[Mondeo] ST220 i zawias przód

NeroN, 21.05.2012, 10:10 « poprzedni - następny »

NeroN

Cytat: sseebbaa1 w 11.03.2013, 22:26
Nawiążę do pierwszego wpisu
Nie jest tak, że tylne zawieszenie jest identyczne w ST220. Potwierdzeniem tego jest podręcznik mechaników forda:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://focus.korona-pl.com/TIS/index.html#top

Tylne zawieszenie
Wersja 4-/5-drzwiowa
W wersji 4-/5-drzwiowej są stosowane krótsze drążki łączące między kolumną zawieszenia a stabilizatorem w związku z przesunięciem w górę układu jezdnego.



Dokładnie, wymieniałem na jesień te drążki z tyłu i dopiero po zamówiniu ori się okazało że są za długie - reszta z tyłu jak w zwykłym MDO.


Czli całe 15mm niżej robi krótsza i/lub twardsza sprężyna... Obstawiam ze konstrukcyjnie też się nie napocili poza wlaniem gęstszego oleju :D
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

franczesko

Siema.

Dzisiaj odezwały się umnie tuleje drążka stabilizatora.

Szukam na ford sklepie i widzę, że tuleje do ST220 są takie same jak w modelu cywilnym.
Co ciekawe dzwoniłem do  ASO i okazuję się, że do Steka jednak są inne..
Ktoś może to potwierdzić?

T

Z przodu powinny być raczej inne, bo zdaje się, że stabilizator ma nieco większą średnicę w ST. Jak jest z tyłu, nie pamiętam.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

franczesko

06.02.2015, 23:31 #33 Ostatnia edycja: 06.02.2015, 23:32 by franczesko_fcp
Podał mi taki nr katalogowy:

1118695 - zwykły mondeo do 2003 roku

13007891 - zwykły mondeo po 2003 roku

1552479 - ten niby do ST

Chyba, że się pomylił i podał na przód..

dzixonZSL

11.04.2015, 08:10 #34 Ostatnia edycja: 11.04.2015, 08:13 by dzixonZSL
Witam

A czy sprężyny tył w sedanie/HB w ST220 nie był przypadkiem taki sam jak w reszcie?
I jeszcze jedno. Kto robił sprężyny do ST? Lesjöfors ?

sseebbaa1

Sprężyny nie są takie same jak w pozostałych wersjach, skoro katalogi podają, że ST220 wyjeżdżając z fabryki jest o 15 mm niższe od reszty Mondeo.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

dzixonZSL

OK a druga część pytania? Rozchodzi się o to, że na na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ford.sklep.pl są Lesjöforsy za 180 zł/szt przód. Na allegro gość propouje za taką samą cenę używaną sztukę do ST220 twierdząc. że Lesjöfors to słąby zamiennik ...

MAG

Obawiam sie ze nie ma żadnych zamienników sprężyn do ST220 - albo oryginały albo jakieś obniżające, bo wkładanie zwykłych sprężyn do ST to jest do dupy pomysł...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

Cytat: MAG w 11.04.2015, 22:34wkładanie zwykłych sprężyn do ST to jest do dupy pomysł...
Potwierdzam. Ja w sumie to kupiłem od Niemca obniżone już auto i początkowo nawet tego nie wiedziałem. Ale jestem mega zadowolony. Normalnie pewnie bym nie zdecydował się na obniżenie, bo polskie drogi, dziury w jezdni, możliwość uszkodzenia wydechu itd. itp.
Ale teraz kiedy mam obniżone zawieszenie i potem przejechałem się standardowym ST220, to wręcz nie mogłem zdzierżyć tego bujania. Normalne zawieszenie ST buja nawet przy hamowaniu, kiedy auto prawie chce fikołka do przodu strzelić.

Moje obniżone zawieszenie uważam za idealne, bo pozwala przejechać nad wszystkimi progami zwalniającymi (nawet tymi przesadzonymi), a w trakcie jazdy po prostu nie buja w zakrętach, ani nie pochyla auta w trakcie hamowania.
Każde następne auto na pewno obniżę minimum do tego samego poziomu.
(-35 mm przód i -30 mm tył, czyli w stosunku do standardowego zawieszenia ST220 -niższego już o 15 mm- jest to obniżenie o 20 mm przód i 15 mm tył)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

dzixonZSL

No wszystko fajnie. Tyko nadal nikt mi nie odpowiedział na pytanie czy Lesjöforsy to oryginał do forda

MAG

Nie sądzę. Lesjöfors to raczej budżetowy zamiennik i nie podejrzewam żeby Ford czegoś takiego używał na pierwszy montaż...

Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

dzixonZSL

Kumam. Może ktoś inny ma jeszcze informację na ten temat? Zastanawia mnie dlaczego na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ford.sklep.pl jest tylko Lesjöfors do kupienia ...

MAG

Bo moze jest wystarczający do większości zwykłych mk3
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

dzixonZSL

Wybiera się silnik podczas wyszukiwania. Do ST 179 zł - Lesjöfors (zaznaczone, że wersja sportowa) a do każdego innego ta sama firma 112 zł ...

MAG

Ciekawostka.
Za moich czasów nie było żadnego zamiennika sprężyn do ST...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0