Focus ST 08' / pomarańcza Krisa

Kris1976, 28.05.2012, 00:10 « poprzedni - następny »

MAG

Podaj parametry tych felg (szerokość + ET) i cenę - powoli zaczynam szukać drugiego kompletu 17-tek na zimówki.

Autko bardzo fajne i miejmy nadzieję, że po strojeniu będzie jeszcze fajniejsze ;-)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Kris1976

Cytat: MAG w 01.06.2012, 08:49
Podaj parametry tych felg (szerokość + ET) i cenę - powoli zaczynam szukać drugiego kompletu 17-tek na zimówki.

Autko bardzo fajne i miejmy nadzieję, że po strojeniu będzie jeszcze fajniejsze ;)
5x108 6,5x17ET52,5 Jak potrzebujesz dodatkowe foty to mogę podesłać. Proponuję 270 pln-a za szt. lub z oponą 310pln. Chociaż lojalnie uprzedzam że oponki mimo że bieżnik wysoki to są dupowate dlatego liczę za nie symbolicznie.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

MAG

Jesli juz, to bez opon by mnie interesowało, bo raz, że potrzebuję do S-Max'a inny rozmiar, a dwa, że opony mam ;-)

Zobacze jak się rozwinie sytuacja ze zmiana auta u mnie i wtedy się z tym odezwę.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Kris1976

Spoko, kółeczka leżą na przechowalni, w tej chwili nie mam na nie innego chętnego.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Kris1976

Dzisiaj po 7 dniach oczekiwania mam w końcu ogarnięte kluczowe graty !
1. Poprawiony wydech, nie mam fot (wrzucę niebawem), ale jest to po całości 3" ale na 3 dość sporych tłumikach, więc jest na pewno ciszej niż u większości z Was, i o to mi chodziło
2. Icek fmic zamontowany wg forumowych wskazówek, na focie widać też rurę doprowadzającą powietrze do stożka
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


3. Dolot 3" + przegroda ze stożkiem KN ale nie upchniętym pod reflektorem tylko między baterią a reflektorem.
Filterek wydaje zajebiste dźwięki , jakby oddychał ! Jak dla mnie robi ciekawszy efekt niż blow off
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


4. i wisienka na torcie czyli nowe emblematy 3D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


...jutro strojenie...i zobaczymy co z tego wyjdzie !

Mam póki co jedną wątpliwość ... co sądzicie o umiejscowieniu kompa? Z plastikowego boxu wylądował przykręcony do silnika. Nie wiem czy nie będzie mu za ciepło i czy nie będą mu przeszkadzały wibracje silnika. Co sądzicie ?


Była pomarańcza ST...czas na RSa !

wilhelm

Cytat: Kris1976 w 03.06.2012, 23:25więc jest na pewno ciszej niż u większości z Was, i o to mi chodziło

Dla mnie mój mongoose jest za cichy, a dla Ciebie pewnie był by za głośny  :evil:

Cytat: Kris1976 w 03.06.2012, 23:25Icek fmic zamontowany wg forumowych wskazówek, na focie widać też rurę doprowadzającą powietrze do stożka

W polifcie jest dużo wyższy wlot niż przed, fajnie macie :)


Cytat: Kris1976 w 03.06.2012, 23:25Dolot 3" + przegroda ze stożkiem KN ale nie upchniętym pod reflektorem tylko między baterią a reflektorem.
Filterek wydaje zajebiste dźwięki, jakby oddychał! Jak dla mnie robi ciekawszy efekt niż blow off

Też się zastanawiam nad wyjęciem stożka z puszki, kiedyś jak go czyściłem to przejechałem się bez tej obudowy i super syczał.


Cytat: Kris1976 w 03.06.2012, 23:25i wisienka na torcie czyli nowe emblematy 3D

Fajne, a do środka na kierownicę nie zamówiłeś?

Cytat: Kris1976 w 03.06.2012, 23:25...jutro strojenie...i zobaczymy co z tego wyjdzie!

trzymam kciuki


Cytat: Kris1976 w 03.06.2012, 23:25Mam póki co jedną wątpliwość... co sądzicie o umiejscowieniu kompa? Z plastikowego boxu wylądował przykręcony do silnika. Nie wiem czy nie będzie mu za ciepło i czy nie będą mu przeszkadzały wibracje silnika. Co sądzicie?

Kiedyś czytałem o tym że ECU potrafiły się spalić bo nie miały odpowiedniego chłodzenia...

U mnie jest tam gdzie ty masz stożek i daje radę od 50 tys. km :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



T

Cytat: Kris1976 w 03.06.2012, 22:25Mam póki co jedną wątpliwość.... co sądzicie o umiejscowieniu kompa? Z plastikowego boxu wylądował przykręcony do silnika. Nie wiem czy nie będzie mu za ciepło i czy nie będą mu przeszkadzały wibracje silnika. Co sądzicie?
Ja bym elektroniki do gorącego silnika nie przykręcał...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kris1976

Cytat: Tomasz w 03.06.2012, 23:45
Ja bym elektroniki do gorącego silnika nie przykręcał...
Fachman twierdzi że 80-90 st. kompowi nie zaszkodzi...ale chyba wróci jednak do starego boxu.

« Dodane: 04.06.2012, 00:13 »

Cytat: wilhelm w 03.06.2012, 23:04Też się zastanawiam nad wyjęciem stożka z puszki, kiedyś jak go czyściłem to przejechałem się bez tej obudowy i super syczał.
Warto a i dolot na otwartym filtrze zyska + fajny efekt uboczny ...sssyczenie ;)
Cytat: wilhelm w 03.06.2012, 23:04Fajne, a do środka na kierownicę nie zamówiłeś?
... no właśnie nie, ale na pewno to zrobię. W razie czego mogę podrzucić namiar ! Załatwiane w Chorzowie.
Cytat: wilhelm w 03.06.2012, 23:04Kiedyś czytałem o tym że ECU potrafiły się spalić bo nie miały odpowiedniego chłodzenia...

U mnie jest tam gdzie ty masz stożek i daje radę od 50 tys. km Smiley
.. no właśnie tam jest najsensowniejsze miejsce ale ja tam już igły nie wcisnę. Stożek + jeszcze syrena od alarmu + przegroda. Tam nie wlezie.
... Ty masz cały czas taki porządeczek pod maską ? ;)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

wilhelm

Cytat: Kris1976 w 04.06.2012, 00:56... Ty masz cały czas taki porządeczek pod maską?

Tylko do zdjęcia :D

Pochwal się wynikiem, ja już wiem...

caqerr


Kris1976

Kurde to poza mną wynik znają już ze 4 osoby ... co Wy tam w Promotorze wszyscy jakieś udziały macie !? ;)
Wykres podrzucę jutro. Tak na szybko:
257KM i 338 NM przed strojeniem :) ale po...
293,7KM i 429,1NM ...ale byłoby lepiej gdyby nie ICek. Wszystkie nowe graty robią robotę ale IC nie daje rady i wszystkim zastanawiającym się nad fmic - odradzam. Temp. w dolocie przy 6000 obr. ok. 50st czyli jakieś 15 st za dużo więc w ciepłe dni raczej kilka koni ubędzie przez tego "chińczyka" :(
Wihelm jeśli szukasz Icka to lepiej zapłać 1200-1500 zamiast 550 za fmica - to jest jednaj dziadostwo. Chociaż model modelowi nie równy i przy odrobinie szczęścia możesz trafić na lepszy egzemplarz od mojego.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

T

...a jak pisałem, że chińczyki to loteria to nie słuchaliście. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Cytat: Kris1976 w 04.06.2012, 20:06Kurde to poza mną wynik znają już ze 4 osoby... co Wy tam w Promotorze wszyscy jakieś udziały macie!? Wink

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://promotormocy.pl/mods/ford-focus-st225-el :)

« Dodane: 04.06.2012, 19:39 »

Cytat: Kris1976 w 04.06.2012, 20:06293,7KM i 429,1NM...ale byłoby lepiej gdyby nie ICek. Wszystkie nowe graty robią robotę ale IC nie daje rady i wszystkim zastanawiającym się nad fmic - odradzam. Temp. w dolocie przy 6000 obr. ok. 50st czyli jakieś 15 st za dużo więc w ciepłe dni raczej kilka koni ubędzie przez tego "chińczyka" Sad

Po skorygowaniu wg. normy DIN wyszło ci prawie tyle co vtec'owi (on miał tylko 1KM więcej i ok. 20 Nm) Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://promotormocy.pl/mods/ford-focus-st-spa

Fakt że wcześniej udało się osiągnąć 312km/472nm i pewnie tam siedzi potencjał aktuatora i airteca w porównaniu do chinola. Krótko mówiąc na wykresie nie ma dużej różnicy, najlepiej jakbyście się gdzieś ustawili :D

Kris1976

Cytat: wilhelm w 04.06.2012, 19:30Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://promotormocy.pl/mods/ford-focus-st225-el Smiley
... szybki jest, nie zdążyłem do chaty wrócić a już wykresik na stronie :D
Cytat: wilhelm w 04.06.2012, 19:30Po skorygowaniu wg. normy DIN wyszło ci prawie tyle co vtec'owi (on miał tylko 1KM więcej i ok. 20 Nm) Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://promotormocy.pl/mods/ford-focus-st-spa

Fakt że wcześniej udało się osiągnąć 312km/472nm i pewnie tam siedzi potencjał aktuatora i airteca w porównaniu do chinola. Krótko mówiąc na wykresie nie ma dużej różnicy, najlepiej jakbyście się gdzieś ustawili Cheesy
...to pewnie będzie łeb w łeb...ale Vtec na pewno mnie zagłuszy ;)
Mówiłem wyraźnie przy strojeniu że nie mam ambicji (przynajmniej na razie) na wyciąganie maxa z auta lub koniecznie na "Trójkę" z przodu wiec wystrojone jest bezpiecznie. Po prostu reszta gratów seryjnych ma to jakoś wytrzymać. U Vtec-a nie tyle aktuator robi robotę co Airtec i wydech.


« Dodane: 04.06.2012, 20:39 »

Cytat: Tomasz w 04.06.2012, 19:24
...a jak pisałem, że chińczyki to loteria to nie słuchaliście. :)
szkoda że to przeoczyłem :(  było też wielu (nie będę przypominał) nicków którzy chwali fmica.
Cała ta "operacja tuning" nauczyła mnie że szukanie na siłę oszczędności jest błędem. Wtopiłem w ten sposób na pierwszym wydechu i ICku....:(
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

vtec

trzeba pamiętać, że mam jeszcze nówke, wzmocnione sprzęgło ;)

PS. kiedy jakiś spot wzmocnionych ST-ków?
Barti, ja, Ty, Trojan, Wukanio i ktos zapewne sie znajdzie???