[Cougar] Ford Cougar 2.5 SVT '00

Venomus, 20.07.2012, 11:20 « poprzedni - następny »

T

Zapowiada się najlepszy Cougar w Polsce. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Venomus

Prace wrą do przodu, niestety ponad miesiąc w plecy w oczekiwaniu na kilka gratów z USA, różne przeróbki itd.

Zawieszenie przód i tył złożone, hamulce przód i tył także.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Ciągle stoi na zimówkach 16" w tygodniu założę moje letnie 18" . Pewnie długo na nich nie pojeżdżę :P .

Silnik wsadzony na szybko odpalony by sprawdzić czy działa, no i działa :D .

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Ponownie silnik rozłożyłem z osprzętu i teraz ogarniam wszystko pod maską, ogarniam przewody, kable, całą kompletną wiązkę zrobiłem od podstaw na pancernych kablach .

W tygodniu kończę pracę w komorze, podłączam wydech, odpalam, w końcu po ponad roku czasu się przejadę :) . Następnie jadę na poprawki lakiernicze, przyciemnienie szyb, wygłuszam środek i składam wnętrze. Trochę pojeżdżę i biorę się za strojenie :) . Końca nie widać :P .
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

focus st

Ogarniaj bo na podwórku dużo się dzieje :)

Venomus

Ogarniam, ogarniam :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

Venomus

Żeby nie było, że nic się nie dzieje :)

W końcu po ponad 15 miesiącach przejechałem się, latałem 3 godziny i zrobiłem ponad 200km, całkowicie inne auto niż wcześniej, muszę na nowo się nauczyć.

Oczywiście pełno pierdół do poprawek, przeróbek, ustawień, ale teraz tylko z górki. Na pewno muszę go zestroić, bo strasznie bogato jest, ale to pierdoły.

Złożyłem przód, oczywiście trzeba wszystko poprawić, bo szpary strasznie nie równe, ale to podczas poprawek się ogarnie, teraz najważniejsze by skończyć mechanikę, bezpieczeństwo, potem środek, a na samym końcu buda. :)

Oczywiście pełno różnych braków powychodziło, także dalej czekam na nowe elementy z ASO z Niemczech.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

Venomus

Auto praktycznie skończone, zostało w środku kilka plastików. Założyłem w końcu letnie koła, w końcu jeździ i wygląda (przynajmniej dla mnie :) ) jak należy .

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wystartowałem z moim Klubem Cougara w konkursie Siedmiu Wspaniałych by wystawić się na Targach w Poznaniu, niestety zgłoszenie dopiero po tygodniu konkursu dałem, także nie mogę liczyć na jakieś wysokie miejsce, ale liczy się głos na nasz Klub. Jak przynajmniej będziemy na 7 miejscu to będziemy na targach, tak samo jak rok temu.

Także jeżeli ktoś chce zagłosować to z góry bardzo dziękuję :) .

Link do głosowania: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://apps.facebook.com/siedmiu-wspanialych/index.php/gallery/work/id/31511394285278/h/7dd27bb9fccfc466f548e45708d6d8f2 . Niestety trzeba mieć facebooka by głosować, Ford musi sobie jakoś reklamę robić :P .
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

T

Cytat: Venomus w 12.03.2014, 13:28Auto praktycznie skończone, zostało w środku kilka plastików. Założyłem w końcu letnie koła, w końcu jeździ i wygląda (przynajmniej dla mnie Smiley ) jak należy.
Wizualnie, rewelacja! :) Z jednym małym wyjątkiem, o którym już wspominałem, ale to kwestia gustu. Niezbyt podoba mi się tylny spojler, ale rozumiem, że wśród miłośników modelu jest to pożądany gadżet.

No, ale -- co z silnikiem? :)

Cytat: Venomus w 12.03.2014, 13:28Wystartowałem z moim Klubem Cougara w konkursie Siedmiu Wspaniałych by wystawić się na Targach w Poznaniu
Powodzenia. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Venomus

Nic w temacie nie pisałem, bo ciągle walczyłem z różnymi problemami.

