[Mondeo] blaupunkt travel pilot ex - dołożenie gniazda AUX - problem

weksla, 05.05.2013, 10:36 « poprzedni - następny »

weksla

Hej.
Mam radio Blaupunkt TRAVELPILOT EX, jako że mam auto przedliftowe (po zmianie konsoli na polift) nie posiadałem fabrycznego gniazda AUX w schowku.
Postanowiłem dokupić ten kabel z gniazdem i domontować tak jak to było zrobione fabrycznie.

oto kabel i gniazdo.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Po podłączeniu (tak jak to było fabrycznie) i zamontowaniu gniazdka w schowku podpinam urzadzenie zewnętrzne tj albo smartfon, albo mp3-player i gra muzyka ale tylko na lewą stronę auta, To znaczy grają głosniki tylko lewy tył i lewy przód (w ustawieniach balansu jest ok). Głośniki po stronie prawej nie grają wcale.
Dodam iż przy słuchaniu radia albo odtwarzania płyt cd gra równomiernie z wszystkich głośników.

Jak zwykle musi być jakaś niespodzianka aby nie było za łatwo:D

Bedę wdzięczny za wszelką pomoc,.
Pozdrawiam
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Coś nie kontaktuje pewnie. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Zapewne:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Falubaz 1

Cytat: weksla w 05.05.2013, 10:36
Hej.
Mam radio Blaupunkt TRAVELPILOT EX, jako że mam auto przedliftowe (po zmianie konsoli na polift) nie posiadałem fabrycznego gniazda AUX w schowku.
Postanowiłem dokupić ten kabel z gniazdem i domontować tak jak to było zrobione fabrycznie.

oto kabel i gniazdo.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Po podłączeniu (tak jak to było fabrycznie) i zamontowaniu gniazdka w schowku podpinam urzadzenie zewnętrzne tj albo smartfon, albo mp3-player i gra muzyka ale tylko na lewą stronę auta, To znaczy grają głosniki tylko lewy tył i lewy przód (w ustawieniach balansu jest ok). Głośniki po stronie prawej nie grają wcale.
Dodam iż przy słuchaniu radia albo odtwarzania płyt cd gra równomiernie z wszystkich głośników.

Jak zwykle musi być jakaś niespodzianka aby nie było za łatwo:D

Bedę wdzięczny za wszelką pomoc,.
Pozdrawiam

Spawdz kostke, pewnie masz przestawione piny i dlatego gra mono a nie stereo.

weksla

czyli źle wpięta ta biała wtyczka do tej dużej kości od radia?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

darecki1

Sprawdź u kogoś w innym fordzie z org. gniazdem aux czy "twoja instalacja" m-dzy odtwarzaczem , a gniazdem aux przenosi dźwiek stereo.

weksla

No tylko ciężko znaleźć taką osobę która udostępni (wybebeszy radio w celu sprawdzenia:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Falubaz 1

Cytat: weksla w 08.05.2013, 15:53
czyli źle wpięta ta biała wtyczka do tej dużej kości od radia?


Przyjacielu ja tak wczoraj pisze a dziś mam to samo sprawdziłem aux i u mnie gra tylko prawa strona i jutro biorę aparat i do garażu.

weksla

Cytat: Falubaz 1 w 08.05.2013, 22:39
Przyjacielu ja tak wczoraj pisze a dziś mam to samo sprawdziłem aux i u mnie gra tylko prawa strona i jutro biorę aparat i do garażu.


He a więc jak widać to nie tylko tak u mnie. Czyli coś jest na rzeczy.
Falubaz, dzięki za zainteresowanie. Jak dojdziesz do sedna to daj znać. Żeby ciekawiej było u mnie gra strona lewa (od kierowcy)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

motorek4612

Witam czy do tego modelu radia mozna zamienic kabel na wiejscie usb? tak zeby podpiac pendriva? moje auto to S-max 2006 rok.
motorek4612