[Mondeo] Polerka kolektora dolotowego w ST

Falubaz 1, 19.12.2012, 14:45 « poprzedni - następny »

weksla

Piękna robota. Pozazdrościć wytrzymałości i chęci:D
To teraz może fele?:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

roki

Cudo :) czyli papiery scierne wystarcza czas i checi ;) zabiore sie za to niedlugo hehe
roki

Essio

roki zrób dla siebie jak już się wprawisz, mój podeślę.

Falubaz 1 czy ja już źle widzę, czy są dwa tematy o twojej polerce. Zagadaj do Tomasza aby to scalił.

Oberslejzen!

roki

Essio....chyba dam to jak bede w pl komus do zrobienia ;) zaplace z 50 do 100zl ;)  I masz razje sa dwa Topici o polerce :)
roki

Essio

Cytat: roki w 03.01.2013, 20:59
chyba dam to jak bede w pl komus do zrobienia
To tylko samemu trzeba zrobić.
To tak jakbyś poprosił aby Ci kolega zwal...  :D


Ja to sam ogarnę, tak postanowiłem tzn. z pomocą moich kumpli z pracy. Koledzy pomogą. 8) :P 8)
Jak będę miał 3 zmianę w pracy (w 6h zamierzam to zrobić), piątek wtedy żona autem nie będzie nigdzie jechała (mam taką nadzieję).
Jak już tego dokonam, to pomaluje "głośnik" jak to powiedział wilhelm... na red Ferrari.
Będzie się świeciło i błyskało, jak na ST220 przystało.

Jak się nie uda, to znaczy norma w moim wykonaniu. Chęci są ale nic poza tym.  :}

Falubaz 1 pisz co gdzie odkręcić jakie papiery użyłeś i takie tam.
Ja ciężki sprzęt mam zamiar użyć.  8)
Dobrze czytam, że najpierw papierem 60? potem... "...150, 180,200,240 i reszta juz wodnym od 400 - 2500..."
Oberslejzen!

roki

Dam to komus kto jakas szlifierka zrobi...chce tylko 3 rzebra wypolerowac...i reszta niech bedzie jak jest...:) niema co swirowac to tylko pokrywa ozdobna heje...
roki

Essio

Dobra, dobra dmuchasz chuchasz na auto i tylko 3 żebra.
Toś teraz mi dał kopa, zrobię i będzie ślinka ciekła.  :D
Moim ST jeździ baba wiesz co to jest?!
Auto moich marzeń w rękach baby?!
Oberslejzen!

Falubaz 1

Cały opis jest w dziale jak to zrobić. Problem jest tylko z jedną śrubą z tyłu kolektora jest ciasno, pierwsza jest nakrętka 8 (ona trzyma mocowanie przewodów) i następnie masz taką jak przy przepustnicy z trzpieniem tyle że to 13. 
Możesz sobie pomóc używając małej szlifierki oscylacyjnej i wtedy jedziesz papier 80,120,150,220 i dalej już wodnym 400, 600,800,1000,1200,1500,2000,2500,2800  teraz wiertarka i filc polerski + pasta, i na koniec flanela polerska + pasta i błyszczy  8)   



« Dodane: 03.01.2013, 23:05 »

Cytat: roki w 03.01.2013, 22:15
Dam to komus kto jakas szlifierka zrobi...chce tylko 3 rzebra wypolerowac...i reszta niech bedzie jak jest...:) niema co swirowac to tylko pokrywa ozdobna heje...

Oj kolego, to tak jak być dotykał laskę po udzie i nie chcial sprawdzić czy ma majteczki :D

Essio

Cytat: Falubaz 1 w 03.01.2013, 23:03

« Dodane: 03.01.2013, 23:05 »

Oj kolego, to tak jak być dotykał laskę po udzie i nie chcial sprawdzić czy ma majteczki :D
Falubaz 1 teraz pojechałeś... leżę i płaczę, płaczę i leżę ze śmiechu.

Dzięki za link, oblukam co i jak. Pogoda nie za bardzo ale znajdę miejsce bez churki aby zerknąć.
Oberslejzen!

Falubaz 1

Cytat: weksla w 03.01.2013, 19:41
Piękna robota. Pozazdrościć wytrzymałości i chęci:D
To teraz może fele?:D

Też mnie korci ale muszę się dosprzetowić, ręcznie tego nie zrobię bo na felgach jest ta dziwna farbo-folia jakimś dłutem to trzeba zerwać, na wiosnę będą i felgi błyszczały 8)

« Dodane: 03.01.2013, 23:22 »

Cytat: wilhelm w 03.01.2013, 17:59
Ten głośnik obok korka wlewu oleju wypoleruj :D

Tak poważnie myślałem nad tym by wypolerować lub pomalować na czarno.

wilhelm

Cytat: Essio w 03.01.2013, 22:03Jak już tego dokonam, to pomaluje "głośnik" jak to powiedział wilhelm... na red Ferrari.

Wg. mnie słabo to będzie wyglądać

takie vt zrobione na szybko więc też nie można się tym w 100% sugerować

ori:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



red:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



poler:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Essio

wilhelm najważniejsza polerka, do tego muszę się zabrać.
Może sama polerka nie taka straszna jak rozkręcanie i dopasowanie czasu.
Z tym czerwonym szału nie ma ale nawet, nawet to wygląda.
Oberslejzen!

wilhelm

Może lepiej głośnik zostawić srebrny a naokoło na czerwono? ;)

Falubaz 1

Cytat: wilhelm w 04.01.2013, 12:53
Może lepiej głośnik zostawić srebrny a naokoło na czerwono? ;)


Ja już mam koncepcje, wszystkie elementy plastikowe będą oklejone na Carbon i polakierowane na czarny metalic, pokrywa plastikowa będzie dwu kolorowa czarny metalic i Carbon. Cos jak tu. :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 04.01.2013, 15:52 »

Cytat: wilhelm w 04.01.2013, 12:53
Może lepiej głośnik zostawić srebrny a naokoło na czerwono? ;)

Jakim programem to robiłeś?

wilhelm

Wrzuć większe zdjęcie z tymi niebieskimi plastikami, a ten vt robiłem gimp'em