Głośniki i Adaptor Głośników mondeo

marcin uk, 01.02.2014, 23:00 « poprzedni - następny »

marcin uk

chciałbym wymienić głośniki najlepiej wszystkie :)

Moje pytanie czy wkładać 13cm czy założyc adapror na 16.5 cm  :S

Auto ma zachować orginalne boczki-osłone glośnika w drzwiach itd. Zalezy mi na poprawien nagłośnienie.
Radio zamówione - din Alpina więc chciałem dobrać jakieś głośniczki w rozsądnej niskiej cenie tj. przód za ok 150-200zł tył może coś tańszego. Bardziej chodzi mi o głębsze brzmienie z lekkim może bassem. Bo jeszcze nie wiem czy wsadzę swojego suba 1400W z mojego ex bmw. Nie chce zagracać bagażnika :) bo mam inny chytry plan ;) szkoda mi miejsca na mojego suba 1400w bo buda bestia i jest dosc spory, ale myśle na lato o czym takim.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



lub co mi bardziej pasuje

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A to są te adptory pod glosniczki proszę o pomoc w tej kwestii. Bo nie wiem co i jak, a chciałbym większe głośniczki.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


16.5 cm tyl i przod adaptor

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


13 cm

WojtasS

kup z mdf na 16cm większość z nas ma tak zrobione ;)
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

marcin uk

Cytat: WojtasS w 01.02.2014, 23:24kup z mdf na 16cm większość z nas ma tak zrobione

ok 16cm mdf i tylko zamontować ? Czy coś będzie przeszkadzało itd. ?  A jakie głośniki ?

WojtasS

hmmm czy coś będzie przeszkadzać hmmm nie zauważyłem... ja mam helixy dark blue u siebie, zależy jaki masz budżet, jakie radyjo i pod  co będą podpięte głośniki...

oczywiście jeszcze wygłuszyć drzwi by się przydało ;)
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

marcin uk

Radyjko wygrałem i kupiłem na aukcji.

Bedzie to Alpine 203

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wciąż mam Alpine 113BT , za które zapłaciłem równo rok temu 800zł ( 199 funtów ). Jeśli ktoś zainteresowany mogę sprzedać.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Osobiścię mogę polecić to radyjko z całą odpowiedzialnością nawet z seryjnych głośników robi fajną muzę :)


Wracając do tematu tak jak pisałem- na przód mogę wydać ok 200-250 zł tył może być mniej.

A muza hmm generalnie coś z lekkim podbiciem basu i głebszego coś w stylu R&B , Club Music, chyba, że żonka siedzi to coś z polskimi spokojnymi rytmami :)

Wygłuszenie, właśnie czytam magazyn, patrze w necie co i jak. Ale napewno dam wygłuszenie.

T

Cytat: marcin uk w 02.02.2014, 12:38Wracając do tematu tak jak pisałem- na przód mogę wydać ok 200-250 zł tył może być mniej.
Może Helix? Jak na tą cenę, to grają bardzo ładnie.

Tylko pamiętaj, że 3/4 efektu brzmieniowego to sposób montażu, a nie głośniki ani tym bardziej nie radio. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

marcin uk

To już druga odpowiedz z głośniczkami Helix :) hmmm

Naprawde one tak grają dobrze tj. relatywnie dobrze w stosunku do ceny. A jeśli HELIX to dwudrożne tak ?

Ja wciąż mam manie Alina ;) i nie wiem dlaczego dobrze mi się kojarzą Bossa (fakt miałem w Mazdzie 6 :) )

Czyli rekomendujecie głośniczki Hlelix.

« Dodane: 02.02.2014, 15:11 »

Wszystko fajnie, ale nie ma ich na eBayu są na amazonie , ale tylko te wygladaja wzglednie Helix DB 6.1 Dark Blue, ale cena prawie 300zł.

A coś innego sensownego ?

marcin uk

07.03.2014, 16:21 #7 Ostatnia edycja: 13.03.2014, 00:08 by badger
Ktoś napisał, że 6x9 wchodzą bezproblemowo więc tak kupiłem na szybkiego 6x9 JBL i 6x9 Sony i w żaden sposób nie można ich zamontować.

Czeka mnie teraz przeciągnięcie kabla od akumulatora, ale też widzę te opinie, że przez gumową uszczelkę przy wiązce kabli tak ale kuzwa jak widze jak cienki kablel jest przeplatany... Ja mam gruby nawet bardzo bo bede podłaczał dwa suby 2000W i 1400W.

Rozumiem zdenerwowanie, ale to nie jest miejsce na bluzgi czy wyzywanie kogoś — nikt Ci celowo źle nie doradził, zresztą w tym temacie nikt Ci "elips" nie polecał, a już na pewno nie większych niż seryjne. Tomasz.

marcin uk

Cytat: marcin uk w 07.03.2014, 15:21Rozumiem zdenerwowanie, ale to nie jest miejsce na bluzgi czy wyzywanie kogoś — nikt Ci celowo źle nie doradził, zresztą w tym temacie nikt Ci "elips" nie polecał, a już na pewno nie większych niż seryjne. Tomasz.

Bluzgi ;) straciłem czas i tyle.

A dla info. w mk3 standardowe to 5x7. Co do 6x9 to trzeba uważać bo nawet z dystansami 18mm nie wchodzą. Co do 16.5 (6.5") glośników to musowo dystans 5mm, osobiscie lepiej ciutkę większy.
Ja zamontowałem głośniki 6".

Nie warto pakować głośników o większej mocy niż 45RMS lub ogólnie jakieś 250 czy 300W z rms od 45 w gore. Radio nie uciagnie, a szczerze to standardowe zagrają lepiej mimo, że 25W ;)

Wygluszenie dzrzi to jest to warto i trzeba ja wygluszylem tylko wewnetrzną strone dzwi i jeszcze zostala blacha na ktorej jest glośnik. Ale samo wygluszenie jednej strony zdecydowanie poprawia jakość dzwięku.

:)

WojtasS

ja mam podpięte helixy (16cm) pod samo radio na tyle standardowe papierzaki, i wszyscy co słyszeli, to się zdziwili że nie mam skrzynki, oczywiście przednie drzwi wygłuszone,  blacha zewnętrzna i ta co się przykręca głośnik, tył tylko po dwie maty na zewnętrzną blachę ;)
taka prawda że trzeba kupić odpowiednie głośniki pod radio żeby to grało z sensem...
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

marcin uk

dokładnie :) dobre "wymatowanie" dzwi poprawia glebie dzwieku i kazdy minimalny bass staje sie wiekszy :) Ja mam suba nie podpietego JBL 2 x 1000W i tak go trzymam w bagazniku :) bo nie wiem jak pokonac tą cholerną gume-uszczelkę bo dostęp jest tragiczny...
Ja mam radyjko 2 Din Alpine, ale zeby je wsadzic musialem upilowac troszke plastiku.

Helixy to dobre glosniczki i przy dobrym wygluszeniu potrafia ladnie zagrać.