[Mondeo] Garażowe mody wydechu ST 220

MikV6, 25.06.2013, 22:00 « poprzedni - następny »

MikV6

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem Mondka ST 220 wcześniej posiadałem MK 1 V6 tam wydech chodził tak jak chciałem teraz pogłośniłbym  STeka zapodałem wkładkę K&Na (nie chciało mi sie bawić z dolotem zimnego powietrza do stożka) a teraz zrobiłbym coś z wydechem bo jak dla mnie chodzi troszkę za cicho :P
A wiec jak wygląda sprawa z usunięciem kata lub tłumików środkowych trzeba na nowo stroić? Może coś z tłumikami końcowymi? Jakie sa efekty ów zabaw? Wiadomo najlepiej założyć jakiś dedykowany firmowy wydech ale to koszt około 3 tys. a mi bardziej chodzi o garażowe sposoby ale oczywiście takie które nie zaszkodzą autku.
Pozdrawiam :)

sseebbaa1

Jak już zaczniesz eksperymentować z wydechem, to proponuję żebyś nagrał swój wydech przed i po.
To pozwoli również nam porównać efekty Twoich modów.

Ja akurat nie chcę mieć dużo głośniejszego wydechu, ale bardziej basowy, głębszy dźwięk chętnie bym przyjął!
Z przyjemnością będę śledził ten temat.
Pozdrawiam!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

caqerr

Napisz do Tyrkala , on robi wydechy na obrzeżach Krakowa. Do Focusa ST cena wydechu ok 1,5 klocka. Do mdo wydech pewnie będzie +/- tyle samo kosztował....

T

Katalizatora nie usuwaj, bo jest spore ryzyko, że będzie "pierdział". Jeśli chodzi Ci tylko o dźwięk, to najbezpieczniej zmienić tłumiki końcowe na przelotowe. Ciężko coś popsuć, jeśli dobierzesz właściwą średnicę rury. Możesz spokojnie kupić jakieś używane na Allegro, byle rozmiarem pasowały.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MikV6

A jest jakaś różnica miedzy osunięciem tłumika środkowego a tłumików końcowych?

T

Tak, usunięcie środkowych daje zwykle taki agresywny dźwięk, czasem niestety wręcz "pierdzenie", wymiana końcowych na przelotowe daje więcej basu (ale dokładnie brzmienie zależy od rodzaju tłumika).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

Cytat: Tomasz w 28.06.2013, 18:25
wymiana końcowych na przelotowe daje więcej basu

O! To, to!
Właśnie o to mi chodzi!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MikV6

A mi własnie chodzi bardziej o cos agresywne niz basowego wiec w weekend cos sie pobawie :)

T

Cytat: MikV6 w 03.07.2013, 23:55A mi własnie chodzi bardziej o cos agresywne niz basowego wiec w weekend cos sie pobawie
To możesz wyciąć tłumiki środkowe (byle oba), jeśli będzie źle, to najwyżej z powrotem wstawisz. :) Różnica w mocy po takiej modyfikacji jest na granicy błędu pomiaru.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

mnich80

Cytat: Tomasz w 04.07.2013, 01:26
To możesz wyciąć tłumiki środkowe (byle oba), jeśli będzie źle, to najwyżej z powrotem wstawisz. :) Różnica w mocy po takiej modyfikacji jest na granicy błędu pomiaru.

Sory za odgrzanie.

Jakiej średnicy wstawić e rury zamiast tłumików środkowych?

T

Takiej samej, jak wlot/wylot.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

mnich80

Jakie typu dźwięku można sie po takim modzie spodziewać?

T

Więcej wysokich tonów. Osobiście raczej nie polecam, jeśli tłumiki środkowe masz sprawne. Jeśli mają już dziury, to inna sprawa.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

U mnie po wywaleniu środkowych tłumików i wstawieniu w ich miejsce prostych rur dźwiek zrobił sie bardziej "gardłowy".
Przy normalnej jeździe było praktycznie bez zmian, ale przy ostrym deptaniu bardzo fajnie sie "wydzierał" ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

mnich80

Ja mam wydech Friedrich Sportauspuff i jest to wersja cicha - coś bym zmieni z chęcią na coś z pazurem :)