Airbox ST220

T, 14.05.2010, 04:32 « poprzedni - następny »

T

14.05.2010, 04:32 Ostatnia edycja: 24.11.2010, 20:20 by badger
Witajcie,

Jakiś czas temu próbowałem ustalić czym dokładnie różni się airbox ST220 od zwykłego z mk3 -- nie udało się. Ostatnio jednak zdobyłem wreszcie oryginalny airbox ST220, więc pomyślałem, że warto byłoby opisać różnice, szczególnie z myślą o osobach, które chciałyby, tak jak ja kiedyś, przerobić seryjny airbox na wzór ST-kowego.

Airbox ST220 ma dwa dodatkowe otwory. Jeden na dole, z którego wycięciem nie ma problemu. Drugi jest od strony silnika i tutaj nie da się uzyskać dokładnie takiego samego efektu garażowymi metodami ze względu na dodatkowe wyprofilowanie. Wydaje się jednak, że wycięcie w tym miejscu otworu o podobnych wymiarach powinno dać zbliżony efekt. Trudno będzie tylko podłączyć przewód doprowadzający zimne powietrze, aczkolwiek nie jest pewne, czy występował on we wszystkich ST220.

No ale dość pisania, oto zdjęcie z podanymi wymiarami dodatkowych otworów:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wszystkie wymiary oczywiście w milimetrach.

Z tego co się zorientowałem na dolot od strony silnika powinna pasować rura o średnicy ok. 60 mm, musi być tylko odpowiednio elastyczna, żeby dało się ją uformować w odpowiedni kształt i zamocować za pomocą opaski zaciskowej.

Na koniec jeszcze kilka zdjęć:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Alek

W moim ST220 '05 z MMT6 nie ma doprowadzonego nawiewu do drugiego wlotu

T

Z tego co wiem ta rura doprowadzająca była tylko w przedliftach, czyli w roczniku 2002 i wczesnych 2003.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Alek

Czytałem na którymś forum że problemem był gabaryt skrzyni biegów MMT6 vs MTX75 i w starszych 5-cio biegowych im się zmieścił nadmuch a w 6tkach już nie.

WojtasS

hmmm to teraz pytanie czy  warto dawać nadmuch czy średnio coś to da?
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

T

Cytat: WojtasS w 11.10.2014, 16:59hmmm to teraz pytanie czy  warto dawać nadmuch czy średnio coś to da?
IMHO nic nie da, mierzyłem temperaturę przy airboksie ST220 i jest ~taka sama, jak przy zwykłym.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club