[Mondeo] ST220 PERFORMANCE BLUE by JAM

JAM, 12.05.2013, 13:35 « poprzedni - następny »

alibizi

Serwisuję u niego auto i on zawsze mówi z olejami, żeby nie wydziwiać i lać to co producent zaleca. Mimo wszystko zalałem coś według mojej opinii lepszego. Przy wymianach co 8-10 tys różnica cenowa w tych olejach nie jest na tyle duża, żeby nie dołożyć.
Sam wiesz, żeby coś więcej powiedzieć o danym oleju trzeba by rozbierać silnik po sporych przebiegach i porównywać.
W UK z tego co widziałem 90% użytkowników ST220 zalewa oryginalny fordowski i jest zadowolona.

JAM

11.04.2016, 15:08 #61 Ostatnia edycja: 11.04.2016, 15:49 by JAM
Przy okazji wymiany oliwy wymienię też uszczelkę miski olejowej, bo ostatnio umyłem od spodu STeka i zauważyłem, że leciał olej spod filtra i delikatnie sączyło się spod uszczelki. Byłem lekko zdziwiony ceną tego... kawałka gumy. Wiedziałem, że nie jest tania ale...180 PLN? :o Ostatecznie udało się znaleźć za 145 PLN. Już zamówiłem. Aha! I nie planuje...planować miski. Mam nadzieję, że uszczelka + odrobina silikonu wystarczą.

SAGAL

ja mam Valvoline 5w60 i też jestem bardzo zadowolony
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

T

Wziąłbym Valvoline, ale VR1 Racing 5w40 (osobiście jeżdżę na 5w50).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

JAM

Cytat: Tomasz w 11.04.2016, 18:00
Wziąłbym Valvoline, ale VR1 Racing 5w40 (osobiście jeżdżę na 5w50).
Wchodziłem na oficjalną stronę Valvo i tego oleju nie ma w specyfikacji 5W40. Tylko 5W50...

T

To coś się musiało zmienić, kiedyś chyba były. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

st-power

Sam mam dylemat,czy zostać przy Millers EE Longlife Eco 5W30 Nanodrive czy przejść na 5W40. Z jednej strony lepsza ochrona w upalne dni, z drugiej większe opory dla silnika. Wydaje mi się,że właśnie ta technologia Nano miała być półśrodkiem pomiędzy tymi klasami.
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

caqerr

Cytat: JAM w 11.04.2016, 15:08Mam nadzieję, że uszczelka + odrobina silikonu wystarczą.

Czasami uszczelka + planowanie nie pomaga... Ten typ tak ma ;) Nie zdziw się jak bardzi szybko zapocenie wróci :P
Ja miałem zapocone jak kupowałem i tak samo mam do teraz... :D
Co do oleju Tomasz, moze chodzilo Ci o 5w40 Synpower'a ? Nigdy nie slyszalem o 5w40 v1 racing :D