Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


ST220

marcin uk, 28.01.2014, 02:04 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Jakie opony masz w swoim wozie?
(producent, model, rozmiar)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

marcin uk

Cytat: sseebbaa1 w 11.02.2014, 18:32Jakie opony masz w swoim wozie?
(producent, model, rozmiar)

napewno 18" 225/40/18 sprawdze markę, ale pewnie marka "krzak" :)

sseebbaa1

Pytam nie bez powodu. W innym temacie pisałeś, że wpadłeś w poślizg i było gorąco.
Jestem ciekaw na jakich oponkach jeździsz (sprawdź też DOT).
A jak rzeczywiście są lipne, to coś doradzimy :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

marcin uk

Cytat: sseebbaa1 w 11.02.2014, 19:21Jestem ciekaw na jakich oponkach jeździsz (sprawdź też DOT).
A jak rzeczywiście są lipne, to coś doradzimy

Wczoraj je dopompowałem bo w prawej przedniej było tylko 1.2.   Dałem przód 2.3 tyl 2.1 ? nie wiem czy dobrze bo ostatnio miałem z napedem na tył albo na 4 kólka wiec kurcze zrobiłem na wyczucie wiedząc, że w przodzie ma być więcej :)


« Dodane: 12.02.2014, 00:30 »

Na oponach się nie znam, ale wcześniej używałem FULDA i były dobre na mokrych drogach, a na suchych ok.

sseebbaa1

Spisz później model aktualnej opony.

Dopompuj też trochę kółka, bo w zasadzie wszyscy są zgodni, że ciśnienie proponowane w instrukcji jest za niskie. Mondeo lubi trochę twardsze opony.
Na takim ciśnieniu jak masz teraz będzie Ci zżerało boki bieżnika, zwłaszcza jak lubisz ostrzejszą jazdę.
Moim zdaniem minimum 2.5 na przód i 2.3 na tył. Ja jeździłem latem na 2.9/2.6. Zimą trochę mniej.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

marcin uk

Cytat: sseebbaa1 w 12.02.2014, 07:22Moim zdaniem minimum 2.5 na przód i 2.3 na tył. Ja jeździłem latem na 2.9/2.6. Zimą trochę mniej.

A co z amortyzacją i zawieszeniem bo z każdym "barem" dastaje mnicniej po dupie. Jeździłem vecrtą sri na ciśnieniu 2.9 :) i czułem jakbym jechał na oponach z kamienia :)

z silniczkiem 3.0 chce się nieco częściej niż depnąć :) ale wciąż wyczuwam autko bo teraz mam jej hmm 3 tydzień.
Znalazłem hamulce z focusa RS po 2004 roku i nie wiem czy będą pasować ale podobają mi się..:)



bishop

Z focusa RS nie będą chyba pasować. Szukaj od ST, najłatwiejsza przeróbka i "będzie Pan zadowolony".
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

marcin uk

Cytat: bishop w 12.02.2014, 15:52
Z focusa RS nie będą chyba pasować. Szukaj od ST, najłatwiejsza przeróbka i "będzie Pan zadowolony".
chyba :) to nie oznacza nie ;) Właśnie sam nie wiem więc zapytałem. ST ma kolega z tego forum i je wezmę.

Cytat: sseebbaa1 w 12.02.2014, 07:22Spisz później model aktualnej opony.

Opony to infinity i nie mam pojęcia czy to dobre czy chłam

sseebbaa1

Cytat: marcin uk w 12.02.2014, 17:24Opony to infinity
Chińszczyzna, więc już się nie dziwię poślizgom.

Zmień to szybko, albo będziesz zmieniał karoserię.

Na czym jeździłeś w beemce?


ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

marcin uk

Cytat: sseebbaa1 w 12.02.2014, 17:05Na czym jeździłeś w beemce?
Continental 235 szeroka przód i 265 szeroka tył :)

Cytat: sseebbaa1 w 12.02.2014, 17:05Chińszczyzna, więc już się nie dziwię poślizgom
Właśnie przeczytałem MADE IN CHINA :) hehe dobrze, że chociaż mają "głeboki" bieżnik :)

« Dodane: 12.02.2014, 18:47 »

to jakie oponki proponujesz oczywiscie jak zawsze w rozsądnej cenie :) bo ST220 to nie F1 ;) to jest rodzinne autko tylko o charakterze lekko sportowym dlatego chciałem steka i mi się podoba :)

sseebbaa1

To temat rzeka. Można go wałkować, ale w innym temacie na tym forum.
Ale proponuję żebyś zaczął od zapoznania się z niezależnymi testami opon
np.:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/default.aspx
Mieszkasz w UK, ale myślę że jakoś przebijesz się przez tabelkę DE :)

Nie dziw się, że eSTek nie trzymał się drogi skoro opony bardzo starały się, żeby zabić wszelkie umiejętności autka.
Tym samym nie jest uczciwe porównywanie prowadzenia Twojej poprzedniej beemki do obecnego Forda na takich kapciach.

Ja jeżdżę na
zimówki - Bridgestone Blizzak LM-32S
letnie - Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2

Rozumiem, że opony odziedziczyłeś po poprzednim właścicielu, więc wybaczam :stupid:
A opony wybieraj zawsze najlepsze na jakie Cię stać.
Przy beemce to się starałeś, to eSTekowi będziesz żałował hę?
:)

Jak w końcu obniżysz auto i założysz naprawdę dobre opony, to będziesz zaskoczony prowadzeniem autka.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

marcin uk

Cytat: sseebbaa1 w 12.02.2014, 18:06Przy beemce to się starałeś, to eSTekowi będziesz żałował hę?

A właśnie nie i szczerze jakoś to autko mnie oczarowało pozytywnie i nie przeszkadza mi że ma znaczek forda zamiast  ex audi czy moich ex dwóch bemek.

Właśnie tutaj w STeku jak sam widziałeś pobawiłem się w ledy czy carbon :), ale fakt w tamtej bmw dałem dobre opony i spężyny i nagłośnienie alpine + suba. Zmieniłem jej światła itd. itp. Ale do STeka też kupiłem Alpine DIN "te podwójne" :) założe jak zrobie wyciszenie drzwi i czekam na lepszą pogodę bo nie mam garażu :)


Cytat: sseebbaa1 w 12.02.2014, 18:06ak w końcu obniżysz auto i założysz naprawdę dobre opony, to będziesz zaskoczony prowadzeniem autka.

Fakt hamulce , obnizenie i dobre opony napewno zmini autko :) wizyalnie i poprawi właściwości jezdne.

Mam taki zakręt ostry ze skokiem w dół i tam bete traktowałem na ok 120km/h przy STku przy 80km/h poczułem obawy :) ale po obnizeniu i na dobrym ogumieniu napewno bedzie przechodziła ten test :)


« Dodane: 12.02.2014, 20:44 »

Co do prowadzenia auta to jeste generalnie zadowlolony, ale jak się przesiada z bmw z TYLNY m napedem na inne autko to zaczyna się marudzić. Ktoś kto przesiada się z gorszego na lepsze jest wniebowziety i tak jest zawsze :)

marcin uk

Radio 2 DIn Alpine

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 15.03.2014, 14:48 »

FOLIA na szybkie przeciwsloneczna :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 15.03.2014, 14:49 »

Oswietlenie blue LED podloga

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


sseebbaa1

Autko prosi się o dystanse 20 mm!
To dodatkowe wysunięcie kół spowoduje, że felgi będą wyglądały na większe.
Poprawi się też prowadzenie w zakrętach, zwłaszcza przy dużych prędkościach.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

marcin uk

hmmm
Cytat: sseebbaa1 w 15.03.2014, 15:06
Autko prosi się o dystanse 20 mm!
To dodatkowe wysunięcie kół spowoduje, że felgi będą wyglądały na większe.
Poprawi się też prowadzenie w zakrętach, zwłaszcza przy dużych prędkościach.

a czy przy 20mm dystansach potrzebuje dluszysz srob ? Bo  20mm to 20mm :) moze jakis linak z alle lub ebaya prosze.