[Focus] FOCUS ST 06'

Wukanio, 29.05.2012, 12:58 « poprzedni - następny »

Wukanio

Bardzo chętnie jak możesz Vtec to podaj konkretny termin i miejsce i ile trzeba mieć kasy żeby sprawdzić swojego ST-eka...

A tak przy okazji mam jeszcze jedno pytanie oglądałem ostatnio film na YouTube :

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=F2dkDmqZqj8

i strasznie podoba mi się ten dźwięk kichania. Moje pytanie do was jest następujące wystarczy wymienić filtr powietrza na KN w seryjnym dolocie i ewentualnie porobić jakieś dziurki w plastiku jak czytałem na tym forum żeby fajnie bulgotało czy muszę przerobić cały układ tzn:
1) wymienić na dedykowany np Simota w karbonowej puszce
2) coś ulepić ze stożka  + ładne rurki chromowane i oczywiście zrobić ściankę żeby ciepłe powietrze od silnika nie przeszkadzało. :]

Poproszę o jakieś rady bo jestem laikiem w temacie tuningu jak naraźie.

Kris1976

Tak "kicha" zawór upustowy blow off (BOV). Wg mnie nie jest godny polecenia. Może zabrać parę koni i zwiększy zużycie paliwa.  "Wdychanie i wydychanie" powietrza też jest niezłe przy otwartym filtrze najczęściej KN a przy tym filterek robi dobrą robotę bo nie zabiera koni a wręcz przeciwnie ;)  Filtr zamknięty w puszcze nie daje efektów dźwiękowych.

« Dodane: 05.06.2012, 00:25 »

Cytat: caqerr w 04.06.2012, 11:15
Fajnego masz Ojca :D
... mój na ten przykład jakby się dowiedział ile takie fanaberie kosztują to by zawału dostał
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

vtec

ws. hamowania w przyszłą sobotę zapraszam tu:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53618&page=6

i czwartek w Arkadii o 19 ...

T

Cytat: vtec w 12.06.2012, 19:41ws. hamowania w przyszłą sobotę zapraszam tu:
Nie widać treści bez rejestracji.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

"grupowe hamowanie foczek red-race wawa" i lista

vtec

Cytat: Tomasz w 12.06.2012, 19:48
Nie widać treści bez rejestracji.
rzeczywiscie problem ...
sobota, w godz. 9-12 w Kreatorze, a nie w redrace ;)

Wukanio

Panowie mam do was małe pytanie :
Musze już wymienić olej dotychczas jeździłem na oryginalnym Ford-owskim Formula F 5W30 i czy jest sens kupować olej np. Motul 8100 Eco Nergy 5W30 który kosztuje 2x tyle co oryginał i czy coś więcej może mi on zaoferować nie upalam forda modów też większych nie będę robił tylko co jeszcze stożek custom.
Pzdr.

T

Jak jeździsz spokojnie, nie bywasz na torze itp. to nie ma sensu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kris1976

... najlepszy jest olej do którego silnik się już "przyzwyczaił" , zmiana dobrego na "lepsze" w Twoim przypadku nie ma sensu
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

T

Na czym polega to "przyzwyczajanie"? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Wukanio

Dzięki Panowie za cenne wskazówki to kupuje Formule F...
Pzdr

wilhelm

Fordowski olej to półsyntetyk... Ja bym wlał coś lepszego

Wukanio

Cytat: wilhelm w 27.06.2012, 18:24
Fordowski olej to półsyntetyk... Ja bym wlał coś lepszego

Czytałem gdzieś na necie że to faktycznie półsyntetyk a na opakowaniu jest napisane Full
A jaki masz/cie u siebie wlany ewentualnie co polecasz/cie z Full Syntetyków. Jeszcze się wstrzymam z kupnem ford-owskiego w takim razie.

Kris1976

Cytat: Tomasz w 27.06.2012, 16:41
Na czym polega to "przyzwyczajanie"? ;)
niech będzie "ułożył" zamiast "przyzwyczaił" ;)
Cytat: wilhelm w 27.06.2012, 18:24Fordowski olej to półsyntetyk... Ja bym wlał coś lepszego
lepsze jest wrogiem dobrego ;) jak Wukanio  lata spokojnie i nie upala to po co ma experymentować i wyważać otwarte drzwi ? ludek od dolotu i wydechu (el-tec) w kwestii oleju poradził mi nie zmieniać oliwy na inną nawet po modach za to zmieniać nie co 20 a co 10 tysi.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

T

Cytat: Kris1976 w 27.06.2012, 19:00niech będzie "ułożył" zamiast "przyzwyczaił"
Ale co tam ma się układać do oleju? Silnik to silnik albo jest sprawny albo nie. Jeśli wszystko jest ok, to zmiana oleju na lepszy mu nie zaszkodzi, tylko zwykle nie jest racjonalna kosztowo. Olej warto zmienić na lepszy gdy silnik jest bardziej obciążony termicznie podczas ostrej jazdy, bo przeciętny olej nie jest specjalnie przystosowany do takiej eksploatacji i w wysokich temperaturach traci w jakiejś mierze swoje właściwości.

Zaszkodzić może tylko zmiana oleju w silniku-trupie, który jest uszczelniany głównie nagarem, wtedy dobry olej może ten nagar wypłukać, co doprowadzi do powstania nieszczelności lub nawet zatkania kanałów olejowych tym wypłukanym szlamem. Ale nie dotyczy to absolutnie silników w sensownym stanie technicznym, a na pewno nie zmiany jednego syntetyka na inny (lepszy).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club