[Focus] FOCUS ST 06'

Wukanio, 29.05.2012, 12:58 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Cytat: Maciej NEMO w 18.11.2016, 18:05ale dlaczego nikt nigdzie nie pisze o osiągach?
Rzeczywiście mało mamy na forum danych o zmierzonych przyśpieszeniach. Niestety profesjonalne urządzenia w stylu Racelogic są kosmicznie drogie i stąd też pewnie braki takich pomiarów. Można co prawda je wypożyczać, ale to już wymaga trochę więcej chęci i wolnego czasu na zorganizowanie wypożyczenia. Jeden z kolegów próbował mierzyć przyśpieszenie zwykłym stoperem, ale jakoś kiepsko mu to wychodziło, bo trudno to precyzyjnie uchwycić - zwłaszcza, że liczniki w samochodach przekłamują.

Wydaje się, że akurat moc maksymalna zmierzona na hamowni jest dobrym wyznacznikiem maksymalnego przyśpieszenia auta - to w końcu właśnie ten parametr decyduje czy samochód ma lepsze przyśpieszenie, gdy pozostałe dane auta pozostają niezmienione.

Trzeba będzie wypożyczyć tego Recelogica na jakiś konkretny spot na zamkniętej drodze i będziemy mieli pomiary :D
Najlepsze będą wyniki mierzone od wyższej prędkości początkowej.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Maciej NEMO

18.11.2016, 21:33 #151 Ostatnia edycja: 18.11.2016, 21:52 by Maciej NEMO
Może mój sposób jest mało profesjonalny i mało dokładny ale przy sprawdzeniu osiągów do większych prędkosci np. 140 lub 200km/h 0,5s w prawo czy w lewo nie zrobi dużej różnicy.Ja sprawdzałem w swoim aucie pomiar w ten sposób że nagrałem film kamerą po czym filmik wrzuciłem do programu z obróbka filmów i wyciąłem wszystko pozostawiając tylko filmik od momentu kiedy poruszyła sie wskazówka do momentu kiedy wskoczyła na 200km/h.Program sam obliczył długosć filmu:) Pomiar wykonałem 4 krotnie na tym samym odcinku.Różnica miedzy najwolniejszym a najszybszym pomiarem wynosiła 1,2s :) Dzieląc różnice na pół wychodzi srednia z jaką prędkoscią jestes w stanie osiągnąć daną prędkosć :) I teraz mi chodzi ile ma foczka z wgranym wirusem np do 270KM :) na youtube znalazłem kilka filmików z przyspieszenia od 0-200 i wszystkie przy fabrycznej mocy miały miedzy 24-25s ale znalazłem tez jeden filmik gdzie foczka miała niby 270KM i miała juz tylko 20s do 200 czyli PRZEPASĆ w osiągach.

Kris1976

Panie Nemo...pisałem od początku o YT...przy czym foka 270km niekoniecznie zrobi 200kmh w 20 sek. Jakiś fake
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Maciej NEMO

19.11.2016, 21:15 #153 Ostatnia edycja: 19.11.2016, 21:21 by Maciej NEMO
Dlatego własnie pytam was posiadaczy ST czy ktos realnie jest wstanie mi odpowiedzieć na moje pytanie i podac mi konkretne różnice:) Już nie chodzi mi o czas do 200km/h ale od 0-140 i elastycznosc na 4 biegu 60-120 :)

TAM

Cytat: Maciej NEMO w 19.11.2016, 21:15elastycznosc na 4 biegu 60-120
To akurat sprawdzić jest bardzo łatwo, tym bardziej że praktycznie wynik nie zależy od kierowcy. Generalnie to tego typu pomiary najprościej i najdokładniej można wykonać logując parametry przez OBD. Nie potrzeba żadnych sztuczek itp., wszystko jest podane na talerzu.

lolomanolo

Zamiast racelogic'a można kupić o wiele tańszy odbiornik GPS 10hz na bluetooth. Jak coś to w wawie mogę użyczyć do pomiarów.

TAM

Miło z Twojej strony. Zrobienie logów po wcześniejszym zweryfikowaniu prędkościomierza przez GPS da bardzo dokładne wyniki. A co ważne, pomiar nie wymaga to w ogóle jakiejkolwiek ,,synchronizacji" z kierowcą.