[Mondeo] MKIII 2.2 TDCi ST [qualin]

qualin, 07.04.2014, 19:30 « poprzedni - następny »

qualin

Plusy robienia w serwisie

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



I fakturka (nie wszystko jest na niej bo do pewnych rzeczy się "dogadałem" ;) )

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


wild_weasel

Nooo, stary... auto zawsze miałeś zadbane, ale teraz - petarda!   :D
Cieszy, że taki koniec tej przygody na obwodnicy.

qualin

Szybka fota za dnia :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Tigerbart

A można do nich pojechać na samą warstwę kwarcową ?

qualin

Myślę, że można.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

qualin

Parę dni temu wpadłem w dziurę. Felga poszła do prostowania, ale niestety jest w marnym stanie. Dalej krzywa tyle, że powietrze już nie ucieka. Założone grubo ponad 100g odważników. Obręcz w miarę wyprostowana, ale niestety są krzywe ramiona. Muszę szukać nowej felgi :/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


MAG

Aaaaaaa...

Musiało zaboleć ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

qualin

Nooooo :/ mam problem z dostaniem takiej felgi. Podobno już nie produkują tego modelu :/

wodzmistrz

29.05.2017, 23:27 #428 Ostatnia edycja: 29.05.2017, 23:35 by wodzmistrz
A wyprostować nie da rady?

Mój ojciec w swoim focusie niedawno dawał dwie do prostowania, mama chyba sobie rajd po kraweznikach robiła, bo nieźle pizgniete :p odpowiednie maszyny, 100-200 zl za dwie i zrobione. No ale nie wiem, może to zależy od skali defektu i nie zawsze sie da
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

qualin

Koleś co prostował powiedział że zrobił ile się dało. Bardziej nie ryzykował bo mogłaby pęknąć.

MAG

Szukanie pojedynczych na alledrogo pozostało.
Albo poszukać 2 inne i na jednej stronie takie, a na drugiej inne ;-)
Byleby rozmiary były takie same...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

qualin

Cytat: MAG w 30.05.2017, 14:42
Szukanie pojedynczych na alledrogo pozostało.
Albo poszukać 2 inne i na jednej stronie takie, a na drugiej inne ;)
Byleby rozmiary były takie same...
nie, nie , nie :P zadnych takich kombinacji :P
na allegro raczej nie dostane, to bardzo malo popularny model felgi. widzialem gdzies w niemcowni, ze sa do dostania za ok 150 euro sztuka. Generalnie teraz i tak nie mam cisnienia. felga jeest na aucie, nie bije, powietrze nie ucieka. za 3 tygodnie wyjezdzam na 2 miesiace wiec nie bede ruszal tematu az do wrzesnia bo mondeo i tak bedzie stalo nieruszane. jak wroce to moze sie pokusze o prostowanie w cnf, jak peknie to sie pospawa i tyle.

qualin

Po raz kolejny zjadło mi opony od środka. Tym razem tył. Także po raz kolejny w ciągu roku musiałem kupić dwie nowe :/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Poza tym poszła skrzynia, a dokładniej synchronizator 3go biegu. Kupiłem skrzynie za 250 zł. Od razu wpadło też nowe sprzęgło, wysprzeglik, tarcze i klocki ATE przód/tył, nowe linki do ręcznego, sprężyny Eibach pro kit 40/30 (może teraz nie będzie tak mocno zjadać opon), końcówka drążka, łożysko oporowe, olej Millers, filtry Manna, guma na jeden przegub. W sumie wydałem jakieś 4300 zł :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Przy okazji rodzice kupili właśnie najnowsza fiestę w wersji titanium z potworem pod maską czyli 1.0 EB 100KM. Mają jeden z pierwszych egzemplarzy w PL. Muszę przyznać, że bardzo fajne autko, w wewnątrz nie jest dużo mniejsze od foki, a napewno materiały i wykończenie o niebo lepsze jak w Focusie MK3.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


sseebbaa1

14.09.2017, 23:10 #433 Ostatnia edycja: 14.09.2017, 23:12 by sseebbaa1
Cytat: qualin w 14.09.2017, 23:19zjadło mi opony od środka
Cytat: qualin w 14.09.2017, 23:19sprężyny Eibach pro kit 40/30 (może teraz nie będzie tak mocno zjadać opon)
Uważam, że obniżenie wcale nie pomoże.
Co więcej jeżeli obniżenie zawieszenia spowoduje jakiekolwiek pochylenie koła, to bardziej w kierunku ujemnego pochylenia - a więc jeszcze bardziej toczenie się opony na wewnętrznej krawędzi.

A robiłeś geometrię? Wyniki były w porządku?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

qualin

Przecież ja go tym eibachem podniosłem. Przedtem miałem obniżenie 50/50. Tak geometria była robiona.