Mondeo MK3 ST220 Malowanie Grilla

marcin uk, 02.02.2014, 16:12 « poprzedni - następny »

marcin uk

Cytat: sseebbaa1 w 09.02.2014, 09:20Chyba chodziło Ci o mdły
Racja bo obły to podłużny i długi kształt w sumie jak nasze grille w aoutach ;) , ale chodziło mi o mdły ;)

Też zmieniłem na LEDY dzis w nocy zrobie fot i wrzuce ja dobrze wyjdzie :)

Cytat: sseebbaa1 w 09.02.2014, 10:20
Chyba chodziło Ci o mdły :)


Tak całkiem, to mu nie odpuściłem. Wymieniłem wszystkie żarówki na LEDy żeby pasowało to do zimnego białego światła ksenonów.
Ale kratek grilla nie będę ruszał. Kwestia gustu.

Dobrze, że znaleźliście sposób na malowanie plastiku bez grudek. To może się przydać innym użytkownikom.

Tak jak wczesniej pisałem dosłownie mydło i i dobre umycie i malować beż żadnych podkładów. Ja użyłem black glosy spray. A  na doly grill spray black mat do malowania alloys i efekt wyraźny i żadnej, absolutnie żadnej grudki czy zacieków.

T

Cytat: sseebbaa1 w 09.02.2014, 09:20Ale kratek grilla nie będę ruszał. Kwestia gustu.
Ja też uważam, że jasne są ładniejsze. :) Pomalowane na czarno z daleka wyglądają, jakby ich nie było.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

marcin uk

Cytat: Tomasz w 09.02.2014, 13:40Ja też uważam, że jasne są ładniejsze.  Pomalowane na czarno z daleka wyglądają, jakby ich nie było.

Muszę zrobić zdjęcie całości :) zobaczymy jak będzie to widać, bo z prespektywy ogłądania auta z daleka może faktycznie masz rację. Ale nawet "niefajna" dupcia z daleka wygłada ładnie, a nie o to chodzi, auto ma być z bliska atrakcyjne :) ale to moje zdanie.

T

Cytat: marcin uk w 09.02.2014, 17:02Ale nawet "niefajna" dupcia z daleka wygłada ładnie, a nie o to chodzi, auto ma być z bliska atrakcyjne
No, ale auto, w przeciwieństwie do kobiety, ogląda się zwykle z pewnej odległości. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

marcin uk

Cytat: Tomasz w 09.02.2014, 17:17No, ale auto, w przeciwieństwie do kobiety, ogląda się zwykle z pewnej odległości.

Faje auto tak jak kobieta przyciaga i wtedy co robimy podchodzimy , aby zobaczyć z bliska i zwrócić uwagę na szczegóły bo one nadają charakter :) i całokształt.

Ale nie ma co polemizować :) drobne przeróbki mogą zrobić ze zwykłego auta fajne autko, ja bawie się w detale tak jak oświetlenie LED, oświetliłem też tył nogi bo nic nie było :), kierunki led , oświetlenie bagażnika LED, nakretki, grill, radio (mam 2 din Alpine jeszcze nie zamontowane), nagłośnienie (kupiłem wyciszenie do 4 drzwi), ale wciąż zastanawiam się nad głośnikami, osłony silnika plastikowe, jedno przemalowałem na czarny mat (odświeżyłem), kolejne 3d carbon czarny itd. itp. :)




« Dodane: 09.02.2014, 21:23 »

Dodam zdjęcia co dzisiaj zrobiłem w mniej wiecej 1h razem z  umyciem wysuszeniem demontażem itd.

Black carbon 3d

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Oświetlenie LED 38mm orginalne z lewej , nowe led z prawej.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Osłona baterii była podrapana i wygladała tak sobie więc odświeżyłem :) Jakość zdjęć jest dostateczna bo robiłem tel. przy domowym oświetleniu także wygląda to zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wczoraj zrobiłem to :) Demontaz półki i podłaczenie kabli po lampkę, które świeci pod nogami. Kable pociągniete w progu, żeby nie było ich idać aż to siedzienia z tyłu i pod siedzenie :) Chciałem dać pod fotelem, ale wymaga to prowadzenie kabli pod wykladziną, żeby nie było ich idać itd. za dużo zachodu :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Niebiweski LED ( 5 ledów kąt 360 )

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zdjęcia robione tel. także jakość średnia. Ale jak wszystko pokocze to będą lepsze.

bishop

Ten carbon się naciąga i później suszarką się traktuję? Czy kładziesz luźno i podgrzewasz?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

marcin uk

Cytat: bishop w 10.02.2014, 13:38Ten carbon się naciąga i później suszarką się traktuję? Czy kładziesz luźno i podgrzewasz?

