[Focus] ST'06 Electric Orange by Walec

walec, 17.07.2013, 19:15 « poprzedni - następny »

walec

Witam
No i 13.07.13 stałem się szczęśliwym (jak na tą chwilę) posiadaczem STka z 2006 roku 3D Electric Orange, autko przyjechało z Anderlechtu, kupione w PL od sprowadzacza furek ale sprawdzone i wydaje się że wszytko ok, no ale to wyjdzie w praniu, furka w PL kilka dni bo po tym jak dałem zaliczkę zrobili dopiero akcyzę, tłumaczenia, przegląd.
Byłem drugim który oglądał i pierwszym który zabrał na przegląd i geometrię.
Diagnoza była, w sumie ok, do wymiany, osłona wewn przegubu prawej półosi, poduszki amorków przód, akumulator. W najbliższej przyszłości także tarcze i klocki przód, sprężyny przód bo jest za nisko.
Po sprawdzeniu i ustawieniu geometrii, wszystkie kąty i parametry łącznie z crossami fabryka
więc buda prosta i zawias też prosty.
Blacharsko do naprawienia drzwi pasażera, jest rysa i wgniecenie niewielkie na przetłoczeniu drzwi
w dolnej części, kilka odprysków lakieru i zadrapać na przednim i tylnym zderzaku.
No ale znaleźć 100% igłę z 2006 roku jest bez szans.

Wyposażony w:
- fabryczny bi-xenon
- klimatronic
- grzane dupki z przodu - fotele pomarańczowo-szare materiałowe
- to najprostsze radio CD ze sterowaniem w kierownicy
- czarna podsufitka
- w środku podstopnica kierowcy i gałka zmiany biegów Code Red (nie wiem czy to była taka wersja czy ktoś dołożył, grunt że wygląda OK)
- większa lotka na tylnej klapie
- tylny zderzak z dyfuzorem Rieger
- wydech DP i kat seria za katalizatorem na dwóch tłumikach MillTec (sympatyczny i nie za głośny)
- wkładka K&N w puszkę dolotu.
- felgi pomalowane na czarny połysk - pół-połysk ??
- lusterka, przedni grill i atrapa, tylny dyfuzor, ramki halogenów, wstecznego i przeciwmgielnego pomalowane na czarny metalic (albo perła brokat)
- sprężyny tył eibach,
-  przód będę wiedział dzisiaj co to za sprężyna ale stoi tak nisko że do garażu nie mogę wjechać
i wymieniam na serię bo już po przycierałem zderzak :(

na razie jedno zdjęcie gdyż autko stoi w Trax Racing na kuracji odświeżającej.
- wymiana oleju  na Motul 5W30
- filtr oleju + czyszczenie wkładki
- wymiana sprężyn z przodu na seryjne + sworzeń + poduszki amorków
- przegląd hamulców i czyszczenie
- odgrzybienie i nabicie klimy (działa ok ale warto to zrobić) + filtr kabinowy

W planach niedługo:
- tarcze dobre oryginały + klocki Ferodo DS Performance
- przewody w stalowym oplocie + Motul RBF660

W sierpniu wstępnie umówiony jestem z Heko na:
- IC chinol
- DP i DC by Heko
- strojenie by Heko i mam nadzieje na przynajmniej 280km i ok 430-440Hm :D
- chce jeszcze BlowOffa ale Heko odradza więc już sam nie wiem :D bo bardzo chce mieć :P

W międzyczasie po hamulcach ale przed wizytą u Heko muszę zrobić EcoTuning
czyli założyć LPG do foki - wiem wiem gaz to zło ale jeżdżę sporo i to dla mnie
duża oszczędność, miałem 1.8T VAG 150km seria zrobione na 194km + instalacja LPG
przejeździł taki setup 120 000km bez jęknięcia i poszedł dalej w świat.
Instalacja będzie z Landi Renzo bo będę miał duży rabat więc zamówię coś z górnej półki.

Jeśli chodzi o mody stylistycznie to chciałbym:
- dystanse na przód i tył - nie duże ale schowane felgi z przodu mi się nie podobają
- szybki tył ciemniej, przód minimalnie
- czarne lampy ledowe - tylko gdzie je kupić
- znaczki forda przód i tył w czarno pomarańczowe
- znaczek ST z przodu
- wymyśliłem sobie jeszcze aby dyfuzor z tyłu, ramki halogenów i świateł w zderzaku z tyłu, a także atrapy w zderzaku i ew tylną dużą lotkę i lusterka wykleić w folię karbonową tak jak w wersji WRC STka ale to do przemyślenia.

Na razie nie mogę się doczekać aż autko wróci z serwisu :D
no i obowiązkowo trzeba pojechać w tym tygodniu na roleczki obciążeniowe do ECU Performance i sprawdzić ile tam koniuf i Panów Nm zostało :D


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Bo prosto jest  zbyt prosto
Walec Wyrównalec Rally Team :)

bishop

Ładna pomarańcza. Dawaj więcej fotek. Gratulację zakupu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

vtec

graty foki.
podobno jak się odda do zagazowania w dobre ręce to i foka będzie hulać, natomiast sam nie wiem - z tym autem nie próbowałem :)
widze banan na twarzy, tez tak miałem na początku i teraz tez mam jak wsiadam raz w tygodniu :)

