[Mondeo] Jakie świece żarowe do MK3 2.0 TDDi

sebi, 27.03.2013, 08:38 « poprzedni - następny »

sebi

Przyszedł czas na wymianę świec i tu moje pytanie bo jest tego pełno na rynku
Jakie polecacie świece do silnika 2.0 TDDi ? chodzi mi głównie o jakość w porównaniu do ceny
W przyszłości (za jakieś 3-4 miechy) mam zamiar trochę go podkręcić więc to też chyba ważne przy wyborze świec
Nie wiem czy przypadkiem przy okazji nie wymieniać przewodów WN i tu też pytanko jakie ?
Będę czyścił kolektor ,wymieniał uszczelki pokrywy zaworów i wtrysków ,wymieniał olej i filtr to przy okazji chciałbym zrobić to od razu za jednym zamachem a muszę się nastawić finansowo na taki zabieg dlatego piszę teraz żebym zdążył wszystko do tego czasu uzbierać
Linki do sklepów ewentualnie adresy mile widziane 
"Eunuch i krytyk z jednej są parafii - obaj wiedzą jak , żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

weksla

Zwykłe świece Fordowskie produkowane przez BERU.
Nic innego nie kombinuj
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

Cytat: sebi w 27.03.2013, 08:38W przyszłości (za jakieś 3-4 miechy) mam zamiar trochę go podkręcić więc to też chyba ważne przy wyborze świec
Nie wiem czy przypadkiem przy okazji nie wymieniać przewodów WN i tu też pytanko jakie?

Masz diesla a piszesz jak byś miał benzynę... Oczadziały umysł :D

auchim

wilhelm nie psuj zabawy :) ambitny projekt się szykuje  :evil:

Sebi ja jeszcze na twoim miejscu rozejrzałbym się za regulowanymi kółkami rozrządu

Ry2y

Dobra, koledzy trochę pożartowali...
1) Diesel nie potrzebuje iskry żeby zapalić mieszankę, więc nie masz ani świec iskrowych ani kabli WN.
2) W dieslu świece ŻAROWE potrzebne są tylko i wyłącznie przy starcie silnika. Potem są już nie używane.

Jak weksla też polecam Beru. Co ciekawe oryginalne fordowskie to też Beru, ale te z logiem forda są droższe :) Dzwiny jest ten świat :)
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko