[Focus] FOCUS ST 06'

Wukanio, 29.05.2012, 12:58 « poprzedni - następny »

Wukanio

29.05.2012, 12:58 Ostatnia edycja: 30.05.2012, 12:45 by badger
Witam,
Jestem posiadaczem Focusa ST z 2006 roku pierwsza rejestracja w lutym 2007.

Pod koniec lipca 2011 kupiłem ST-eka od chłopaka z Forum Focus Klub Polska
Pierwsze wrażenie z jazdy po kupnie adrenalina wywołana pięknym warkotem silnika i wydechem który ładnie sobie mruczy (seria, ale myślę). Samochodzik w trasie sprawdza się wyśmienicie elastyczność brak potrzeby redukowania biegu podczas wyprzedzania.

Przed kupnem Focusik przeleciał przez autoryzowany serwis Forda oprócz poprawek lakierniczych, które samochód posiada to stan techniczny igiełka od początku prowadzona książka serwisowa ze wszystkimi wpisami i fakturami a każdy serwis był robiony w Fordzie.

Silnik i zawieszenie samochodu seria, ale myślę żeby dokupić wkład filtra K&N.
Na początku maja wgrana mapa w Fordzie na Dobrej. Mechanik był rozmowny i zrobiłem to poza serwisem bo cena była atrakcyjna.

Myślę żeby kupić lampy soczewkowe i założyć H.I.D


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Kris1976

Jak dobrze rozumiem ten mechanik robi prywatny chip tuning czy chodzi o aktualizację standard programu ?
Widzę że masz max skromy spojlerek z tyłu, w razie zainteresowanie - mam na sprzedaż pomarańczowy duży spojler ST ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Wukanio

Mechanik wgrał nową mapę którą ściągają z austriackiej firmy a ona specjalizuje się w tuningu między innymi ST-eków nazwa firmy wyleciała mi z głowy ponad 3 godziny czekałem aż to zrobi. Mechanik twierdzi że chip jest na 280 km ale nie hamowałem jeszcze forda. Różnica jest kolosalna w porównaniu do serii. Spojlerek jest malutki bo pierwsze wychodziły z takim właśnie a duży za ile sprzedaż???? :)
Pozdrawiam

NeroN

280KM samym programem... Uou ;)



A nie lepiej zamiast kupować Soczewy + HID, odrazu kupić Ori Xenony :) ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Wukanio

280KM mało prawdopodobne, a raczej jestem tego pewny bo wszystko w Fordzie to seria jak będzie kasa to pojadę na hamownie i wtedy się wszystko wyjaśni.

A jeśli chodzi o te Ori Xenony NeroN możesz jakoś rozwinąć temat jak to wygląda gdzie to kupić kosz mniej więcej i jak się to montuje ewentualnie odesłać na jakąś stronę bo pierwszy raz o czymś takim słyszę :}

NeroN

No orginalne BiXenony z Focusa.

Pierwsze z brzegu:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-focus-bi-xenon-ciemna-05-09-lampa-lampy-przod-i2317081882.html

Tzreba pewnie tylko wtyczke przerobić, opis pewnie na FKP będzie.

FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

wilhelm

Dokładnie, gdzieś na FKP była instrukcja, trzeba do xenonów przełożyć silniczki od regulacji wysokości świecenia.

Szkoda że nie hamowałeś auta przed i po... jeszcze okaże się że masz taki program jak carlos :D


Kris1976

Cytat: Wukanio w 30.05.2012, 09:11
Mechanik wgrał nową mapę którą ściągają z austriackiej firmy a ona specjalizuje się w tuningu między innymi ST-eków nazwa firmy wyleciała mi z głowy ponad 3 godziny czekałem aż to zrobi. Mechanik twierdzi że chip jest na 280 km ale nie hamowałem jeszcze forda. Różnica jest kolosalna w porównaniu do serii. Spojlerek jest malutki bo pierwsze wychodziły z takim właśnie a duży za ile sprzedaż? :)
Pozdrawiam

na allegro takie spojllerki chodzą po 500-550pln;  ode mnie masz za 400 i nie musisz malować ;)
co do programu to taki gotowiec bez gratów typu luźniejszy wydech, IC, dolot -  może Ci dać 10-15 KM i proporcjonalnie, momentu nic więcej. Jakby podnoszenie mocy miało być takie banalne to byśmy na forum mieli same foczki min. 270 KM ;)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

vtec

to ten ST co wcześniej na Kruczkowskiego mial właściciela?
nie baw sie przypadkiem w sam program, bo za pół roku bedziesz robil ponownie po założeniu kilku gratów. Jak chcesz miec powyzej 280KM min. 7 klocków musisz miec gotowych ;)

Wukanio

nie ten sam właściciel cały czas tylko znalazłem nowe ciekawe forum i się zalogowałem żeby dowiedzieć się kilku ciekawych informacji na temat przeróbek itp....:)

carlosc

ladne autko:-D  wilhelm nie nabijaj sie;-p
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

Kris1976

Cytat: vtec w 03.06.2012, 08:31
to ten ST co wcześniej na Kruczkowskiego mial właściciela?
nie baw sie przypadkiem w sam program, bo za pół roku bedziesz robil ponownie po założeniu kilku gratów. Jak chcesz miec powyzej 280KM min. 7 klocków musisz miec gotowych ;)
...dokładnie tak, podniesienie mocy do ok. 280KM w zależności od gratów musisz liczyć 6-9 koła. Skocz może na hamownie sprawdzisz ile dmucha na tą chwile, koszt nie duży 100-150pln-a
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Wukanio

Oczywiście że skocze i sprawdzę bo sam jestem ciekawy ile wypluje. Z tego co czytałem to dużo osób z forum jeździ do Promotora w Wołominie jestem tam dosyć często to podjadę przy okazji i pochwale się oczywiście wynikiem. Macie racje tuning nie jest tani, a ten program to tak niechcący było bo pojechałem zrobić klimę razem z ojcem i mi zniknął na 20 minut. Jak wrócił to powiedział że dogadał się z mechanikiem na ten program i już zapłacił :-) głupio mi już było nie przyjąć takiego prezentu....   

caqerr

Fajnego masz Ojca :D

vtec

Cytat: Wukanio w 04.06.2012, 07:47
Oczywiście że skocze i sprawdzę bo sam jestem ciekawy ile wypluje.
na forum focusa w jeden z najblizszych weekendow bedzie grupowe hamowanko, sam sie wybieram, takze mozesz wpasc przy okazji ...