[C-Max] 1.8 Tdci

Falubaz 1, 02.01.2013, 14:39 « poprzedni - następny »

Falubaz 1

Koledzy jest u mnie rodzinka w Holandii i mieli przygodę z C-Maxem, przy prędkości ok 200km/h był taki objaw brak reakcji na pedał gazu, kilka sekund później kontrolka check, i esp do prędkości 130 km/h zjechali na parking poczekali aż turbinka się schłodzi i wyłączyli silnik poczekali 10 min przejechali 300 km i objaw pojawił się ponownie przy 190 km/h. Teraz autko jest u mnie jeszcze nie odpalałem ale chce sie tym zająć jakiś podpowiedzi?

bishop

Sprawdzałeś na kompie błędy?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

Falubaz 1

Cytat: bishop w 02.01.2013, 14:49
Sprawdzałeś na kompie błędy?
Tak już po sprawie, pokazywał za mało powietrza więc sprawdziłem filtr powietrza i okazało się że chyba go nikt nigdy nie wymieniał,był tak zapaskudzony że jak otworzyłem obudowę to posypały się liście. ;)
Wymieniłem,odkurzyłem, sprawdziłem błędy i ok.   

Jendrekmak

Cytat: Falubaz 1 w 02.01.2013, 13:39mieli przygodę z C-Maxem, przy prędkości ok 200km/h
kolego to auto tak szybko nie jeździ. katalogowo max to niecałe 190
no ale w sumie to najważniejsze że problem się rozwiązał
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

Falubaz 1

Cytat: Jendrekmak w 04.01.2013, 00:52
kolego to auto tak szybko nie jeździ. katalogowo max to niecałe 190
no ale w sumie to najważniejsze że problem się rozwiązał

Może licznik wskazywał 200km/h a jak wiemy są przekłamania - a może był u Heco?? :D
Na poważnie mieli odkręconą kompletnie obudowę filtra powietrza, filtr był tak brudny że nie przepuszczał nic pewnie od nowości, na przepływce był osad i jakieś listki. Jak już wszystko wyczyściłem i powymieniałem to zrobiłem jazdę próbną z właścicielem to stwierdził że ten samochód jeszcze nigdy tak nie przyspieszał i bujnęliśmy się 180 km/h. 

przemas10m

obecnie smigam tymczasowo takim samym :D
idzie 200 ale tylko po niemieckich autobanach :D
na twoim miejscu bym jeszcze wymienil filtr paliwa, tylko zeby w tej furze odpowietrzyc układ trzeba dmuchnac kopresorem w  zbiornik gdyz nie maja one pompy paliwa w zbiorniku i inaczej tego cuda nie odpowietrzysz
FOCUS ST 225KM -> AUDI A4 B8 190KM-> MAZDA 3 MPS 260KM

linkgrabber

mk3 tdci też nie ma pompy w zbiorniku i nie trzeba żadnym powietrzem dmuchać

Falubaz 1

Cytat: przemas10m w 10.01.2013, 21:01
obecnie smigam tymczasowo takim samym :D
idzie 200 ale tylko po niemieckich autobanach :D
na twoim miejscu bym jeszcze wymienil filtr paliwa, tylko zeby w tej furze odpowietrzyc układ trzeba dmuchnac kopresorem w  zbiornik gdyz nie maja one pompy paliwa w zbiorniku i inaczej tego cuda nie odpowietrzysz

Rodzinka już dawno w Holandii dzwonili że podjechali na serwis i filtr paliwa był wymieniany jakieś 65 tys km temu więc go wymienili i wszystko jest ok.