[Mondeo] MKIII 2.2 TDCi ST [qualin]

qualin, 07.04.2014, 19:30 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

14.09.2017, 23:20 #435 Ostatnia edycja: 14.09.2017, 23:21 by sseebbaa1
Cytat: qualin w 15.09.2017, 00:13Przecież ja go tym eibachem podniosłem. Przedtem miałem obniżenie 50/50.
Aaaa.
Myślałem, że obniżałeś.

Ale i tak ścięcie opony jest bardzo mocno przesunięte w kierunku brzegu opony. Wygląda to dziwnie.
Chociaż rzeczywiście w tym przypadku zmniejszenie obniżenia powinno delikatnie pomóc.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

qualin

To jedyna opcja chyba bo geometrię dwa razy ustawiałem i nie pomogło.

qualin

Jeszcze zamówiłem parę rzeczy:

- palniki osram xenarc

- lampy drl nssc 510L w miejsce przeciwmgłowych

- lewarek bo mój się uszkodził

- 2x podwójne gniazdo USB

- odbiornik Bluetooth pod AUX

qualin

Doszły światła DRL marki NSSC w miejsce przeciwmgielnych.
Po zapaleniu świateł mijania włączają się postojowe w postaci ringów. Plan był taki, se ringi będą schowane za ramką halogenu, ale niestety okazało się że widać całe. Chciałem mieć tylko efekt podświetlonego klosza.
Na plus instalacja. Po wywaleniu halogenów, wystarczyło lekko zeszlifować ramkę od środka i przykręcić dzienne.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Tigerbart

Ładnie wygląda ;)

qualin

Bartek masz jakiegoś szpeca od zawieszeń w Trójmieście? Chodzi mi o wyregulowanie żeby zmniejszyć negatyw bo mam dość wymiany opon do sezon.
Potrzebuję tez zakonserwować podwozie, znasz kogoś dobrego?


Rodzinny zlot forda ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Tigerbart

Tylny negatyw w kombi regulują dwie śruby, które nie ruszane od dawna na pewno są do wymiany przez korozję. Pękają. Najpierw trzeba sprawdzić czy można tymi śrubami u ciebie ruszać, ewentualnie od razu wymienić ( ok 10zl / szt ), potem konserwacja i na końcu geometria. Pierwszymi tematami może zająć się Andrzej (881579888) na świętokrzyskiej 69, a geometrią musi zająć się specjalizujący się w tym zakład który Andrzej ci na pewno wskaże. Ja jeżdżę na przykład do zakładu który jest po prawej stronie jak się jedzie z gdańska lipce do góry w stronę tune up.

theanalogs

Ładne kombi fajnie, że uratowane :)

qualin

Jak pech to pech. Zgubiłem zaczepy dolne od tylnego zderzaka jadąc po obwodnicy przez co zderzak zaczął uderzać o podłogę auta. W wyniku tego straciłem listwę zderzaka i jeden czujnik pdc :/ żeby było zabawniej to w ASO nie mają takich zaczepów do zderzaka rs. Nie ma ich nawet na rysunku technicznym w katalogu. Udało się dopasować jakieś plastikowe wczepy w sklepie motoryzacyjnym, ale nie jestem przekonany co do ich mocowania.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Tigerbart

To chyba zamknąłeś budzik na tej obwodnicy co? :)

qualin

A gdzie Panie, ledwo 120 się kulalem
W ASO nie umieli znaleźć spinek do tego zderzaka. Pomijam fakt, że koleś upierał się że wg vinu mam z tyłu zwykły zderzak. Na rysunku technicznym zderzaka z titanium x/rs nie ma nawet tych otworów więc zapinek też. Sytuację uratował sklep motoryzacyjny gdzie udało się kupić zapięcia.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


qualin

Trochę mnie tutaj nie było. Auto dalej jeździ. Właśnie jestem po prostowaniu (z uzupełnieniem ubytków) i malowaniu felg.
Aktualnie 317 tys km na liczniku. Brak przednich zaślepek w progach.
Po dwóch latach od malowania wyszła rdza na tylnych lewych drzwiach i błotniku więc skorzystałem z 3 letniej gwarancji jaką dostałem na malowanie w ASO i naprawili ;)

Powyżej 160 km/h gaśnie mi silnik i zapala się check który miga. Jakieś pomysły? Auto odpali z powrotem, ale brakuje mocy, jakby turbina nie dmuchała. Muszę się zatrzymać, wyjąć kluczyk i odpalić żeby wszystko wróciło do porządku.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Bobson

Cytat: qualin w 20.05.2019, 11:48
Powyżej 160 km/h gaśnie mi silnik i zapala się check który miga. Jakieś pomysły? Auto odpali z powrotem, ale brakuje mocy, jakby turbina nie dmuchała.[/img]
Obawiam się, że wtryski...
Fiesta XR2i ITB, Mondeo 2.2 Titanium X, S-Max MK1 2.0 TDCi AT

qualin

Muszę podjechać gdzieś na sprawdzenie wtrysków. Wymieniłem na razie tylko filtr paliwa, ale bez zmian jest.