[Mondeo] Kontrolka aku i swąd w kabinie [MK3]

sebi, 15.12.2013, 17:00 « poprzedni - następny »

sebi

Dziś zapaliła się kontrolka akumulatora i zaczął się wydzielać nieprzyjemny zapach(czuć spalenizną) ,który czuć także w kabinie
Wczoraj jak wracałem to jakieś 200-300 metrów od domu też poczułem smród spalenizny w aucie ale nic się nie zapaliło,żadna kontrolka
Jak otworzyłem maskę czuć spalenizną
Podejrzewam że padł altek tylko teraz czy padł kompletnie i nie da się go naprawić czy jest jeszcze szansa na naprawę
Czy jest to może całkiem coś innego
Sprawdziłem miernikiem i napięcie na aku jest 12V a jak odpale brak ładowania
Błąd wyskoczył ale nie zapisałem numeru ale pokazało coś takiego ALTERNATOR LOAD INPUT FAILED

Znacie jakiegoś dobrego elektryka w Toruniu
Czas mnie nagli i muszę mieć auto sprawne ,żona w 9 miesiącu ciąży a za parę dni muszę jechać po rodziców 100km
z góry dzięki za pomoc
"Eunuch i krytyk z jednej są parafii - obaj wiedzą jak , żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

T

Jak się spalił to raczej mała szansa na regenerację, zresztą w mk3 regeneracja nie zawsze się udaje, ze względu na elektronikę w alternatorze.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

rapid

Witam
Mam problem ze swoim st 220 gdyż alternator odmówił posłuszeństwa po wymianie na nowy kontrolka ładowania dalej swieci, i teraz pytanie, czy na tym grubym kablu który idzie z akumulatora do alternatora po podłączeniu akumulatora powinien pojawić się prąd, u mnie napięcia brak i nie wiem teraz czy jest jakiś bezpiecznik pomiedzy alternatorem i aklumulatorem jeśli tak to gdzie??

uzi008

W cougarze 2,5 jest taki bezpiecznik w plastikowej obudowie przymocowanej do głowicy po stronie ściany grodziowej dostęp ciężki.Więc może i u Ciebie jest

rapid

dzięki kolego problem juz rozwiązałem powodem byl wlasnie ten bezpiecznik na głowicy

bas87

Czesc powie mi ktos dokładniej gdzie jest umiejscowiony ten bezpiecznik w st220

st220

rapid

Cytat: uzi008 w 30.12.2013, 21:21
W cougarze 2,5 jest taki bezpiecznik w plastikowej obudowie przymocowanej do głowicy po stronie ściany grodziowej dostęp ciężki.Więc może i u Ciebie jest
dokładnie tak samo, jak zdemontujesz kolektor dolotowy to będzie zdecydowanie łatwiej się do niego dostać z tego co pamiętam