Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


[Focus] St mkII

sas, 05.11.2013, 20:24 « poprzedni - następny »

sas

Więc tak po pierwszym dniu oględzin jest wiadome ze nie padła turbina, jutro sprawdzają rozrzad, pytanie czy spotkaliscie się kiedyś aby w samochodzie z silnika wydobywal się zapach spalonych zwłok jakiegoś gryzonia. Strasznie smierdzi.

sseebbaa1

Za bardzo gazowałeś i zassało jakiegoś nietoperza hehe!


A tak serio - to co w takim razie wydawało metaliczny dźwięk? Myślałem że razem z mechanikami jesteście pewni skąd te dźwięki lecą.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

vtec

żaden check nie pali się?

sas

09.06.2014, 21:32 #48 Ostatnia edycja: 09.06.2014, 22:24 by sas
Żaden check nie pali sie, był już podpięty do kompa, silnik osłuchany turbo odpada wszystko z nim ok, na zimnym silniku tego nie słychać rozgrzewa się i wtedy po  minucie słychać metaliczny dźwięk.

sas

Mam do was pytanie, mianowicie.
Padła mi podstawa filtra olejowego, została wymieniona na nową z aso, wszystko ok nowy olej zalany samochód śmiga lecz moim oczom po 100km ukazał się olej wylatujący przez korek podjechałem do mechanika który to robił stwierdził że trzeba wymienić oring i to zrobił. Po paru dniach to samo, jutro do nich jadę ale chciał bym zaczerpnąć waszej wiedzy co to może być? Teraz wyciek jest mniejszy ale dalej jest.
zdjęcie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



i drugie zdjęcie
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


sas

Nieszczelność została zażegnana po wymianie rozrządu i uszczelniaczy. Mam do was jedno małe ale bardzo istotne pytanie czy ktoś z was spotkał się z falowaniem obrotów, mianowicie mam blow-off i czasem na światłach falują mi obroty w granicach 500-1500, już go kupiłem z blovem. Czytałem że nie jest on polecany przy tym silniku. Czy wywalenie bova zniweluje te wahania obrotów. Na początku psss, psss było fajne ale wole aby silnik normalnie pracował.

wilhelm

U mnie obroty falowaly jak np. podjezdzalem gdzies w korku (potrafily spasc do 500 obr i silnik sie dławił), dla mnie syczenie przy zmianie biegu nie rekompensowało tego szarpania, tak samo przy szybkiej zmianie biegów ;)

Dużo osób próbowało jeździć z BOVem i większość zrezygnowała, jak dla mnie nie warto. Lepiej założyć dolot ze stożkiem który będzie świszcał przy każdym wciśnięciu gazu i sapał przy odpuszczeniu ;) efekty dźwiękowe podobne, a nie zalewa silnika i nie szarpie wtedy kiedy się tego najmniej spodziewamy ;P

Teraz będę zamawiał filtr stożek fujita z wejściem 3"(76mm) więc można wynegocjować lepszą cenę przy wspólnym zamówieniu ;)


sas

Czeka mnie zabieg wywalenia bowa w poniedziałek podjadę do mechanika, czy trzeba w coś zainwestować jak wywalę bowa??

steveno

Cytat: sas w 12.10.2014, 00:52
Czeka mnie zabieg wywalenia bowa w poniedziałek podjadę do mechanika, czy trzeba w coś zainwestować jak wywalę bowa?

Daj znać bo ja chce strasznie bova ale słyszałem te same historie z silnikiem:(
Do przodu!!!

MAG

Cytat: steveno w 12.10.2014, 20:40
Daj znać bo ja chce strasznie bova ale słyszałem te same historie z silnikiem:(
Hmmm, tak troszkę "dziwię się"  - wszyscy, albo prawie wszyscy, zarówno  Ci co mieli jak i ci co nie, tutaj i nie tylko  tutaj  mówią, że w tym aucie/silniku bov  powoduje problemy, a Ty nadal go chcesz...

Uważasz że  Twoje auto jest na tyle  wyjątkowe,  że będzie jedyne w swoim rodzaju i że będzie bov  się w nim  dobrze sprawował?

W kilku  wątkach  jest  podane co możesz  bezproblemowo zamontować zamiast  fabrycznego rozwiązania, a ty chcesz na przekór wszystkim zapodac coś,co wiadomo że będzie robiło problemy ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

steveno

Cytat: MAG w 13.10.2014, 09:37
Hmmm, tak troszkę "dziwię się"  - wszyscy, albo prawie wszyscy, zarówno  Ci co mieli jak i ci co nie, tutaj i nie tylko  tutaj  mówią, że w tym aucie/silniku bov  powoduje problemy, a Ty nadal go chcesz...

Uważasz że  Twoje auto jest na tyle  wyjątkowe,  że będzie jedyne w swoim rodzaju i że będzie bov  się w nim  dobrze sprawował?

W kilku  wątkach  jest  podane co możesz  bezproblemowo zamontować zamiast  fabrycznego rozwiązania, a ty chcesz na przekór wszystkim zapodac coś,co wiadomo że będzie robiło problemy....

Coś w ten sposób:) Mam świra na punkcie dzwięku. Nie zależy mi na klsycznym Bovie tylko dzwiękowym bez ingerencji w auto( o ile taki jest). Szukam szukam może znajde a jak nie to obejde się smakiem.
Do przodu!!!