Mi udeje się nim kłaść na każdą powierzchnie i w każde zagłębienie itd.

Zakładamy, że robisz ten element, który ja pokazłem na fotce.

1.wycinasz większy fragment niż element.
2. przylepiasz carbon i wygładasz dłonią, żeby element pokryć dobrze tak gdzie trzeba.
3. Przy wykończeniach, rogach, zagłębieniach itd. podgrzewasz i to sporo ma być gorący, ale nie tak żeby się opazyć.
4. Szybko naciagasz lub wgniatasz w zagłębienia i jęli się nie uda ponownie nagrzewasz.

Pózniej już wszystko intuicyjnie. Ja obejrzałem jeden filmik i już mam zrobionych 5 elementów - plastkiów w silniku tj. tych pokryciach plastikowych włączając grill. :)

Carbon jest elastyczny i po kilku razach nabierasz wprawy i możesz go połozyć wszędzie.

Następnym razem zrobie filmik i pokarze jak stosunkowo łatwo można dosłownie zrobić każdy element.

Ja będe robił te plastkiwowe "podporki" w drzwiach bo one zawsze są podrapane i widać ślady zużycia.

Powodzenia :) bo to wciąga ;)

T

Cytat: marcin uk w 10.02.2014, 17:04Ja będe robił te plastkiwowe "podporki" w drzwiach bo one zawsze są podrapane i widać ślady zużycia.
Z nich najlepiej usunąć lakier i wyszlifować lub wypolerować. Będą wyglądać lepiej niż nowe. Folii nie ma szans dopasować do tego wgłębienia.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

linkgrabber

wystarczy zdrapać np kartą kredytową stary lakier i nic nie trzeba szlifowac czy polerować ;)

No ale jak nie są jescze mocno zmęczone to troche ciężko je ruszyć

marcin uk

Cytat: Tomasz w 10.02.2014, 17:09Folii nie ma szans dopasować do tego wgłębienia.

wierz mi, że jest i można zrobić :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=EMhvU8Dk3CE

Na tym filmiku się nauczyłem obejrzałem go i zacząłem robić.Carbon miałem kupiony wcześniej do bmw.

Cytat: linkgrabber w 10.02.2014, 17:15wystarczy zdrapać np kartą kredytową stary lakier i nic nie trzeba szlifowac czy polerować

I co znikną zadrapania i ten kiepski wygląd ? bo specjalnie kupiłem już komplet drugich używanych boczków żeby w nich zrobić przeróbki i podmienić.


linkgrabber

tak, będzie dobrze wyglądać ;)

Robilem tak w mk3 kumpla. Jednak proponuje uważać z chemią bo chcialem żeby poszło mi łatwiej i jak ją czymś potraktowalem to fakt schodziło troche lepiej ale plastik nabrał takiego troche białej barwy i ciężko było cokolwiek z tym zrobić :D
papierem wodnym próbowalem jedne które i tak byly do wyrzucenia i kiepsko to wyszlo

marcin uk

Cytat: linkgrabber w 10.02.2014, 19:49troche białej barwy

na biały efekt plastiku dobra jest wysoka temperatura ;) wystarczy cieplego powietrza, ale nie z suszarki bo za slaba :)

To czym to najlepiej skorac tj. czym ten lakier usunąć żeby całość zczyścić ?

bo jak będe musiał wyciągac te całe boczki, żeby dobrać się do tych plasticzków i je wyjąć to chyba wolałbym wyjąć i zrobić to carbonem, po prostu pokryć całość.

olo

dwa lata temu robiłem wewnętrzne rączki-klamki, niczym nie czyściłem,tylko od razu naklejałem,nic nie widać bo folia jest dosyć gruba,bardzo przyjemna robota jest tą folią,polecam folię 3M.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A tu jeszcze jak miałem drewnopodobne listwy

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


marcin uk

Ładnie i o to mi chodzi :)
Świetnie wygląda :) zwłaszcza, że sama deska naszych mondziaków ma taki podobny efekt 3d , a nie jednostajny kolor więc tutaj ten carbon pasuje.

Ale wyciagałeś wszystkie elementy, żeby ładnie położyć carbon ?


T

Cytat: linkgrabber w 10.02.2014, 18:15
wystarczy zdrapać np kartą kredytową stary lakier i nic nie trzeba szlifowac czy polerować ;)
To podstawa, ale po dodatkowej obróbce wyglądają jeszcze lepiej. ;)

Cytat: marcin uk w 10.02.2014, 17:40wierz mi, że jest i można zrobić
Tam masz lekkie wgłębienie, a nie kilka centymetrów pionowo w dół. :)

« Dodane: 10.02.2014, 23:54 »

Tu macie foto moich, po zdrapaniu lakieru i zmatowieniu lakierem wodnym:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club