[Focus] FOCUS ST 06'

Wukanio, 29.05.2012, 12:58 « poprzedni - następny »

Wukanio

SPRZEDAM

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://otomoto.pl/ford-focus-focus-st-C30901062.html

Kris1976

...nie za tanio ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Wukanio

wydaje mi się że nie, ale jak zadałeś takie pytanie zacząłem się zastanawiać teraz. Wczoraj wystawiłem w nocy zobaczę czy biedzę jakieś zainteresowanie. Sprzedaje tylko i wyłącznie dlatego bo mało nim ostatnio jeżdżę i szkoda żeby stał.

Kris1976

...mam ten sam "problem", wychodzi mi 10-12 tys/ rok...ale i tak go nie sprzedam ! .... czegoś by mi brakowało w życiu.
Sprzedaj  jak musisz ale za godziwy pieniądz
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Wukanio

jak bym miał garaż podziemny w bloku bądź zwykły to na pewno bym się go nie pozbył bo frajda jest pierwsza klasa.

Kris1976

Wierz mi że różnica we frajdzie miedzy serią a dłubiętym na 300 koni STkiem jest kosmiczna
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Wukanio

Mam małe pytanie wskaźnik temperatury oleju nie wskazuje. Podnosi się tylko nad gruba kreskę i nic więcej nawet po 30 km jakiś czujnik poszedł... jakiś pomysły macie?

heko

nie ma czujnika temp. oleju, to wypadkowe, wyliczeniowe z różnych danych...trzeba poszukać czego mu brakuje
Wypożycz FF RS 3 :D Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://gcscars.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.gcstuning.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/GCSTuning

focus st


Kris1976

...albo się coś wypięło podczas jazdy na dziurach... mi nie działał kiedyś wskaźnik ciśnienia doładowania.... jakaś kostka się wypięła czy coś...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Wukanio

Tylko gdzie szukać tego wypięcia muszę chyba wszystko pomacać. A jest taka opcja że się zawiesił jak bym klemy odpiją...

Maciej NEMO

Witam. temat stary ale czytam i czytam i zastanawia mnie jedna rzecz. Gdzie nie wejde na forum w tematy o zwiększaniu mocy to wszędzie znajduje wypowedzi na zasadzie  - ja zrobiłem to i to i mam tyle mocy a ja to i tam to i mam tyle mocy.

No dobra OK zgadzam się z tym że ktoś podkręcił np focusa i ma 280KM na papierku z Hamowni ale dlaczego nikt nigdzie nie pisze o osiągach?? na zasadzie miałem seryjne 225Km i auto mialo tyle do setki,tyle do 140 a tyle do 200. od 60-120 odpychało sie w tyle i tyle sekund a teraz osiągi sie poprawiły o.....itd.

Dla mnie najwazniejsze to różnica w osiągach między serią a modyfikacją. Co mi po fikcyjnych cyferkach na papierku z hamowni.
Przykłdem była Vectra C 2.0T podkręcona z fabrycznych 175KM do NIBY 320KM a w rzeczywistosci miała osiągi do 200km/h identyczne jak seryjne 2.8T z 256KM pod maską.Gdzie te pozostałe 64KM?? Czyżby te konie to nie do końca konie??może źrebaki:)

Focus ST przy 225KM ma 6,8s do setki a focus RS 305KM 5,9s do 100km/h różnica między nimi to 0,9s do 100km/h i ok 7s do 200km/h i 80KM różnicy. Prawidłowo jeżeli podkręcacie swoje focusiki programem do ok 275KM to osiągi powinny poprawić sie o ok 0,4-0,5s do setki i ok 3-4s do 200km/h.

I teraz na koniec pytanie:)
czy ktoś z was testował swoje auto przed i po modyfikacją??
Czy te mody wypadają faktycznie tak jak myśle czy może gorzej?
Chodzi mi o to czy podkręcony Focus ST do mocy 305KM będzie się odpychał tak samo jak seryjny RS z 305KM pod maską??
Mnie interesują fakty a nie wykresy.
Jakie uzyskaliście różnice w czasach??

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Foczek:)





Kris1976

Pitolenie...a zwykłe odczucia z jazdy się nie liczą ? Przecież czuć bez mierzenia czy auto jedzie czy nie. Foka ori z 225km zwyczajnie nie jedzie na tle foki z mocą ok 290km.
Można to mierzyc ale to tez będą znowu tylko cyferki. Najważniejsze są odczucia zza kierownicy. O ile przyspieszenie 0-100 wiele sie nie różni (na co głównie ma wpływ problem z trakcją) to juz elastyczność zaczipsowanej foki do serii to przeskok do innej ligi.
A jeśli to Cię nie przekonuje to zapraszam na YT. ...tam masz filmików z pomiarami czy ściganie z rolki do wyboru do koloru
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

weksla

305 konna foka st226 na turbo k04 bedzie raczej szybsza od Rsa na K16 przynajmniej na początku. Potem RS lepiej znacznie jedzie gorą i gdzie małe turbo k04 już nie dmucha
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Maciej NEMO

Panie Kris Czuć to ja czuje że nawet polonez jedzie i że jedzie nie zwyczajnie bo wolniej niż zwyczajne auta:D . Mi konkretnie chodziło o odpowiedz bardziej zbliżoną do odpowiedzi Weksla czyli bardziej sensowną a nie na zasadzie "Pitolenie" :) Dla jednych ważne są cyferki tak jak twierdzisz na papierku a dla mnie na stoperze. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to czy ktos robił takie pomiary i może podać różnice w osiągach.