[Mondeo] ST220 PERFORMANCE BLUE by JAM

JAM, 12.05.2013, 13:35 « poprzedni - następny »

weksla

Super. Pokaż jak świeca w ciemnościach.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

JAM

Tak to +/- wygląda. Zdjęcie z telefonu, więc nie do końca oddaje ale różnica w porównaniu do ori jest kolosalna :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


steveno

Xenony to jest to młodszy i bezpieczniejszy do szybszej jazdy.
Do przodu!!!

snafu

Gdyby ktoś coś to mam ori xenony przrobione pod standardową instalację do oddania. Pęknięty jeden uchwyt, zamiast oddać do spawania zamontowałem na chwilkę stare lampy i tak do dzisiaj żona jeździ.

JAM

Wreszcie trochę słońca 8) tak na szybko z patefonu :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


weksla

Ładne auto, zawsze mi się podobało jednak nie spełniłem swojego marzenia:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

JAM

Może ktoś miał podobne doświadczenia...
Po zamianie w ubiegłym miesiącu xenonów na bixenony mam problem z drganiem, rozbłyskiwaniem na sekundę i w końcu gaśnięciem lamp.
Wiem, że mogą być to 4 opcje:

1. Żarniki (nie sądze... bo są nowe i jeśli świeca to dają jasną, czystą i intensywną barwę, jak na nowe żarniki przystało)
2. Zapłonniki czyli startery
3. Przetwornice
4. Nie styka gdzies na przewodach, gniazdach, blaszkach.

Chciałem zamienić przetwornice miejscami, żeby je sprawdzić ale zaczeły mi mrugać i gasnąć obie lampy więc nie dojde w ten sposób czy to przetwornice.
Zauważyłem też, że nasiliło się to ostatnio. Czy to moze kwestia wilgoci i styków gdzies przy gniazdach?
Mając jeszcze ori xenony zdarzało sie to samo ale bardzo rzadko i tylko z jednej strony.

Będę wdzięczny za trop jesli ktoś już coś takiego przerabiał bo to chyba dość częste schorzenie w ST220..

TAM

Nie ma czegoś takiego jak zapłonniki/startery - taki patent był stosowany w archaicznych świetlówkach.
Jeśli masz ksenony D1S, to nie ma w nich przewodów wysokiego napięcia (część HV jest wbudowana w podstawę palnika), więc opcja wilgoci/warunków atmosferycznych raczej odpada. W przypadku D2S jest to co prawda możliwe, ale dość mało prawdopodobne. A ponieważ coś podobnego zdarzało się też w oryginalnej instalacji, to na 90% po prostu coś gdzieś nie styka.

JAM

Dzięki TAM, to jest D2S.
Przeglądałem forum MKP i tam ludzie pisali o podobnych objawach i diagnozowali, ze to mogą być właśnie zapłonniki lub przetwornice...stąd ten trop.
W weekend wyciągnę lampy i przyjrze sie im. Mam nadzieję, że to kwestia styku.  Bardzo to w trakcie jazdy irytujące...

sseebbaa1

A te Twoje OZ Superturismo to jakie dokładnie mają wymiary?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

Tam xenony z mondeo mk3 na palnikach D2S posiadaja jeszcze startery:D I to obstawiałbym jako problem
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

JAM

21.05.2015, 15:16 #41 Ostatnia edycja: 21.05.2015, 15:22 by JAM
Cytat: sseebbaa1 w 21.05.2015, 15:03
A te Twoje OZ Superturismo to jakie dokładnie mają wymiary?
8x18 ET40
opona standard 225/40/18

« Dodane: 21.05.2015, 15:22 »

Cytat: weksla w 21.05.2015, 15:05
Tam xenony z mondeo mk3 na palnikach D2S posiadaja jeszcze startery:D I to obstawiałbym jako problem
Dodam jeszcze - ale to już pewnie zbieg okoliczności - że kilka dni temu jadąć w nocy zauwazyłem, że prawa połowa tarczy obrotomierza nie jest podświetlona... :|

TAM

Cytat: weksla w 21.05.2015, 15:05
Tam xenony z mondeo mk3 na palnikach D2S posiadaja jeszcze startery:D I to obstawiałbym jako problem
OK, sprawdziłem o co chodzi... Rzeczywiście w Mondeo MK3 przetwornica jest sztucznie podzielona na 2 części - nisko i wysokonapięciową. Ten tzw. ,,starter" to po prostu część wysokonapięciowa, mniej więcej to samo co jest wbudowane w palnik D1S. Niemniej jednak określenie ,,starter" jest niezbyt trafne. Ale oczywiście ta część też może się popsuć, tyle że moje dotychczasowe doświadczenia z lampami metalohalogenkowymi pokazują, że wtedy najczęściej palnik w ogóle się nie zaświeca.

JAM

Od operacji kolana mineło już 6 tygodni. Po tym dłuuuugim czasie udało sie wreszcie wsiąść do samochodu i nawet trochę pojeździć :)
Z racji tego, że wciąż jestem na zwolnieniu lekarskim, postanowiłem przezimować  STefana w garażu. Dziś była pełna kosmetyka: mycie, polerowanie, twardy wosk, odkurzanie, pranie, ozonowanie:)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




st-power

Błyszczy się jak "psu ja..." ;) W sumie nawet kół nie będziesz musiał zmieniać, zwłaszcza przy takiej pogodzie :)
Wracaj do zdrowia i ujeżdżaj STejka :D
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi