[Mondeo] ST220 i 65/70mm Throttle - z jakich aut

NeroN, 19.03.2012, 13:12 « poprzedni - następny »

T

Przepustnica z ST220 jest progresywna (dlatego trzeba tak cisnąć gaz, żeby zaczął jechać), ale droga linki od zamknięcia do maksymalnego otwarcia powinna być taka sama. Przynajmniej w 2,5 tak było, gdzie też jest przepustnica progresywna.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

No właśnie mniej trzeba wcisnąć a ona się bardziej otwiera.

Właśnie mnie ciekawi ile STków jeździ z przepustnicą która sie nie otwiera do końca :D
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: NeroN w 10.08.2012, 14:41No właśnie mniej trzeba wcisnąć a ona się bardziej otwiera.
Że jak? Masz przepustnicę regresywną? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Nie wiem jaką.

Jeżeli motylek linki nie wykonuje 90 stopni a motylek przepustniycy robi 90 stopni to jeśli już jest degresywna.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Uwierzę jak zobaczę... :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

DObra, bo się powoli przymierzam do przeróbki.

Czy 65mm jest sens ThinBlade'ować ? Czy wg wyliczeń (chyba Twoich Tomasz) nie ma sensu ?

Pzdr
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Nie pamiętam już wyliczeń dla seryjnego ST220, ale ja bym zrobił thin blade. Pomijając nawet pole powierzchni, w ten sposób pozbywamy się części turbulencji na ośce. No i tak przy okazji — istotne jest dokładne dopasowanie przepustnicy do kolektora (bez żadnych progów, w dolocie jest to znacznie bardziej istotne niż w wydechu).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

No własnie za cały dolot się biorę i chciałem progi w przepustnicy zlikwidować ale jak nie tzreba to nie riobić TB.

Ale zrobie - co tam ;)

Pzdr
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Falubaz 1

Cytat: NeroN w 06.09.2012, 16:28
No własnie za cały dolot się biorę i chciałem progi w przepustnicy zlikwidować ale jak nie tzreba to nie riobić TB.

Ale zrobie - co tam ;)

Pzdr

A może coś takiego :-) 76mm!!!

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


valhard

Cytat: Falubaz 1 w 12.12.2012, 17:11A może coś takiego  76mm!
to do kompletu jeszcze 70/80/90mm :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://mtuning.pl/pl/sklep-tuning-internetowy-tuning-sklep/silnik/przepustnice.html?TreeId=114
Niech moc V-ki będzie z Wami!
====

platiniumm

Kolego ja kupilem z explorera i pasuje idealnie. Cala przerobka 1,5 h  - łącznie z przerobieniem mocowania linki. koszta to przepustnica + przesyłka razem 70 zl. no i trzy piwka żeby się lepiej pracowalo

pozdro

valhard

sie rozumie! :)

podałem link jako ciekawostkę w odpowiedzi na propozycję Falubaza ;)
Niech moc V-ki będzie z Wami!
====

Falubaz 1

Cytat: platiniumm w 12.12.2012, 23:57
Kolego ja kupilem z explorera i pasuje idealnie. Cala przerobka 1,5 h  - łącznie z przerobieniem mocowania linki. koszta to przepustnica + przesyłka razem 70 zl. no i trzy piwka żeby się lepiej pracowalo

pozdro
Czy mowa o takiej przepustnicy?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/przepustnica-ford-explorer-4-0-v6-1994r-i2795453508.html
Jestem na etapie zmian w st wiec szukam. Z gory dziekuje za odpowiedz.

platiniumm

ta co podales w linku nie wiem jak bedzie z przerobieniem, ja kupiłem taka:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/ford-explorer-4-0-v6-sohc-1999-r-przepustnica-i2846794035.html

Falubaz 1

Cytat: platiniumm w 20.12.2012, 23:17
ta co podales w linku nie wiem jak bedzie z przerobieniem, ja kupiłem taka:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/ford-explorer-4-0-v6-sohc-1999-r-przepustnica-i2846794035.html

Masz jakieś fotki? Teraz chcę już zmienić na 70 mm i pewnie padnie na Mustanga V8 chcę trochę poeksperymentować wloty kolektora poprawiłem polerując. Jeżeli ktoś już ma niech pokaże.