[Mondeo] [Mk3] Brak przyspieszenia-problem z turbo

sebi, 16.04.2013, 04:39 « poprzedni - następny »

sebi

Wczoraj zauważyłem,że silnik łapie strasznego muła
Ciężko wkręca się na obroty na 1,2 i 3 biegu na 4 jest nieco lepiej ale szału nie ma
Maksymalne obroty jakie na tych trzech biegach udało się osiągnąć to 2000 i silnik zaczyna wyć więc nie sprawdzałem dalej
Nie kopci i raczej nie bierze oleju
Nie dzieje się to non stop dziś np. przejechałem ok 2 km i wszystko wróciło do normy ale po ok 4 godzinach było to samo-odpalam ,chwile czekam i ruszam ,jedynka ,dwójka i muł ,pedał w podłogę i nic to samo na trójce rozpędzenie go do 40 km/h to droga przez mękę
Sprawdziłem dziś błędy i wyskoczyły dwa

P0235 "Czujnik A wspomagania turbosprężarki - usterka"
U1900 ''CAN Communication Bus Fault- Receive Error


Moje pytanko czy taki czujnik da radę kupić osobno i czy ciężko go wymienić
Oraz co możecie napisać ze swojego doświadczenia na temat takiej usterki
"Eunuch i krytyk z jednej są parafii - obaj wiedzą jak , żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

auchim

sprawdź dolot i czujnik Mass, czym się podpinałeś? bo te drugie to błąd komunikacji być może nie sczytało wszystkich błędów.

sebi

Posiadam v-scan multi
"Eunuch i krytyk z jednej są parafii - obaj wiedzą jak , żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

sebi

Nie miałem okazji wcześniej napisać to piszę teraz okazało się,że problemem był padnięty czujnik MAP po wymianie wszystko wróciło do normy
"Eunuch i krytyk z jednej są parafii - obaj wiedzą jak , żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński