Dystanse do oryginalnych felg Mondeo ST220 - wygląd i prowadzenie samochodu

sseebbaa1, 24.08.2013, 22:16 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Gratuluję.
Wrzuć fotki, to może jeszcze ktoś się przekona do tego rozwiązania :D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

JacekST220

Cytat: sseebbaa1 w 08.02.2018, 20:53
Wrzuć fotki, to może jeszcze ktoś się przekona do tego rozwiązania :D

x2, gdzie i jakie sprawdzone dystanse kupic Panowie?

sseebbaa1

Wydaje mi się, że na polskim rynku najpopularniejsze są dwa produkty: Eibach i Dystom.
(tak przynajmniej wynika z tematów na forach)

Od strony technicznej jedne i drugie są takie same, to znaczy aluminiowy krążek i wstawione w to szpilki.

Eibach jest ładniej wykonany, bo aluminiowy dysk jest dodatkowo anodowany, co jest też oczywiście zabezpieczeniem antykorozyjnym (choć wiadomo, że aluminium inaczej koroduje, niż stal)

Dystom robi różne grubości, ale standardowo cienkie proponują 22mm i upierają się, że to najcieńsze. Na wyraźne życzenie klienta robią cieńsze, ale chyba nie zrobią przykręcanych cieńszych niż 18 mm (ktoś na forum takie zamówił z tego co pamiętam).

Eibach w swojej stałej ofercie ma dystanse przykręcane o grubości 15 mm i są to najcieńsze przykręcane jakie znalazłem (oprócz tego do Mondeo mk3 jeszcze mają grubości 20 mm i 25 mm).

Ostatnio w ofercie Eibacha pojawiły się czarne dystanse 15 mm i 20 mm (w tej samej cenie co srebrne), co może być istotne dla posiadaczy ciemnych felg.


W Mondeo mam dystanse Eibacha (20 mm), a w S-Maxie mk1 miałem dystanse Dystomu (też 20 mm, tylko szpilki 14). Rzeczywiście te z Eibacha sporo ładniej wyglądają po kilku sezonach.

Ale niestety jedne i drugie mocno sklejają się z piastą i potem trzeba użyć naprawdę sporo WD-40 i długo czekać, zanim "odmokną".
Muszę poszukać jakiejś pasty, która zapobiegnie sklejaniu się - najprawdopodobniej będzie to jakaś pasta ceramiczna (do aluminium nie używać miedzianej!).



« Dodane: 09.02.2018, 09:33 »

----

Chociaż jak tak pomyślę, to jednak Eibachy łatwiej odkleić (zapewne dzięki temu anodowaniu powierzchni).
Dystanse Eibacha jeździły w ST220 i latem, i zimą, a więc nie były sezonowo ściągane. A Dystomy były w S-Maxie demontowane przed zimą (czyli co jakiś czas odklejane od piasty), a mimo to równie ciężko ściągało się je.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

fajex

Witam zamierzam kupić dystanse 22mm ale kusi mnie 25mm na tył i 22mm na przód. Jak myślicie będzie za szeroko? Ma ktoś doświadczenie z taka opcja? (głównie 2 osoby na pokladzie) Zawias seria, alufelgi seria st220, sedan. Pozdrawiam

patryk220

Siemka. 25 nie zakładaj w ogóle bo będzie za dużo :) ja teraz zakupiłem na ten sezon 22mm i już przymierzałem. 22mm jest idealnie to co oczekujesz :) ja też chciałem 25mm ale dobrze że nie zamówiłem bo bym żałował. 22mm do tych felg to jest ideał. Ja mam ż dystomu jak coś :) Jak ktoś jest zainteresowany podaj maila to Ci wyśle przód jak wygląda


JacekST220

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://dystom.pl/

« Dodane: 03.04.2018, 15:34 »

Cytat: patryk220 w 18.03.2018, 20:03
Siemka. 25 nie zakładaj w ogóle bo będzie za dużo :) ja teraz zakupiłem na ten sezon 22mm i już przymierzałem. 22mm jest idealnie to co oczekujesz :) ja też chciałem 25mm ale dobrze że nie zamówiłem bo bym żałował. 22mm do tych felg to jest ideał. Ja mam ż dystomu jak coś :) Jak ktoś jest zainteresowany podaj maila to Ci wyśle przód jak wygląda
poprosze o fotki na maila :)

patryk220

Cytat: JacekST220 w 03.04.2018, 15:32
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://dystom.pl/

« Dodane: 03.04.2018, 15:34 »
 poprosze o fotki na maila :)
Fakt jest taki że 25mm wejdzie spokojnie jednak ale zauważyłem wczoraj przy jeździe ż 3 osobami z tylu że jakbym założył 25 to byłby problem i by odcierało na bank :) A 22 jest idealnie dla auta z ludźmi w środku
Jak tutaj na forum wrzucić fotki bo u mnie coś się nie da :/

zajc

Mam w swoim Mondeo dystanse z Dystomu 22mm przód i tył, do tego sprężyny Eibach Pro Kit. Przy prędkości ponad 100km/h z 5 osobami na pokładzie zdażyła mi się kilka razy odczuwalna obcierka na tylnej osi podczas dobicia zawieszenia na nierównej drodze. To sporadyczne przypadki ale jednak... Z przednią osią nie było żadnych komplikacji. Dodam, że mam seryjne oryginalne felgi ST220 18 cali z oponami 225/40. Sądzę, że dystans szerokości 25mm spokojnie sprawdziłby się w moim aucie. Nie jeżdżę zbyt często z 5 osobami i zapełnionym bagażnikiem...

Ralph

Autko mam obniżone o 50mm (Kombi) i myślałem o założeniu 20mm dystansów na przód i 25mm na tył, z moich obserwacji i wyliczeń wynika ze na tył wejdą szersze dystanse, tył w moim kombi jest bardziej schowany, jak mierzyłem to wychodziło ze nawet 5-10mm bardziej schowany.
Tylko ja tak mam w kombi?

sseebbaa1

Zerknij do informacji w poście #81.
Masz tam potwierdzenie swoich obserwacji.

Wygląd mógłby uzasadniać grubsze dystanse na tylnej osi, ale ja jednak dałbym identyczne grubości na obu osiach z uwagi na prowadzenie auta. Zwiększenie bowiem rozstawu kół z tyłu (w porówaniu do przodu) spowoduje większą podsterowność samochodu.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Ralph


T

Cytat: Ralph w 05.05.2018, 02:53tył w moim kombi jest bardziej schowany
Nie bez powodu, rozstaw kół jest celowo większy z przodu niż z tyłu w wielu autach przednionapędowych.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

Cytat: Ralph w 05.05.2018, 11:08
Dodam ze auto Mondeo MK3, felga z ST220, guma 225/40/18

Możesz dać 25mm bez żadnego problemu. Ważne aby dystanse miały kołnierz centrujący.

Misha

Witam. Proszę o jednoznaczną odpowiedź czy dystans 22mm Dystomu na wszystkie 4 koła w mondeo mk3 ST220 na oryginalnym alusie 18' i standardowym zawieszeniu nie będzie o nic obcierał i będzie odpowiedni?
Dodam że jeżdże sam i bez dodatkowych obciążeń.
Pozdrawiam.