Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


[Focus] St mkII

sas, 05.11.2013, 20:24 « poprzedni - następny »

sas

05.11.2013, 20:24 Ostatnia edycja: 06.11.2013, 00:05 by sas
Hej dwa tygodnie temu stałem się posiadaczem focus st.Focus z 2006 roku bardzo fajnie się sprawuje. Dzis udałem się nim sprawdzić ile km ma pod maską i moim oczom ukazało się 265km i 440nm. Ma zmieniony IC (nie pamiętam jaki) filtr K&N oraz wydech inny. Nie jestem specem od tego ale w hamowni powiedzieli że z 5k wszystko kosztowało. Jeżeli będzie jakiś zlocik w warszawie to z chęcią wpadnę.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




vtec

szału nie ma, u mnie przy tych modach jest 301KM ...
pytanie jaki IC i wydech, wtedy możemy porozmawiać o ich wartości, bo po taniości taki zestaw to 2,5k, a po drogości może być i z 10k ;)
graty fury i zdjęcia nie wyświetlają się ;)

sas

tak dodałem zdjęcia bo inaczej nie wychodzi jak da rade to poprawić to proszę o info jak, vtec wiem wiem że twój ma 300km, ma fokusa niecałe 2 tygodnie, byłem przekonany że to seria bo poprzedni właściciel który jeździł nim ponad 3 lata też o tym nie wiedział a nie hamował. Z tego co pamiętam Intercooler Milltek, filtr/dolot K&N a wydech nie wiem jaki i blow off, to z tego co wyłapałem.

bishop

Cytat: sas w 05.11.2013, 20:27jak da rade to poprawić to proszę o info jak
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,1719.0.html
Ładna foka. Pokaż środek.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

sas

Poprawione myślę że teraz będzie ok.

wilhelm

Cytat: sas w 05.11.2013, 21:27Z tego co pamiętam Intercooler Milltek, filtr/dolot K&N a wydech nie wiem jaki i blow off, to z tego co wyłapałem.

Milltek nie robi intercoolerów tylko wydechy :) zrób zdjęcie końcowego tłumika i intercoolera przez kratę w przednim zderzaku (lub od dołu) to będziemy mogli powiedzieć co tam masz ;)

Filtr K&N niestety nic nie daje, a blow off potrafi zaszkodzić (szarpanie i raz na jakiś czas wywala błąd), dzwięk bov'a wybacza dużo :)

vtec

zdjecia widać, szyby przednie przyciemniane - łakomy kąsek dla panów w mundurkach. cat-a masz czy przelot?

Kris1976

Dziwny felunek. To 18" jest ?
Sądząc po końcówkach to wydech raczej seria. Chyba że ktoś je zostawił - po wymianie na przelot 3" - dla niepoznaki.
Cytat: wilhelm w 06.11.2013, 01:14a blow off potrafi zaszkodzić (szarpanie i raz na jakiś czas wywala błąd), dzwięk bov'a wybacza dużo Smiley
...w końcu się przyznałeś co dolega blow off'owi  :P
Cytat: vtec w 05.11.2013, 20:17szału nie ma, u mnie przy tych modach jest 301KM....
... może to bez strojenia tyle wyszło  :stupid: , Ale Ty się Vtec jarasz tą trójką z przodu do przesady... te konie masz na końcu skali . Moment ważniejszy ! ... a i tak więcej jak 260kmh nie pojedziesz  :evil:
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

sas

To są 17" zimówki na zdjęciu poniżej letnia felga 18". Z wydechem nie wiem jaki jest zdjęcia wydechu i innych gratów żebyście ocenili dodam po weekendzie bo teraz brak czasu, ale w hamowni mówili że nie jest to seria (po mojemu pierdzi i strzela) :) Wydaje mi się że zrobiłem dobry zakup, na razie jestem zadowolony  :D :D :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us

wilhelm

Cytat: Kris1976 w 07.11.2013, 00:22...w końcu się przyznałeś co dolega blow off'owi

Przez 2 miesiące tylko raz zaświeciła mi się kontrolka check engine, w porównaniu do np. Dawpi któremu od razu zapaliła się choinka na desce rozdzielczej. Nie wiem od czego to zależy :)

Szarpanie to głownie przy podjeżdzaniu na niskich obrotach (np. w korku), spadają wtedy do ok. 500 na moment i szaarpie budą...

Plusy to psst i więcej strzałów z wydechu :)

Cytat: vtec w 06.11.2013, 22:17zdjecia widać, szyby przednie przyciemniane - łakomy kąsek dla panów w mundurkach. cat-a masz czy przelot?

Zabrali Ci kiedyś za to dowód? :D

sas

08.11.2013, 14:58 #10 Ostatnia edycja: 08.11.2013, 20:03 by sas
Mam go 2 tygodnie więc nie było jeszcze okazji spotkać się z panami w mundurach ale poprzedniemu właścicielowi zabrali, zrobił badania techniczne ze spełniają normy i oddali. Mam te zaświadczenie w dowodzie. Z bov'em nie mam problemów nic nie szarpie i nie zapalają mi się kontrolki.

sas

tak jak pisaliście wcześniej abym wrzucił zdjęcia wydechu itp wtedy powiecie co tam siedzi, dopiero teraz miałem czas coś cyknąć.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



sorki ale ciężko zrobić zdjęcie intercoolera starałem się aby coś było widać.

Kris1976

Bov, dolot KN ze stozkiem schowanym pod lampą,  wydech seria, ic wygląda na serie
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

MAG

Kris - a fabryczny IC nie ma przypadkiem wylotów zagiętych do tyłu???
Tutaj wydaje się, że IC ma proste z kolankami silikonowymi, więc chyba raczej nie seria.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Kris1976

Na ekranie smartfona wygląda na serię ;-) ale się nie upieram...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !