Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


[Focus] St mkII

sas, 05.11.2013, 20:24 « poprzedni - następny »

sas

Hej

Mam pytanie czy wskaźnik od ciśnienia oleju nie wskazuje za niskiej wartości? jest prawie przy czerwonym polu, silnik rozgrzany na postoju, przy wciśnięciu pedała gazu wskaźnik leci do końca. Olej silnikowy wymieniany był niedawno na nowy na bagnecie pokazuje wartość po środku. zalane 6,5litra.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Sory za tak lamerskie pytanie ale mam fokę od 5mc dopiero.

cliner

6,5 litra...gdzie to sie zmiescilo? Ksiazkowo 5,8 z wymiana filtra.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Tomek

sas

tak wyczytałem gdzieś na forum, stan jest tak kreskę przed max.  Pytanie dotyczy wskaźnika ciśnienia oleju. czy taki niski stan jest normalny?

walec

Na wolnych obrotach u mnie jest podobnie a pod obciążeniem ciśnienie jest minimalnie przed kreską 5
Bo prosto jest  zbyt prosto
Walec Wyrównalec Rally Team :)

sas

Czyli to normalne ze na wolnych tak nisko, pod obciążeniem też jest przy 5

vtec

Cytat: sas w 18.03.2014, 20:05
Czyli to normalne ze na wolnych tak nisko, pod obciążeniem też jest przy 5
norma, można jezdzić dalej ;)

Kris1976

Cytat: cliner w 18.03.2014, 08:54
6,5 litra...gdzie to sie zmiescilo? Ksiazkowo 5,8 z wymiana filtra.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
u mnie podobnie 3x2 litry łyknął bez problemu i na bagnecie połowa ...książka swoja a rzeczywistość swoje...
ale 6,5 to jednak lekka przesada
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

walec

Panowie mnie zawsze uczono że przy autach z turbo olej powinien być utrzymywany minimalnie poniżej MAX stanu.
Bo prosto jest  zbyt prosto
Walec Wyrównalec Rally Team :)

sas

Niestety samochód został unieruchomiony :( Werdykt po 30 minutowym sprawdzeniu turbina padła (wydaje metaliczny odgłos) i teraz mam do was pytanie. Regenerować? szukać używki na allegro? wiecie może jaki jest koszt nowej turbiny? Jeżeli regeneracja to czy macie kogoś do polecenia. Dopiero we wtorek samochód będzie rozebrany i dokładnie sprawdzony.

vtec

wstawiać większą :)
używka RS-a ok 2,5-3,0 kPLN

MAG

Tylko trzeba najpierw taka RS'ową znaleźć - za 2,5 koła to ja z miejsca sam bym chętnie  kupil ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

skoti79

Za tyle ja też biorę :).
Witek, masz jakąś metę na turbawki?

Kris1976

tu się może zapytaj o RS-owe Turbo.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.nowe-turbosprezarki.pl/ford_focus.html
Jakby moje padło to bym szedł tylko tą drogą. Turbo z RS ! a turbo z ST won !
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

MAG

Życzę powodzenia - kilka razy do nich dzwoniłem z pytaniem o turbo RS'owe i do dzisiaj się odpowiedzi nie doczekałem ...

« Dodane: 08.06.2014, 21:51 »

Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Kris1976

...zobaczyli kierunkowy ze Szwecji ... i się wystraszyli... nie było komu gadać  :stupid:

« Dodane: 09.06.2014, 00:57 »

a serio to nie znam ich...pierwsza wygooglowana firma...jak mówisz że nie warto ...to pewnie nie warto
Była pomarańcza ST...czas na RSa !