Oryginalne 18'' ala RS stajl?

DawPi, 05.10.2012, 21:02 « poprzedni - następny »

T

Wszystkie 18" do mk3, łącznie z tymi z ST220, mają ET 52,5, więc każde wypełnią tak samo. Oczywiście 18" wypełni bardziej niż 16", bo jest o cal szersza.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

platiniumm

zawieszenie owszem jest niemal identyczne  rozni sie tylko sprezynami co do amortyzatorow nie jestem pewien reszta jest to samo co w zwyklym mk3 zakladajac zimowki na felgach od zwyklego mozna powiedziec ze schowane jest kolo jak w polonezie wiec roznica pozostaje w feldze.

T

Cytat: platiniumm w 12.11.2012, 20:14zawieszenie owszem jest niemal identyczne  rozni sie tylko sprezynami co do amortyzatorow nie jestem pewien reszta jest to samo co w zwyklym mk3
W ST220 są inne sprężyny, amortyzatory, przednie wahacze, przednie łączniki stabilizatora i chyba przedni stabilizator. Może coś jeszcze. Inna jest też trochę geometria.

Cytat: platiniumm w 12.11.2012, 20:14zakladajac zimowki na felgach od zwyklego mozna powiedziec ze schowane jest kolo jak w polonezie wiec roznica pozostaje w feldze.
Zimówki masz na 18" z mk3?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Bo zimówki masz pewnie 16", a one mają 6.5" szerokości. 18 mają zazwyczaj 7.5", stąd ta różnica

platiniumm

tak zimowki 16"  lecz jak bysmy zalozyli 18" do zwyklego to by pewnie byly na rowno badz poza blotnikiem


koledzy jesli idac do sklepu po elementy zawieszenia  do st  procz sprezyn i amortyzatorow to przykladowy kowalski kupujac wahacz stabilizator itd do zwyklego mk3 dostaje ten sam towar co do st te same wymiary itd

T

Cytat: platiniumm w 12.11.2012, 20:31tak zimowki 16"  lecz jak bysmy zalozyli 18" do zwyklego to by pewnie byly na rowno badz poza blotnikiem
Bo 18" mają 7,5", a 16" 6,5". Nie ma to związku z ST220. Już 3 raz to z wilhelmem piszemy. ;)

Cytat: platiniumm w 12.11.2012, 20:31koledzy jesli idac do sklepu po elementy zawieszenia  do st  procz sprezyn i amortyzatorow to przykladowy kowalski kupujac wahacz stabilizator itd do zwyklego mk3 dostaje ten sam towar co do st te same wymiary itd
Nie wiem co Ci w sklepie sprzedali, wiem co było seryjnie. Na tej zasadzie, to do ST220 możesz zamontować prawie każdą część od "zwykłego" -- prawie wszystko pasuje, nawet silnik. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

platiniumm

Cytat: Tomasz w 12.11.2012, 21:56
Bo 18" mają 7,5", a 16" 6,5". Nie ma to związku z ST220. Już 3 raz to z wilhelmem piszemy. ;)
Nie wiem co Ci w sklepie sprzedali, wiem co było seryjnie. Na tej zasadzie, to do ST220 możesz zamontować prawie każdą część od "zwykłego" — prawie wszystko pasuje, nawet silnik. ;)

kolego to jak wytlumaczyc fakt ze jak bedziesz mial cale zawieszenie na wierzchu  lacznie z sankami od zwyklego mk3 oraz od st to kazda czesc jest taka sama wymiarowo nawet stabilizator ma naklejke fabryczna jaguara.

pisze tak bo akurat mialem mozliwosc porownania czesci jak rozbilem jakis czas temu swojego do tego sporo jest katalogow z czesciami gdzie jest opcja "zastosowane w" i wyskakuja opcje w jakim aucie jest owa czesc zastosowana

T

Cytat: platiniumm w 13.11.2012, 07:33kolego to jak wytlumaczyc fakt
Albo się źle przyjrzałeś albo ktoś wcześniej założył zwykłe, bo tak było taniej.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

platiniumm

nie wim czy ktos zalozyl wczesniej inne czy nie. to co znalazlem dzis w necie to rozni sie tylko jeszcze guma stabilizatora wygladem i sadze ze mieszanka z jakiej zostala wykonana, srednica na drazek jest taka sama. patrzac w katalogach i po stronach z czesciami do forda jest troszke smieszne bo pisza wszedzie ze sam swozen pasuje tylko do st ale wachacz kompletny pasuje do serii i st. rowniez patrząc na czesci oryginalne badz bardzo wysokiej jakosci pisza ze tylko st ale jak spojrzymy na febi i nizej to pasuja do wszystkich. rowniez wachacze poprzeczne na tyl sa takie same.

jesli nawet jakby ktos u mnie wczesniej  zalozyl cos od innego a ja bym popelnil dalej jego sztuke to sadze ze geometria by nie pasowala a i nawet bylo zauwazalne optycznie ze jest cos nie tak

nawet z ciekawosci jak kolego bedziesz cos kupowal w sklepie  do autka  popros sprzedawce o np swozen od st i zwyklego i porownaj. bo co moze byc inne w swozniu budowa jego jest inna w st?

moim zdaniem to ze w aso mowia ze trzeba od st i zaplacic jak za st 200%  wiecej niz od zwyklego to tylko sie ciesza bo kowalski zostawi wiecej.

wilhelm

Może jakieś metalowe elementy są trochę grubsze, ale czy to jest warte dopłaty +100%... :)

sseebbaa1

Cytat: platiniumm w 13.11.2012, 19:23pisza ze tylko st ale jak spojrzymy na febi i nizej to pasuja do wszystkic
Cytat: platiniumm w 13.11.2012, 19:23popros sprzedawce o np swozen od st i zwyklego i porownaj. bo co moze byc inne w swozniu budowa jego jest inna w st?

Kolego zapraszam Cię do zapoznania się z moimi wypocinami na temat sworznia do Mondeo ST220.
Tam własnie zobaczysz tę różnicę w sworzniu. Oprócz tego zobaczysz też różnicę w samym wahaczu.
Pozdrawiam.
link:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172779
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy