[Mondeo mk3] zmieniarka do denso

sabak23, 11.06.2013, 11:37 « poprzedni - następny »

sabak23

Kupiłem ostatnio na allegro fabryczną zmieniarkę od denso z wiązką z nadzieją, że wystarczy ją tylko wpiąć w odpowiednią kostkę od radia. Okazuje się, że nie jest to takie proste. Fabrycznie mam położoną od bagażnika wiązkę od napędu dvd i od radia jest wyprowadzona kostka tylko pod dvdrom. Do zmieniarki jest zupełnie inaczej wyglądająca kostka, a jak przeglądam aukcje na allegro, gdzie sprzedawane są kompletne zestawy z wiązkami do dvd i zmieniarki to jest to w jednej wiązce (kostce), która w fordzie jest kosmicznie droga, a kupienie jej na allegro graniczy raczej z cudem, ponieważ nikt nie chce zdekompletować zestawu.

Czy któryś z kolegów dokładał może fabryczną zmieniarkę do denso i wpinał się w istniejącą instalację wg. schematu?

XxXSTUDIXxX

witam czy rozwiazałęś problem podłączenia zmieniarki bo mam ten sam kłopot
znalazlem cos takiego ale nie wiem jak to połączyc
to jedt wtyczka przy zmieniarce

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


a to przy denso

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


sabak23

Póki co znalazłem te same schematy na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordwiki.co.uk/index.php?title=Touchscreen_Sat_Nav_Facelift_-_Retro_Fitting i Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/oemchan.htm. Szukam kogoś kto mógłby mi w tym pomóc. Patrząc na wtyczkę od zmieniarki ni jak mi nie pasuje ten schemat. U mnie jest zajęty pin 1,2,4,6,7,8,10,12 :/, a pozostałe są puste.

XxXSTUDIXxX

Opiszę wam jak podłączyć zmieniarke oryginalna pod denso 2004r
ACP+ do CAN + na złączu głównym
ACP- do CAN - na złączu głównym
GND do ziemi przy DVD bo zmieniarke mam w bagazniku
12+ do 12+ po stacyjce czyli do +12VACC na złączu glównym
Oraz
R+ do AUX R+ na złączu A
R- do AUX R- na złączu A
L+ do AUX L+ na złączu A
L- do AUX L- na złączu A
Dodaje zdiecia z których korzystałem
W razie pytań pisać pomogę

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Tylko +12V podłączylem na pin 9 na ostatnim zdjęciu (jest bez opisu pod GND)



TAPNIETE Z SG N7000

XxXSTUDIXxX

I wszystko hula aż milo

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



TAPNIETE Z SG N7000

Leyas

Koledzy mam pytanie, bo zamontowalem u siebie denso, ale mam wlasnie problem ze zmieniarka.

Po wpieciu ja w niebieska kostke nic sie nie dzieje. :P Wciskajac guzik, zeby wyjac plyte w zmieniarce takze zadnej reakcji. Sprzedawca twierdzil, ze wszystko jest sprawne, wiec pytanie czy ja cos zle robie, czy jednak uwalona jest zmieniarka? Jak to mozna sprawdzic?

Drugie pytanie. Na ponizszym zdjeciu jest wiazka laczaca denso z dvd i zmieniarka:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Pytanie dotyczy dolnych wtyczek.
Niebieska - zmieniarka
Szaro-czerwona - czytnik dvd
Czarna - od czego jest ta mala kosteczka? U mnie ma urwana wtyczke... :/

Z checia zobaczylbym u siebie taki widok na ekranie denso jak w poprzednim poscie. :)

XxXSTUDIXxX

Kabel jest najprwdopodobnoej ok ale nie pamiętam jak to bylo u mnie z tego co pamietam ja puszczalem nowy przewód.
A co do napędu dvd z navi to najlepiej sprawdzic czy masz zasilanie po zalaczeniu radia.
Jesli jest 12V to uwalony masz napęd

