[Mondeo] Problem ze sprzęgłem?

Ry2y, 26.12.2012, 10:03 « poprzedni - następny »

Ry2y

Ostatnio pojawił się u mnie dziwny problem. Mianowicie zaczyna telepać silnikiem w momencie zmiany biegów. Dzieje się to tylko na niskich biegach (szczególnie na 2 biegu) i tylko po tym jak postoję trochę w korkach. Kiedy wrzucam 2 bieg i na pół-sprzęgle dodaję gazu autem telepie jakbym miał za niskie obroty. Moje wrażenie jest takie jakby sprzęgło nie uślizgiwało się gładko tylko z wielką częstotliwością łapało przyczepność i odpuszczało.
Komplet sprzęgła z dwumasą ma tylko 40 tys km więc dość szybko by padło. Może dwumasa przestała tłumić drgania? Może ktoś z was będzie miał jakiś pomysł...
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

T

Uszkodzony tłumik drgań w dwumasie lub ew. sprężyna w docisku.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

Dziwne że dzieje się tak tylko po długim staniu w korku (ciągłe wysprzęglanie). Wczoraj zrobiłem autostradą około 250km i nie było tego efektu.

« Dodane: 26.12.2012, 20:28 »

Może coś się zapowietrza?
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko