[S-Max] Smokus MAXimus, czyli Rodzinny Autobus nr 2... i pół Turbo ;)

MAG, 12.04.2014, 22:28 « poprzedni - następny »

snafu

Tylko 19 ma inne ET z tego co chyba patrzyłem, ciekaw jestem jak ona by leżała na aucie.

MAG

Dawno nic nie pisałem, wiec czas na "małe conieco"...


Pare fotek jeszcze przed wyjazdem na Wielkanocna wycieczkę...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.






Kilka fotek w trakcie wycieczki ;)


Pod zamkiem w Stirling ...

[URL=http://s1373.photobucket.com/user/mag-1410/media/IMG_20170411_175557_zpsvfzzll9o.jpg.html]

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Monument Mela Gibsona, znaczy BraveHeart'a, znaczy Wallace'a :619:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Gdzies tam w drodze do Nessi :027:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Do Loch Ness ostatecznie nie dotarlismy - był wypadek i droga zablokowana wg Policji na ok. 4 godziny - próbowalismy sie przebic na drugą stronę, ale wylądowalismy w jakichs takich ścieżynkach, ze odpusciłem - nie chciałem ryzykować uszkodzenia auta, więc tylko zrobiliśmy fotki nad sąsiednim jeziorkiem ...


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Z innego ujęcia ...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

Na tych zdjęciach auto wygląda jak zabawkowy resorak z przerośniętymi kołami! :D

Nie sądziłem, że takie trochę obłe felgi będą tak dobrze pasowały do S-Maxa. Super!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

snafu

Bardzo spoko ten felunek

MAG

Z innych ciekawostek - ponieważ zapadła ostateczna decyzja, że Smokus zostaje u mnie na kolejne 2-3 lata, to szykuje się Stage3 ;)


Wpada hybryda Perun-Turbo, wracają wtryski 440ccm, a standardowy aktuator będzie przerabiany pod kątem hybrydy.
Całością zajmą sie chłopaki w Pszczynie...  ;)

Mam cichutką nadzieję na okolice 290KM, ale znając moje "szczęście" to i tak będę sie cieszyl juz przy 260+  
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

Cytat: MAG w 10.05.2017, 11:28zostaje u mnie na kolejne 2-3 lata
Fajnie. Ale czy w takim wypadu nie lepiej pójść już całkiem na poważnie z zamknięciem bloku włącznie?
Skoro auto i tak będzie uziemione, to może warto w to zainwestować?
Odstawienie samochodu do warsztatu jest zawsze problemem, więc skoro decyzja zapadła i wygospodarowałeś czas, to może lepiej zrobić raz a porządnie?
Będzie w przyszłości piękne i bezpieczne wyjście na 400+ ...
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

TAM

To chyba taki sobie pomysł. Po pierwsze, kto wystroi S-Maxa na 400+? Poza tym do takiej mocy samo zamknięcie bloku nie wystarczy. Trzeba zainwestować w nowe turbo z RS-a, aluminiowy kolektor dolotowy, zakucie silnika przy jednoczesnym obniżeniu kompresji. A potem customowe półosie, szpera, hamulce, wystrojenie ABS i ESP (kto to zrobi i za ile?). Nie bardzo widzę sens, widzę natomiast ogromne koszty i kłopoty.

MAG

Seba - sprawa jest prosta - na chwilę obecną nie stać mnie na zamknięcie bloku - niestety...

Gdybym wtedy jesienią zdecydował się na oddanie auta do FSV na remont silnika, to wtedy bym zapewne od razu takie cos robił. Ale niestety mieliśmy troche problemów finansowych i poszedłem "na skróty"
Oszczędziłem ładnych kilka tysiecy robiąc tylko wymianę słupka (było to pewne ryzyko, ale generalnie oplaciło się...
To co zostało, starczyło na wydech plus jeszcze pare innych rzeczy - np moje nowe "małe kółeczka" ;)


Co do montażu hybrydy - i tak planowałem latem dać turbo do regeneracji, bo te które na szybko wsadziłem po śmierci oryginalnego, to niestety trochę zbyt głośno gwiżdże.
A skoro w cenie regeneracji wyszła mi hybryda z przeróbką aktuatora, to ten tysiak więcej za pozostałe rzeczy to już nie jest tragedia i całe szczęście moge sobie na to pozwolić...


Przy moim stylu jazdy i tym co jest w tym aucie do ugrania na hybrydzie, to zamykanie bloku nie jest konieczne. Przydatne tak, ale nie konieczne.

A na wycieczki w okolice 400KM w ponad 10-letnim aucie rodzinnym do codziennego użytku to chyba bym sie nie zdecydował...
Bardziej realne wydaje mi sie kupienie za 2-3 lata jakiegoś małego i młodego auta, które z jedenj strony zastapi Smokusa w codziennym uzytkowaniu po mieście, a jednoczesnie będzie miało odpowiedni potencjał żeby służylo jako zabawka.

Ewentualnie szarpniemy sie na cos rodzinnego duzo młodszego w zamian za Smokusa i zostaniemy z Maganka jako autem na sytuacje awaryjne ;)

Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

MAG

Dowiedziałem sie własnie o kolejnym bardzo mocnym S-Maxie - mam nadzieję, że zdąży być wystrojony zanim będzie czas na mojego  :D :D :D

Oczywiście zajmuja sie nim chłopacy z FSV...   8)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

snafu

Też czekam na efekty :)

MAG

Ty swojego odstawiasz po urlopie dopiero, czy jeszcze w maju?
Bo słyszałem że twoja nowa maszynownia jest gotowa...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

snafu

Ja zdecydowanie działania w drugiej połowie czerwca. Za mało czasu teraz na wszystko będzie.

weksla

Mag tylko jak bedziecue stroić to uważaj na blok aby było tobzrobione z głową. Wchodząc w strefę >270ps robi się niebezpiecznie. Zrobiłbym blaszki na Twoim miejscu. Ni chyba że jezdzisz nie bardzo agresywnie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

Na codzień jeżdżę dosyć dynamiczne, ale nie upalam auta - to jest duży autobus, a nie hot-hatch...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

snafu

Najgorsze w s-maxcie jest to, że wszyscy siedzą wysoko. Pasażerowie troszkę latają na zakrętach :)