[S-Max] czarnuch ST - autobus pośpieszny

custom, 09.03.2014, 00:37 « poprzedni - następny »

custom

Witam
Samochód zakupiony od klubowicza z forum forda pierwszy i jedyny właściciel. Jechałem po niego z Wrocławia nad polskie morze w ciasnym autobusie masakra prawie 9 godzin i 2 krótkie przerwy.
Powrót na kołach generalnie ok jest moc - wyczajonych kilka małych problemów między innymi  obecnie czekam na dostawę hamulcy przednich - będzie zimmerman i ebc yellow stuff bo kpl textarów pogiety po niecałym roku :619:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



w skrócie
- s-max ST
- silnik - 2.5 5 cylindrów - turbo - fabrycznie 220KM -
- duże hamulce 316mm
- pakiet platinum x
- 7 miejsc / lub 5 i potężny bagażnik

Mody
- wydech klasówka od turbo po końcowe - el-tec
- duży FMIC
- Program - bezpieczne 260KM -
- kpl dwumas i sprzęgło sportowe od focusa RS - ściągane z ANGLI

kilka fotek

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Wkrótce trochę więcej napiszę i kilka fotek po detailingu.:P

sseebbaa1

No taki karawan może zaskoczyć niejednego kierowcę na drodze.
Gratuluję mocy!

Jaki rozmiar opon masz założony?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

custom


MAG

Witaj na tym forum

Tak jak pisałem na FCP, sam miałem chrapke na ten egzemplarz.

btw - zapomniałes dopisac info o Bluefin'ie, bo tam nie ma indywidualnego strojenia, z którego zreszta poprzedni właściciel nie był zadowolony i to dlatego pojawił sie własnie Bluefin
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Kris1976

Czadowy autobus ! gratulacje !
ten el-tec to 3" czy 2,75 " ?
rozumiem że wydech w wersji cichej ... rodzinnej ? :stupid:
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

caqerr

Gruuubo.
Fajny s-maxik.
Idzie się naciąć na drodze, ojj idzie... :)

MAG

Cytat: Kris1976 w 11.03.2014, 01:03
ten el-tec to 3" czy 2,75 "?
Jak gadałem z poprzednim właścicielem, to nie byl pewny na 100% (wydech założony 3 lata temu), ale mówił o 2,5cala max....
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

bishop

Fajny bus. Ta dwururka z tyłu wygląda groźnie  :ghost:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

custom

Cytat: Kris1976 w 11.03.2014, 01:03
Czadowy autobus! gratulacje!
ten el-tec to 3" czy 2,75 "?
rozumiem że wydech w wersji cichej... rodzinnej? :stupid:

Wydech z tego co wiem 2,5 cala tylko downpipe 2,75 - taka głośniejsza  wersja rodzinna

Samochód jeździ na bluefinie całkiem całkiem na programie od v-tech miał 10 km więcej ale miał też czasami czkawkę.
Trochę chodzi mi po głowie jakieś strojenie u HEKO ale zobaczę


Hamownia wymieniona i jest Git :D
Klocki hartowane wg zaleceń producenta


btw

Polecacie jakieś świece np.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://ford.sklep.pl/product-pol-13865-swieca-zaplonowa-FoMoCo-1505812.html

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.motointegrator.pl/produkty/288224-swieca-zaplonowa-denso-ikh20
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.motointegrator.pl/produkty/247812-swieca-zaplonowa-denso-vkh20

Kris1976

Cytat: custom w 11.03.2014, 19:14Wydech z tego co wiem 2,5 cala tylko downpipe 2,75 - taka głośniejsza  wersja rodzinna
..specjalnie o to dopytuję bo u mnie też el-tec siedzi ! gościu tak ogarnął 3" od DP do końca że niewiele od serii głośniejszy
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

MAG

Cytat: custom w 11.03.2014, 20:14

Trochę chodzi mi po głowie jakieś strojenie u HEKO ale zobaczę
Wiesz, teraz Heko ma juz ten silnik rozpracowany (przy twoich gratach powinienes w okolicach 280kucy wyladować), bo wtedy gdy Krootki go robił, to chyba był wręcz królikiem doświadczalnym ...  ;-)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

cliner

Bezwysilkowo osiagalne, 240 to mialem na Bluefin z wiekszym IC.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Tomek

custom

Cytat: MAG w 11.03.2014, 21:02Wiesz, teraz Heko ma juz ten silnik rozpracowany (przy twoich gratach powinienes w okolicach 280kucy wyladować), bo wtedy gdy Krootki go robił, to chyba był wręcz królikiem doświadczalnym....

fakt temat przez Heko teraz jest już rozpracowany.
Można powiedzieć że Krootki przecierał szlaki ja mozliwe że dokończę projekt ;-)

ps
podpowiecie mi z świecami ?

cliner

Napisalem na FCP o swiecach.Wlozylem NGK dedykowane do tego silnika,teraz testuje Denso o stopien zimniejsze .

