Jaki wydech polecacie do st220

DAYCO, 29.12.2012, 18:02 « poprzedni - następny »

Tigerbart

No to jest to dobra okazja do tego aby wywalić stare przepierdziane katy fabryczne na sportowe (np Magnaflow) i odsunąć je od bloku silnika. Koszt katów to ok 800 pln plus decaty. Świetna ogólnie okazja do tego aby pomyśleć o nowej konstrukcji wydechu np z kwasówki.

zimoch

Wszystko się ku temu skłania - szukam firmy co mi to ogarnie od a do z

Tigerbart

Spróbuj tutaj

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.wydechy.inochi.pl/podtlenek.html

zimoch

Napisałem do nich - dzięki za tip'a

Tigerbart

Daj znać czy i co odpisali, czy są godni uwagi.

zimoch

Zrobiłem wydech w Inochi Motorsport.

Tutaj zdjęcia: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Klik

Generalnie cenowo wyszło taniej niż proponował El-Tec. Jakościowo jestem bardzo zadowolony. Choć z zewnątrz ich warsztat nie wygląda może mocno zachęcająco, to widać że znają się na robocie. Moje zaangażowanie w temat to czy ma być głośno czy cicho i wybór końcówek. Na moje życzenie katy dostały dodaktowe termincze izolatory.
Obecnie silnik dostał lekkości - jakby ktoś wyciągnał korek hamujący jego możliwości. Dźwięk na wolnych obrotach dostał lekkiego 'gulga' a na wyższych nie czuje różnicy względem starego wydechu (wybrałem opcje chicho)
Widziałem na ich stronie też 3 inne ST220 także nie byłem pierwszy z tym autem u  nich.




veg


zimoch

Cytat: veg w 04.11.2018, 19:37
Ile za całość?
4500 z VAT

Fojt ST

Cytat: Tomasz w 26.12.2015, 17:57
Tłumiki środkowe zostaw, bo są ok, nie ma sensu ich ruszać, przy zejściu w jedną rurę zrób 2,5", potem po rozejściu za tylną osią — dwa razy po 2", na koniec tłumiki przelotowe i zarówno osiągi jak i brzmienie będą ok.
Jaki będzie efekt jeśli cały wydech pozostawie bez zmian i tylko usunę końcowe tłumiki i zastąpię je przelotem około 84mm....?

MAG

Jeśli zamiast końcowych tłumików zamontujesz rurę o średnicy 84mm, to będziesz miał paskudny rezonans ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Alek

Cytat: Fojt ST w 24.02.2019, 01:30
Jaki będzie efekt jeśli cały wydech pozostawie bez zmian i tylko usunę końcowe tłumiki i zastąpię je przelotem około 84mm...?

Robiłem u siebie wydech i odpaliłem auto bez końcowych tłumików... nie jest to coś z czym chcesz jeździć na co dzień :D Nie wiem co na to fale, rezonanse i interferencje ale pewnie przedmówca też mówi do rzeczy.

Widzę że podpiąłeś się pod temat, co za sytuacja jest z Twoim samochodem i jakie masz założenia?

T

Wydech nie powinien się rozszerzać ku końcowi tylko zwężać. W projektach amatorskich, dla ułatwienia, zachowuje się cały czas niezmienną średnicę. Po zamontowaniu zamiast tłumików takich "rynien" byłby najprawdopodobniej monstrualny, basowy rezonans. Odradzam. Maksimum co możesz rozważać to np. przelotowe tłumiki rurowe to takiej samej średnicy, jak rura wlotowa. Ale radziłbym raczej coś konkretniejszego. Sama zmiana końcowego tłumika komorowego na przelotowy spowoduje wyraźną różnicę w głośności i większą ilość niskich tonów.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Alek

01.03.2019, 11:43 #102 Ostatnia edycja: 01.03.2019, 11:44 by Alek
Cytat: Fojt ST w 24.02.2019, 01:30
Jaki będzie efekt jeśli cały wydech pozostawie bez zmian i tylko usunę końcowe tłumiki i zastąpię je przelotem około 84mm...?

Napisz z jakiego rejonu kraju jesteś, może ktoś niedaleko ma przerobiony wydech, wtedy możesz podjechać, posłuchać i ocenić czy chcesz iść w tą stronę czy kombinować inaczej.