TAPNIETE SG GT-N7000

sabak23

ta mała kosteczka to najprawdopodobniej od anteny gps

TAM

Cytat: Leyas w 14.02.2014, 03:03
(...) Niebieska - zmieniarka
Szaro-czerwona - czytnik dvd (...)
Leyas, mógłbyś podesłać dokładniejsze zdjęcie tej szaroczerwonej wtyczki (czytnik DVD)? Muszę się wpiąć pod to złącze, żeby podłączyć kamerę cofania, bo Denso nie ma wejścia CVBS. Nie chcę ciąć kabli, więc najwygodniej byłoby zrobić odpowiedni kabel... A może ktoś wie, co to za typ złącza? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Leyas

TAM nie podepniesz sie tam bezposrednio jezeli nie masz kamerki z sygnalem RGB (nie spotkalem takiej).
Kamerki nadaja w pal/ntsc.
Ja tez bede podpinal kamerke i mam juz wszystko co potrzeba.
Potrzebujesz konwertera z pal/ntsc na rgb. Koszt to zaleznie co znajdziesz (a latwo nie jest) ~200 zl.
No chyba, ze wiedziales o tym, ale wtedy raczej nie pytalbys sie o zdjecie, bo jak badales temat to sa dostepne schematy tej kosti w temtach o kamerce i denso.

A co do mojego problemu ze zmieniarka to badajac napiecie na kostce do zmieniarki nie bylo 12v.
Wszedlem w menu serwisowe denso wlaczylem recznie zmieniarke w ustawieniach, ale nic to nie pomoglo.
Dalej nie wiem, czy mam uwalona zmieniarke czy to cos z denso / wiazka do zmieniarki.

TAM

Leyas, powiedz mi coś, czego nie wiem ;-)
A nie wiem właśnie co to za złącze / co do niego pasuje. Resztę gratów oczywiście mam. Nie czytałem "dostępnych" tematów na temat tego złącza (choć mam opis pinów) - naprawdę nie mogę tego znaleźć, dlatego moja prośba pozostaje aktualna. Oczywiście zdjęcie nie byłoby potrzebne, gdybyś był tak miły i powiedział jakie kostki tam pasują :-)
Co do zmieniarki, to niestety nie potrafię Ci pomóc, ale jak tylko zdobędę w/w złącza, to będę mógł podłączyć kamerkę i wtedy przy okazji wybebeszenia schowka sprawdzić, czy u mnie pojawia się 12 V.

Leyas

Ta kostka o ile o nia Ci chodzi (bo pewnie chcesz sie wpiac w orginalna instalacje tak jak ja, zamiast ciac kable) pasuje np. od land rovera.
Link do allegro:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/land-rover-fleelander-hf-adaptor-kostka-dar-59220-i4036746393.html

Oczywiscie musisz zostawic sobie kostki koncowe, a wywalic te standardowe iso.

TAM

Piękne dzięki! Jestem Twoim dłużnikiem. A pewnie nie tylko ja, ale także wszyscy zainteresowani tym tematem.

Leyas

Nie ma sprawy. :)
Jaki masz adapter do ntsc->rgb?

Jak juz to poskladasz to kupy, to chetnie bym to zobaczyl co i jak, bo tez mnie to czeka na wiosne, a nie mam czasu sie sam do tego zabierac...

TAM

Jeden z obecnych firmy Mari, choć niestety jest to trochę przerost formy nad treścią, ale prostsze dekodery, które mogłem kupić kosztowały porównywalnie. Generalnie działa, tylko muszę go jeszcze przerobić, bo inne żródło sygnału video niż wsteczna kamera daje się wybrać już tylko z pilota, a to nie jest ani praktyczne, ani wygodne. Jak będzie gotowe, zapraszam na pokaz, chociaż nie zapominaj że masz mało czasu, bo wiosna już się zaczęła ;-)