Kris1976

...Vtec trza kolegę walca-a na spoty zaprosić skoro ze stolycy ;)
Walec przy okazji :
- dystanse, osobiście jestem przeciwny... lecą  łożyska ...
- pokaż foty tej gałki i podstopnicy
- blow off słuchaj czipsologów, nie zakładaj ! A jak to Ci nie wystarczy to podpytaj Wilhelma czemu zdemontował ... entuzjazm jakoś szybko mu minął
- IC chinol ... jak robić to porządnie. Półśrodki się zemszczą
- sprężyny to raczej identyczne daj przód/tył a nie rzeźba . Eibach minus 2 cm przód i minus 2,5 tył i jest ok. seria przód  +  eibach tył ... sam nie wiem jak to się będzie zachowywało . Może być nieprzewidywalnie :S Polecam stab-a na tył - kawał rury a robi super robotę w zakrętach !
- szybki tył ciemne OK ;) ale przód ?! ... daj se Pan spokój  :stupid:
- tarcze przód - polecam EBC ultimax nacinane . W komplecie z klocami ferodo dobrze stopują bryczkę  8)
- wydech - byle 3" był to więcej nm i km ugrasz  :evil:
- gaz ...hmm jak musisz  :/
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

GIZIU

Gratulacje zakupu. Te ori felgi będziesz sprzedawał? Jeśli są ok to jestem zainteresowany. Jestem z W-wy ;)

walec

Kris
Cytat: Kris1976 w 17.07.2013, 22:24dystanse, osobiście jestem przeciwny... lecą  łożyska....
No strasznie mi się nie podobają te schowane felgi w nadkola

Cytat: Kris1976 w 17.07.2013, 22:24- blow off słuchaj czipsologów, nie zakładaj! A jak to Ci nie wystarczy to podpytaj Wilhelma czemu zdemontował.... entuzjazm jakoś szybko mu minął
oki podpytam

Cytat: GIZIU w 18.07.2013, 11:22
Gratulacje zakupu. Te ori felgi będziesz sprzedawał? Jeśli są ok to jestem zainteresowany. Jestem z W-wy ;)
Heko twierdzi że to wystarczy - więc eksperta się posłucham

Cytat: Kris1976 w 17.07.2013, 22:24- gaz....hmm jak musisz  Undecided
No niestety muszę :)

Cytat: GIZIU w 18.07.2013, 11:22
Gratulacje zakupu. Te ori felgi będziesz sprzedawał? Jeśli są ok to jestem zainteresowany. Jestem z W-wy ;)
Nie będę raczej sprzedawał:)

Cytat: Kris1976 w 17.07.2013, 22:24..Vtec trza kolegę walca-a na spoty zaprosić skoro ze stolycy
Spocik z chęcią :D
Bo prosto jest  zbyt prosto
Walec Wyrównalec Rally Team :)

Essio

Fajnie, że się udało kupić. Ja szybko poległem. Pozazdrościć.   8)
Co do modów posłuchaj wujka heko. Nie jedno ST225 zrobił, zrób co masz za chwilę będzie Ci kuni brakować.
Raz a dobrze i będzie git. Teraz 260KM a za tydzień będziesz szukał 20-30KM.  ;)
Także chwal się jak już zrobisz.  :)
Do tego masz mocną ekipę w Wawie. Także szybko Cię naprostują.  :P
Oberslejzen!

walec

No już jedną pomarańczę dzisiaj udało mi sie spotkać w przelocie, pozdrowienia dla kolegi z Pomarańczy którą mijałem dzisiaj w ursusie wracając z Factory :D
Aaaa no i zapomniał bym pozdro dla kolegi w zielonym RS który o mało mnie nie rozjechał na KENie :D

Wujek Heko już mi wszystko wytłumaczył :D wiem co i jak i zapewne będe w Krakowie w połowie sierpnia pomodzić STka na te 280+ :D
Bo prosto jest  zbyt prosto
Walec Wyrównalec Rally Team :)

T

Cytat: walec w 17.07.2013, 18:15- czarne lampy ledowe - tylko gdzie je kupić
Jestem za. :)

Cytat: walec w 17.07.2013, 18:15- wymyśliłem sobie jeszcze aby dyfuzor z tyłu, ramki halogenów i świateł w zderzaku z tyłu, a także atrapy w zderzaku i ew tylną dużą lotkę i lusterka wykleić w folię karbonową tak jak w wersji WRC STka ale to do przemyślenia.
To już naprawdę wychodzi z mody... Ja bym zostawił tak jak jest. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

slawek_k87

Kolejny forumowicz z Wwy :) gratuluje zakupu :), a do Krk to i ja bym się przejechał ze swoim :)
2.0 tdci  194hp/470nm --> 2.2 tdci

barti87

Gratulacje fajne auto ;) Trzeba się jakoś zebrać jakiś spocik zrobić bo już trochę nas jest z WuWuA ;) Potestujemy jak tam idzie twoja nowa zabawka :)
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

walec

Jeśli chodzi o SPOTa to bardzo chętnie :D dajcie tylko info gdzie i kiedy ale tylko w przyszłym tygodniu bo później jadę  na urlop :D

A oto wyniki dzisiejszego hamowania Elektrycznej Pomarańczy inspirowane zakładem z kolegą o litra Jacka D - twierdził że nie będzie nawet 200km bo te silniki serii nie trzymają :D się Pan zdziwił :P :P :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Bo prosto jest  zbyt prosto
Walec Wyrównalec Rally Team :)

Essio

Zobaczymy jak u heko zawitasz. Takie cyfry będą niedostępne. Ale liczy się wygrana. :]
Oberslejzen!

baki

Cytat: barti87 w 19.07.2013, 15:21Trzeba się jakoś zebrać jakiś spocik zrobić bo już trochę nas jest z WuWuA

chętny :D
2.0 TDCi 167KM 388 Nm

walec

Dobra to jest nas już przynajmniej 3 :D
Bo prosto jest  zbyt prosto
Walec Wyrównalec Rally Team :)