tygodnie uzywania auta przez zonkę i taki efekt ...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Przyszła jesień i Smokus był juz umówiony na kolejne podejście do walki z programem, ale w dniu wyjazdu do Poslki, chwilę po ruszeniu spod domu złapałem kapcia - pierwszy raz chyba od jakichs 10-lat ...
Zamiast Smokusem, do Polski pojechaliśmy Maganką - dobrze że jechałem tylko z dzieciakami, to udało się jakimś cudem zmieścić komplet zimówek do S-Max'a, które czekały w garażu w Gdańsku.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Wiosną i latem czeka mnie kilka rzeczy do zrobienia w aucie, przede wszystkim porządek z lakierem, a także będę musiał wymienić tarcze i klocki. Chce też powrócic do zawieszenia IVDC...

Z programem będę walczył juz w trakcie zimowego pobytu w Polsce - ostatnie podejscie u znajomych chłopaków w Kosakowie.
Jesli nie uda im sie osiagnąć okolic 260-270KM, to wiosna odwiedze heko ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

cliner

Te 260-270 to raczej bezproblemowo.Mam też u siebie program od Heko,jest dobrze zrobiony.Przez chwilę myślałem o wygraniu Bluefin Stage 2,ale zostaje jak jest.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Tomek

orzel_man

U Mnie stage 2 ale wynik w okolicach 250.
nic dalej nie chce iść, a bluefin mówi tylko, że nie wiedzą jak przy takim "hardware" program się sprawdzi, bo oni to raczej z Fokusami tylko działają i takie tam... Ale odpycha się "w miarę" więc NA RAZIE nie kombinuje.

MAG

U mnie przy programowaniu ciagle były z czyms problemy.
Najpierw wadliwy BS, potem limitery zamykajace przepustnice i powodujące szarpania przy przyspieszaniu, a w końcu notoryczny brak czasu i mozliwości odstawienia auta na walkę.

Teraz przynajmniej wiem, że sprzetowo jest wsio OK i tylko została walka z podkreceniem aktuatora i programem.
Gdyby nie ten kapeć w drodze do Polski, to juz byłoby to zrobione ...



btw - niestety musze zdjąć customowy wydech i wrócić do serii.
Żonka cały czas mi głowe truje, że jest za głosno ...
W miescie to zupełnie nie przeszkadza, ale wystarczy wyjechać na jakąś główniejszą drogę i pojechac tymi dozwolonymi w Szwecji 90-110km/h i rzeczywiście po kilku minutach ma sie dosyć tego "buczenia" ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

orzel_man

Wygłuszenie załatwia sprawę.
U mnie pomogło. Bo nawet ja miałem problem z akceptacją jednostajnego ,,buuuuui"
Inna opcja. Usiąść na tylnej kanapie. O wiele mniej przeszkadza.
Jakiś taki dziwny rezonans jest w S maxie ze z przodu bardziej słychać.

MAG

Wymiana wydechu przyklepana, nawet zaliczka od kupujacego wpłyneła na konto ...

Na tę chwile tego nie zrobię, ale w styczniu jade na przegląd, to wypytam sie o legalność zamontowania przepustnicy wydechu i jesli będzie ok, to latem wrzuce takie coś i pstryczkiem będę mógł sobie regulowac głośność - na codzień cichutko, a jak będę miał ochotę, to będę straszył sąsiadów ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

orzel_man


MAG

Na razie będzie prawie ori.
Zostaje oczywiście DP 3" i sportowy, metalowy katalizator.
Wyjście z katalizatora ma 2,5" i dalej będzie zejście na fabryczne 2,25". Kupiłem rurę z 2,2TDCI, gdzie w serii nie ma środkowego tłumika, więc układ będzie tylko na dwóch końcowych seryjnych z 2,5T plus końcówki albo te moje Remusowe, albo coś innego ciekawego znajdę.

Ostatnio patrzyłem na fotki w kompie, gdzie te Remusowe końcówki leżą obok rury 3" i wydaje mi się, że średnica tych końcówek oscyluje w okolicach 8cm.
No nic, jak zrobię przymiarkę jak sie prezentują w zderzaku, to wtedy zdecyduję...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0