Teraz zostało kilka problemów i niestety ani ja, ani mechanicy/elektrycy nie mogą sobie z tym poradzić, dlatego też piszę tutaj z kilkoma pytaniami. Może ktoś z Was dopomoże, bo mi już się skończył pomysły.

Podpinałem go pod różne profesjonalne sprzęty błędów zero.

Opiszę w skrócie moje problemy:
1. Chleje więcej ode mnie czyli ponad 25-30l przy jeździe emeryckiej, bo inaczej się nie da, czuć strasznie benzyną.
- wszystkie sondy nowe oryginalne dedykowane nie uniwersalne,
- wkręcony emulator do 3 sondy, ponieważ nie mam kata
- poprawione gniazda w kolektorach toyosports, bo myślałem, że to one powodowały problem
- pompa paliwa nowa
- wtryski po regeneracji
2. Na biegu jałowym, gdy stoję mogę go normalnie kręcić do odcięcia, niestety podczas jazdy obroty kończą się powyżej 5500 nie ma odcinki, tylko obroty stoją, a silnik wyje. Ogólnie od 3 tyś w górę nie jedzie, IMRC wymienione, bo myślałem, że to ono robi problem, niestety to nie to. Na odłączonym IMRC jedzie tak samo, a IMRC normalnie otwiera doloty.
Na pewno wypada pełno zapłonów, ponieważ strzela z wydechu oraz czasami potrafi marchewę zrobić, mam opalone na czarno końcówki wydechu aż.
- wymieniłem linkę gazu na nową z regulację, bo nie otwierała się przepustnica do końca, teraz się otwiera jak należy
- IMRC wymienione kilka razy, na pewno mam sprawne
- wszystkie nieszczelności dolotu usunięte
- nowy MAF działa
- nowy TPS działa
- nowe świece
- nowe kable
- nowa cewka

Niestety pomysły na te dwa problemy (czyli spalanie/brak mocy/ brak całości obrotów podczas jazdy) mi się skończyły .
Dzisiaj się przejechałem i raz poczułem smród sprzęgła, czy może sprzęgło tak blokować obroty podczas jazdy i jakoś dławić . Dziwi mnie to, że na jałowym mogę go kręcić do odcięcia, a podczas jazdy obojętnie na jakim biegu nie mogę przekroczyć 5500 tyś.

Pomyślałem również o dolnym kolektorze dolotowym, może IMRC otwiera klapy jak należy, ale pękła np. ośka i ciągle doloty są zamknięte.

Jeden znajomy stawia na problem z rozrządem, tylko, że był złożony na 100% dobrze.

Oddaję Cougara teraz do lakiernika na poprawki, zajmą ze 3-4 dni. Następnie będę znowu walczyć z mechanikiem, porobimy logi dynamiczne itd. Bo nawet on nie wie o co chodzi, a jest to najlepszy spec w okolicy od tych silników.

Wszelkie pomysły na rozwiązanie problemu mile widziane, za które z góry dziękuję :)

18 czerwca mam wyjazd na zlot Cougarów i chciałbym w końcu po 2 latach pojechać na niego moim Kotem :) , a z takim spalaniem i mocą to masakra oraz strach będzie jechać, że coś się rozwali.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

hojrak

ahhh prawie identyczny starszy brat mojej pumki:) BArdzo mi sie podoba i powodzenia;) az musialem sie na forum zarejestrowac zeby pogratulowac projektu ;)

st-power

Patryk wrzuć zdjęcia ze zlotu-masz się czym pochwalić ;)
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

Venomus

Łukasz nie ma problemu :) Kilka fotek z X Ogólnopolskiego Zlotu Cougar Klub Polska :D

Mega skrócona fotorelacja :).

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

steveno

Pomarańcza zajebista wielkie gratulacje za tak udany projekt. Długiego i bezawaryjnego użytkowania pomarańczy :)
Do przodu!!!

st-power

Najpiękniejszy Cougar w Polsce i najdłużej wyczekiwany :) gratulacje Patryk i życzę dłuuugiej  oraz bezawaryjnej eksploatacji ;)
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

Venomus

Bezawaryjnie ciągle jest całe szczęście :D , niestety ciągle różne małe krzaczki z wiązką, elektroniką itd. , ale wszystko w wolnych chwilach ogarniam :) .
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D