[Mondeo] RECARO próba likwidacji rys i zadrapań.

Essio, 29.09.2012, 19:45 « poprzedni - następny »

Essio

Zakupiłem krem do renowacji skóry i spróbowałem swoich sił.
Muszę powiedzieć, że nawet się miło zaskoczyłem.
Poniżej zamieszczam zdjęcia, ich jakość średnia, jednak krem był wart zakupu.
Również zabrałem się za kierownicę, jednak zdjęć nie zrobiłem. W przypadku foteli nie trzeba było specjalnie polerować i byłem zadowolony, w przypadku kierownicy polerka jest potrzebna.
Ogólnie polecam tym co mają jakieś ryski na RECARO.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Oberslejzen!

wilhelm

Czym to robiłeś i jak, bo efekt bardzo fajny :D

Essio

Cytat: wilhelm w 29.09.2012, 19:55
Czym to robiłeś i jak, bo efekt bardzo fajny :D
Zakupiłem to:
1. Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/krem-do-renowacji-skory-pokrywa-rysy-zadrapania-i2644321897.html
2. Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/renomat-do-czyszczenia-skor-butow-galanterii-i2633742850.html

Nakładałem krem na szmatkę i wcierałem. Odczekałem z 10 minut, potem lekko przetarłem i tyle. :)

Powiem tyle, że zdjęcia zawsze przekłamują. Ale efekt wart uwagi. Załamania na skórze nadal są ale mało widoczne.
Oberslejzen!

T

Wygląda bardzo fajnie. Ciekawe, na ile efekt będzie trwały.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Essio

Cytat: Tomasz w 29.09.2012, 21:06
Ciekawe, na ile efekt będzie trwały.
Sam jestem ciekaw. :)
Dam znać jak wróci do swojego brzydkiego stanu. Mam nadzieję, że troszkę wytrzyma.

Już auto wcześniej (Opel Astra Bertone), chciałem to zrobić, jednak wybrałem metodę szycia u tapicera. Dlatego sama próba mnie miło zaskoczyła. No i chęci u mnie już nie takie.  8)
Fakt, podczas pracy pomogli mi... Lech i Lech. Chopaki byli pomocni podczas schnięcia kremu.
Oberslejzen!

linkgrabber

jak nie bedzies zadowolony z tych preparatów to zamów sobie na lederzentrum, ja kupilem u nich i jestem bardzo zadowolony ;) Ogólnie są też polecani na forum kosmetyka aut

Essio

Cytat: linkgrabber w 29.09.2012, 22:03
zamów sobie na lederzentrum, ja kupilem u nich i jestem bardzo zadowolony
Od nich mam kosmetyki ale do pielęgnacji skóry. Preparaty mają troszkę droższe jednak są sprawdzeni.
A te kupiłem na próbę, bo i chęci nie miałem na taką zabawę. Kupiłbym coś droższego i potem nie robił.  8)
Oberslejzen!

Mustang

No ładnie Ci to wyszło. Ja ostatnio też u kumpla naprawiałem skórę na fotelach, ale przywiózł mi do tego lakier do skóry i na to jeszcze szedł bezbarwny i efekt też był fajny.

Essio

Cytat: Mustang w 30.09.2012, 12:29
na to jeszcze szedł bezbarwny i efekt też był fajny.
O bezbarwnym również myślałem ale to była tylko próba. Jak kiedyś przyjdzie robić coś więcej to wtedy zakupię lepszy zestaw.
Oberslejzen!

Jondi

Efekt uzyskany takimi pastami jest krótkotrwały i działa to podobnie jak jakieś kredki na zarysowania lakieru. Jeśli fotele są delikatnie zniszczone jak powyższy o jest to jedyny moim zdaniem sensowny sposób załatwienia sprawy. Owszem fotel można zafarbować przy użyciu środków z lederzentrum, ale wypadało by wtedy zrobić chodź same fronty obu przednich foteli żeby to miało ręce i nogi. W przeciwnym wypadku mimo wszystko będzie widoczna różnica odcieni. Inną najlepszą opcją jest farbowanie skóry u specjalistów pistoletem. Opcja nie wiele droższa a o wiele trwalsza i bardziej estetyczna. Jeśli chodzi o samo farbowanie produktami lederzentrum kupa roboty wbrew pozorom :)

Essio

Minęło półtora miesiąca i fotel nadal ładnie wygląda. Także nie jest tak tragicznie.
Wolę mieć tak niż jak wcześniej było. :)

Jaki jest koszt farbowania pistoletem? Piszesz, że opcja niewiele droższa?
Oberslejzen!

Jondi

znajomym za 200 od fotela z vat się zrobi ;)
Ja osobiście za malowanie 2 foteli zestawem z lederzentrum poniżej 500zł nie wiem czy bym sie schylił (oczywiście w tym koszt materiału)

Essio

To fakt cena dobra. :)
W jakich okolicach działasz?
Jakieś twoje prace można zobaczyć?
Oberslejzen!

Jondi

Działam w Krakowie wraz z Mav'em z MKP :)
hm  za wiele fot jak na razie nie było a skórkę farbowałem 2 razy osobiście tak to mam podwykonawcę (on maluje pistoletem) :)
MavAnd Detailing na fb jak wpiszesz to zobaczysz dosłownie kilka realizacji. Nigdy o fotach się nie myślało i robię sporadycznie od niedawna bo czas założyć stronę i wynająć konkretny lokal (to możliwe na dniach będzie) :)
firma w z która mieliśmy coś wspólnego to Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.studiopolysku.pl/