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Tomek

custom

Witam
chwile mnie nie było a działo się ostatnio.

od początku.
przed wakacjami zamontowałem światła do jazdy dziennej 
a przy okazji wypolerowałem IC

następnie podróż na wakacje - uwielbiam ten samochód jazda z wysokimi prędkościami z rodzinka to przyjemność
Spalanie średnie około 9 na 100km

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



w listopadzie pojawi³ się na chwilę komunikat na conversie - usterka silnika bez błędów dtc.
a ¿e wyje¿d¿a³em na szkolenie stwierdziłem że wgram ori mapę w razie W

Kolejny komunikat pojawił się po tygodniu i już można było odczytać błędy ( odczytałem bluefin - em kod błędu e001 czyli brak komunikacji z ECU - poradziła sobie żona przez telefon

I się zaczęło.
ponieważ byłem na szkoleniu zonę wysłałem do ASO GE...Z na kontrolę tematu.
stwierdzili ¿e przegryziona wiązka naprawić za 250 i będzie super samochód natomiast po odbiorze samochodu przestał wchodzić wsteczny ( wchodził z oporem )  wiec zona  wróciła na poprawkę ale zobaczyła pod maską powyjmowane przewody.
wróciła do ASO, wysłuchała bezradnego doradcy i wjeżdżając na recepcje przejazdową zapaliła się znów kontrolka usterka silnika.

Dostała samochód zastępczy i 3 tygodnie czekania.
Pad³o ecu - podobno się zdarza nowe 6500 ale jest GW 12 WIEC FORD WYMIENI£ NA NOWE.
- Panowie z ASO -zaprzeczyli - wiązka nie by³a naprawiana i zrobili korektę za poprzedni± naprawdę - i się wk...wiłem 

Przy okazji takiego czasu naprawy zgłosiłem dziwne dźwięki jak gwizd, ćwierkanie przy przyspieszaniu.
Ford stwierdzi³ uszczelka pomiędzy turbo a down pipe ale zapomnieli zamówić - temat zostawi³em na potem.
Zmieniaj±c ko³a na zimowe kolejny wkó...w panowie wypuścili samochód bez jednej śruby z 3 na łączeniu turbo z down pipe.

Po wysłaniu zapytania do Superchips o nowy program w 2 dni został temat ogarnięty i jest nowy program.

Tydzień temu pojechałem na kolejny przegląd i PO GW12 - dzwoni doradca wszystko git i zaprasza po odbiór samochodu, mija 15 min i dzwoni kolejny raz mówi±c ¿e spalona żarówka oraz ¿e mistrz serwisu przypomniał sobie ¿e s± tam przedmuchy na wydechu i nie przed³u¿a gwarancji i pomimo że układ wydechowy nie wchodzi w skład przeglądu przed GW 12 to nie bo nie.
Mam wydać 900 z³ na wymianę uszczelki i jak nic nie pomoże to może turbo mi wymienią za kilka tysięcy itp
była zadyma......

Kazałem zamówić uszczelkę i nowe ¶śruby 
mia³em tydzień czasu na usuniecie usterki od przeglądu

Nie bêdê się rozpisywał³ ale napomnę jestem kierownikiem serwisu innej marki i sprawa potencjalnie zakończy się w FORD POLSKA.

postanowi³em sam zdiagnozować i po 3 godzinach został³ dokręcony kolektor wydechowy i dźwięk ustał ( co ciekawe nie by³o nawet minimalnie okopcone )
zadzwoni³em na kolejny dzień usterkę i proszę mnie umówić na przegląd przed GW12

Pojechałem nikt mi w oczy nie patrzył i nic nie mówili oddali samochód po godzinie z wydaną gwarancją gw12 i assistance.

Tyle w związku z ASO we Wrocławiu.

BTW
zamówi³em klocki na ty³ EBC GREEN STUFF
i planowana jest pow³oka kwarcowa w tym miesiącu