Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Nowy RS??

auchim, 07.02.2013, 19:01 « poprzedni - następny »

auchim

Czyżby to był nowy RS?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



3.5L V6 Ecco-Boost   :love:

Falubaz 1

Cytat: auchim w 07.02.2013, 19:01
Czyżby to był nowy RS?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



3.5L V6 Ecco-Boost   :love:

Niestety nie, nowy Rs bedzie napedzany silnikiem 2.3 o mocy 350 Km ale wylacznie w wersji 5 drzwiowej i pierwsze modele beda do kupienia w USA w 2015 roku.

wilhelm

Fajny ten niebieski, a jakby miał 4x4 i 3.5 ecoboosta to mógłby konkurować z RS3 i nową BMW 135

Falubaz 1

Cytat: wilhelm w 07.02.2013, 21:54
Fajny ten niebieski, a jakby miał 4x4 i 3.5 ecoboosta to mógłby konkurować z RS3 i nową BMW 135

Bardzo fajny mi tez się podoba, tylko pewnie nie będzie tych odkrytych nadkoli jak w wrc a napęd może się doczekamy, co do silnika 3.5l to na 100% nie zamontują go w nowym RS jest to silnik zarezerwowany dla nowego Mustanga podobno na EU cały setup ma być bardzo europejski.
Ja sądzę że nawet 2.3l  i 350 Km zrobi wrażenie, poczekamy zobaczymy. 

« Dodane: 07.02.2013, 22:31 »

Dodam jeszcze że silnik 3.5l ecoboost jest już montowany i dysponuje mocą 365 Km, ale pewnie już wiecie.  :]
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=ai4iO5TRzEg

wilhelm

Tu jest trochę info o tym potworku z 1 posta, zresztą jak się przyjrzycie to widać ST na grillu :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.motorauthority.com/news/1082156_ken-block-influenced-ford-focus-trackster-set-for-chicago-debut

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.fifteen52.us/project-st/press-release-fifteen52-and-project-st-announce-cas-debut-for-project-focus-trackster/#prettyPhoto

sseebbaa1

No i są już zapowiedzi nowego Mustanga z silnikiem, który ma trafić też do FF III RS.

W Mustangu ten silnik ma mieć 309 KM i 407 Nm, cztery cylindry.
No ale chyba jeszcze bardziej go podkręcą w RS jeżeli mamy mówić o jakimś postępie.


ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

sctg

Cytat: auchim w 07.02.2013, 19:01
Czyżby to był nowy RS?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



3.5L V6 Ecco-Boost   :love:
Łał, ale fajna furka

sseebbaa1

W obecnym Auto Świecie jest informacja potwierdzająca, że w nowym RS-ie będzie silnik 2.3 z Mustanga. W Focusie ma on mieć 335 KM, a jego premiera ma przypadać na 2016 rok.
Niestety to wszystkie informacje, jakie tam podano, ale z drugiej strony trudno się spodziewać większej precyzji skoro do premiery jest ponad rok.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

baton

Trochę lipa, 2.3 l i 4 cylindry.... to że z mustanga, to jak dla mnie totalna porażka. Jak kupować to tylko wersję z widlastym silnikiem.
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia naszej strony na fb jak i skorzystania z oferty Cars-Detailing! Dla forumowiczów fordtuning duże zniżki! ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://cars-detailing.com/

sseebbaa1

No ale tutaj piszemy o RS-ie :)
Widlasty nie wchodzi w rachubę...

Wiadomo, że 4 gary to nie jest pięknie, ale z drugiej strony być może ten silnik 2.3 ma jeszcze spory potencjał ponad serię?
Skoro bowiem 2.0 EcoBoost już jest podnoszony do 320 KM (patrz Hekowóz), to ten 2.3 może nawet do 400 KM dochodzić.
Trzeba się przyjrzeć co tam z tego silnika wyciskają za Wielką Wodą, bo mieli wcześniej ten silnik do dyspozycji.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

baton

Wszystko fajnie, tylko gdzie tu trakcja przy 400KM? Przy takiej mocy tylko 4x4
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia naszej strony na fb jak i skorzystania z oferty Cars-Detailing! Dla forumowiczów fordtuning duże zniżki! ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://cars-detailing.com/

sseebbaa1

Wkraczasz w odwieczny temat co do wyższości poszczególnych napędów. Temat rzeka.
Wiadomo, że FWD ma swoje oczywiste ograniczenia, ale z drugiej strony ileś tam lat wstecz wszyscy dawali sobie obcinać rękę i coś tam jeszcze, że 200-220 KM, to absolutna granica rozsądku w przednionapędówce.
A teraz?
FF RS mk2 ma 305 KM, a w wersji RS500 nawet 350 KM i to seryjnie. A w momencie premiery RS-a wszyscy się zachwycali, jak to pięknie przenosi moc na asfalt, choć oczywiście musi być suchy :)


Ciekaw jestem jestem czy w RS mk3 zostanie RevoKnuckle?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Kris1976

..a tu trochę więcej na temat nowego RSa
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://autokult.pl/24264,nowy-ford-focus-rs-filmowa-zapowiedz-przed-premiera

tylko ta premiera 03,02,2015 jakoś mało realna mi się wydaje
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

sseebbaa1

Nie wygląda mi to na tym filmiku na napęd 4x4. A tak napisano w opisie przy filmie reklamowym.
Film z urywanymi scenami próbuje pokazać jakieś drifty, ale auto po pierwsze podpiera się w zakrętach na trzech kołach jak właśnie FWD, no po drugie w ostatnim ujęciu wygląda jakby auto z takiego "driftu" wyprostowało się w taki charakterystyczny sposób - wygląda jakby tylna oś odzyskała przyczepność po wcześniejszym zaciągnięciu ręcznego. Tak to mi wygląda.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Kris1976

drifty jak przy RWD  :stupid:
ale zachowanie typowe dla FWD co chwila 3 "łapki"  :P
Była pomarańcza ST...czas na RSa !