[Mondeo] Biały Seniorwóz w Dieslu

Baro91, 24.01.2014, 21:05 « poprzedni - następny »

bishop

Wydech przelotowy. No brzmiał jak boxer. Czasami zanim się pojawił to było go słychać że jedzie :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

sseebbaa1

Cytat: bishop w 03.02.2014, 17:52A dźwięk po decatcie to był taki: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=MxGNumUAby8
Ten dźwięk na wideo nie oddaje rzeczywistości. Słyszałem ten dokładnie egzemplarz na żywo i mogę powiedzieć, że jest o niebo lepiej. Nie wiedziałam, że diesel może tak fajnie gadać! Kiedy stoisz z tyłu samochodu przy przygazówkach, to naprawdę można go było pomylić z bokserem w benzynie.
Chociaż jak przeszedłem bliżej przodu samochodu, to już wiedziałem, że to tylko atak wściekłych bocianów :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Jeśli chodzi o dokładke, to ja bym zostawił jednak dół w lakierze, tak żeby tylko "grill" w zderzaku byl czarny.

Natomiast zastanowiłbym sie nad ewentualnym zrobieniem grilla na czarno, bo akurat mi osobiście te chromowane grille się nie podobaja, chociaz wiem, ze w tym poglądzie jestem raczej odosobniony ... ;-)

Poza tym wieksze felgi albo chociaz przynajmniej dystanse do tych co masz, bo widziałem Mondka na 16-tkach, które były ustawione na samym obrysie auta i wygladało to o niebo lepiej niż na fabrycznie mocno schowanych felgach.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Baro91

Cytat: MAG w 05.02.2014, 12:09
Poza tym wieksze felgi albo chociaz przynajmniej dystanse do tych co masz, bo widziałem Mondka na 16-tkach, które były ustawione na samym obrysie auta i wygladało to o niebo lepiej niż na fabrycznie mocno schowanych felgach.

Problem chowającej sie felgi, w moim przypadku został spotęgowany po obniżeniu, na oryginalnych felgach BORBET ktróre mam na zime, auto wygląda tragicznie zwłaszcza z tyłu (zdjecie nr. 3), na lato już mam inne koła z ET 38 i one bardziej wykłada się ku zewnętrznemu rantowi nadkola (Fot nr.1), chodź jeszcze z 1 cm mogło by wyjść do zewnątrz, będe szukał większego koła to będe sie zastanawiał :), w pierwszym rzędzie chciał bym go coś zdłubać w maszynowni :P Pewnie zacznę od decata tylko nie wiem czy szukać dedykowanego czy po prostu wstawić delikatnie zagięta rurę ?

MAG

Z tego co mi sie wydaje, to Heko ma opracowany decat do tego silnika, wiec zbieraj kase nie rozdrabniajac się i od razu u Grzesia razem ze strojeniem załozysz decata i down-pipe'a.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Baro91

To teraz pytanie najprawdopodobniej do samego Heka, jaki koszt takiego decata + przesyłka (brat ma warsztat to przy okazji jakieś naprawy założą mi :P) no i w przyszłości strojenie :) a i jaki intercooler polecacie do tego silnika by nie był za duży, bo nie chce mieć turbo dziury :P

Baro91

Dawno mnie nie było, ale w końcu temat mondeo coś ruszył do przodu, przy standardowym serwisie wpadła wkładka filtra firmy PiperCross oraz schładzacz powietrza zasysanego, wielkość to 550x180x65(tak jak sugerowano w innym temacie) intercooler założony jest tak ze belka przednia zasłania go około 1 cm, a odległość pomiędzy dolna częścią IC a dokładka to tez ok 1 cm, wiec juz nie ma mowy o zahaczeniu zderzakiem bo moze to grozić oberwaniem IC.
Oto Fotka :) 

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


sseebbaa1

A nie myślałeś żeby pomalować pod kolor nadwozia te czarne listwy w przednim i tylnym zderzaku?
Takie ujednolicenie poprawiłoby "masywność" zderzaków.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Baro91

Jesteś nie pierwsza osobą która, dawała mi taki pomysł, nawet w tym temacie poruszano go. Jak robiłem wizualizacje w PS, to przód nie wyglądał najgorzej, ale tył wydawało mi się że robił się taki ociężały, ogólnie planuje pomalować po zimie przedni zderzak bo miał mała przygodę i jest cały poharowany wiec może wtedy się przełamie i pójdą listwy w kolor

sseebbaa1

Moim skromnym zdaniem ST220 wygląda tak dobrze właśnie przez masywne zderzaki, a zwłaszcza tylny.

Ja bym zaryzykował. Czarne listwy wyglądają tandetnie - tak uważam i mam nadzieję, że się nie obrazisz na mnie :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Cytat: Baro91 w 15.10.2014, 21:36Jak robiłem wizualizacje w PS, to przód nie wyglądał najgorzej, ale tył wydawało mi się że robił się taki ociężały
Nie kombinuj, to naprawdę bardzo odmładza auto. Czarnych listew na zderzakach nie widuje się w nowych modelach już od ładnych paru lat. I tak szczerze mówiąc, ja bym zrezygnował z tego czarnego fragmentu na przednim zderzaku pod dolnym grillem. Moim zdaniem nie wygląda to zbyt dobrze, szczególnie z innego kąta niż 0 stopni.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Baro91

16.10.2014, 02:53 #26 Ostatnia edycja: 16.10.2014, 02:59 by Baro91
Na nikogo nie zamierzam się obrażać :P co do czarnego fragmentu zderzaka duzo inaczej wygląda na żywo, wiele osób mówiło że pasuje to do niego, akurat to jest wykonane PlastiDipem wiec w każdej chwili można to usunąć :)

Ps. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia jak wygląda z innej perspektywy ten czarny fragment i jak wyglądało bez :)

Baro91

13.04.2015, 13:07 #27 Ostatnia edycja: 13.04.2015, 13:09 by Baro91
Kolejny punkt z mojej listy do zrealizowania mogę odznaczyć wpadły Felgi 18 Eta-Beta,i od razu chce zapytać czy słyszał ktoś o zestawie poliuretanowym do poduszki pod skrzynie? bo zamiennik wystarczył na 2 miesiące

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




sorki za jakość zdjęć :P

Maly

Super się prezentują ;] co do reszty to listwy w kolor ;) wczoraj robiłem ten zabieg i powiem szczerze inny samochód ;)

Stankiew

Felgi bardzo dobrze siadły :D Jak dla mnie biały kolor na Mondeo wygląda rewelacyjnie ;)