[Mondeo] Wycięcie katów Mondeo ST220 Konkrety

Tycek, 20.02.2014, 13:57 « poprzedni - następny »

lmnh

A ktos sie moze orientuje gdzie w Krakowie lub okolicach podjeliby sie takiej operacji?

zajc

Cytat: alibizi w 22.01.2016, 19:19
El-Tec już mi to zrobił, zleciał praktycznie cały dzień. Zabawy rzeczywiście było sporo i właściciel sam stwierdził że trochę się wygłupił z tak niską wyceną. Osobiście na miejscu tłumikarza za 200 zł nie zaczynałbym tej zabawy.
U mnie to samo, cały dzień roboty. Pewnie gdyby wiedział wcześniej, jak dużo to pochłonie czasu i pracy, to byłoby drożej. Druga sprawa, że to znajomy. Ale strasznie nie narzekał, tylko dostęp do katów sprawił mu największą trudność.

WojtasS

Cytat: lmnh w 22.01.2016, 20:32A ktos sie moze orientuje gdzie w Krakowie lub okolicach podjeliby sie takiej operacji?


gt performance (Tyrkal) lub kleber w Kazimierzy W. ;)
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

Sebro

Witam! Panowie, mam do wymiany katy. Auto służy mi do codziennej jazdy dlatego nie wiem jakie rozwiązanie wybrać aby zachować dźwięk i głośność wydechu jak w oryginale (lub jak najbliżej ori).  Czy robiąc decat za pomocą tego zestawu bardzo zmieni się charakterystyka dziwiękowa wydechu ??
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.co.uk/itm/SILICONE-TURBO-BOOST-HOSE-INTAKE-PIPE-KIT-BLUE-FOR-VW-GOLF-MK4-1-8T-GTI-K03-NEW-/150959791248

sseebbaa1

23.05.2017, 14:54 #34 Ostatnia edycja: 23.05.2017, 15:46 by sseebbaa1
Z opisu wynika, że jest to decat, czyli pusta rura w środku. Widoczna gruszka na rurze ma jedynie imitować sportowy katalizator :)

Zatem możesz posłuchać Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.wydechu auta caqerra - w jego temacie (posty #203 i #206), bo on ma zrobione decaty. Nie są to długie filmiki, ani szczególnie dobrze nagrane, ale dają jakieś pojęcie jak brzmi decat w połączeniu z resztą całkowicie seryjnego wydechu ST220.
Moim zdaniem nie ma tu bardzo dużej różnicy w dźwięku jeżeli chodzi o głośność.

Ja zamierzam zainstalować decaty GTPerformance - również ze stali nierdzewnej. Wychodzi trochę drożej, niż z ebaya, ale podobno są sprawdzone już w kilku ST220 w Polsce i nie wywalają błędów na drugich sondach (a z tymi z ebaya nie wiadomo - możliwe, że trzeba będzie dobierać emulatory sondy). No i z ewentualną reklamacją będzie łatwiej w Polsce.
Jedynym minusem może być to, że nie mają one tych gruszek imitujących katalizator :D

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Sebro

Rzeczywiście dźwięk jest praktycznie taki sam

T

Różnica w dźwięku po usunięciu katalizatorów bardzo zależy od reszty wydechu. Jeśli reszta pozostaje seryjna, to różnica będzie mała. Jeśli pozostała część wydechu jest już przelotowa, to różnica będzie naprawdę spora.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Sebro

Dzięki wielkie za pomoc bo od kilku dni tylko o tym myślę i szukam cennych informacji jak Twoja :D
Ps masz jakiś link w temacie GTPerformance?  przyznam że zainteresowałeś mnie tym  :)

zajc

Panowie dźwięk po usunięciu katalizatorów przy seryjnym wydechu jest inny, dla mnie zdecydowanie inny, różnica oczywiście na plus dla decata. Wewnątrz auta dźwięk jest podobny, różnica mało zauważalna co traktuję jako plus. Natomiast najwięcej dobrego dzieje się na zewnątrz auta, różnica spora, słychać bulgot V6.

Sebro

Zajc- a jak u Ciebie z błędem 2 sond ? czy te emulatory które masz załatwiają sprawę, czy nadal są błędy i trzeba co chwilę kasować?

bishop

Emulatory załatwiają sprawę;]
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

Sebro

Dzięki  :) w takim razie zamawiam decaty toyosports + emulatory i po problemie :D

T

Cytat: zajc w 24.05.2017, 18:38Panowie dźwięk po usunięciu katalizatorów przy seryjnym wydechu jest inny, dla mnie zdecydowanie inny, różnica oczywiście na plus dla decata. Wewnątrz auta dźwięk jest podobny, różnica mało zauważalna co traktuję jako plus. Natomiast najwięcej dobrego dzieje się na zewnątrz auta, różnica spora, słychać bulgot V6.
Z kolei u mnie przy wydechu przelotowym demontaż katalizatorów wyzwolił głównie wysokie tony i auto zaczęło brzydko ryczeć, a nie bulgotać. Pomogło dopiero po 120 cm tłumików środkowych na stronę i tłumiki końcowe dające więcej basu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

zajc

Błędów do tej pory nie mam i ani razu się nie pojawiły, emulatory załatwiły sprawę. Co do bulgotu V6, nie jest to bardzo głośne ale zdecydowanie różniące się od oryginału. Żona często jeździ naszym Fordem, zawsze namawiam ją, żeby wkręcała go na obroty jak startuje tylko po to, żeby usłyszeć ten dźwięk!

MotoManiaq

14.07.2017, 17:29 #44 Ostatnia edycja: 14.07.2017, 18:17 by MotoManiaq
Panowie lamerskie pytanie: przy wywalaniu katalizatorow, gdzie wkrecic 2 tulejki emulatory -> w katalizatory czy za katalizatory :)

Czy przy tej operacji warto wymienić sondy? czy tylko te tylne sondy wymienić co by czekiem przez te emulatory nie waliło???