Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


[Mondeo] ST220

wild_weasel, 15.03.2012, 23:13 « poprzedni - następny »

wild_weasel

Dzięki, Tomasz - zanotowane i podkreślone wężykiem :)

wild_weasel

02.10.2014, 22:29 #46 Ostatnia edycja: 02.10.2014, 22:35 by wild_weasel
Cytat: Tomasz w 22.08.2014, 19:35Jeśli komuś chodzi tylko o dźwięk i chce wydobyć "bulgot" V-ki, to powinien zmienić tłumiki końcowe na przelotowe, a resztę zostawić tak jak jest.
Potwierdzone empirycznie - w miejsce seryjnych tłumików końcowych wstawione Tomaszowe przelotowe Proexy:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/ooKFQB86LHw
Wybaczcie jakość - nakręcone mocno nieprofesjonalnie, ale cokolwiek różnicę oddaje. Jestem zaskoczony ilością wysokotonowego brzęczenia przy mocniejszych przegazówkach, w rzeczywistości aż tak tego nie słychać.
Tomasz, dzięki - tłumiki brzmią naprawdę znakomicie, o to mi chodziło. Jest troszkę głośniej, troszkę więcej basowego mruczenia vałki, ale absolutnie żadnej uciążliwości w kabinie.

T

02.10.2014, 23:34 #47 Ostatnia edycja: 02.10.2014, 23:36 by badger
Bardzo mi się podoba, to jest mniej więcej to, co chciałem uzyskać u siebie i co mi się nie udało (ale to co się udało, też jest ok). :) Fajny, agresywny dźwięk. Co do wysokich tonów to generalnie te tłumiki, jak na przelotowe, mocno tłumią bas, więc siłą rzeczy wysokie tony słychać trochę bardziej, poza tym wydaje mi się, że to przygazówki na biegu jałowym, wtedy silnik brzmi trochę inaczej. W moim obecnym wydechu przy takich przygazówkach jest znacznie więcej wysokich tonów niż u Ciebie (ale tak musi być przy całkowicie przelotowym wydechu), natomiast podczas przyspieszania pod normalnym obciążeniem jest już fajny bulgot.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wild_weasel

Gentlemen,

Przed latem chodzi mi po głowie zmiana felg (oczywiście pozostaję przy 18", to dla mnie optimum). MAG, czuj się wywołany do tablicy :) Pisałeś wielokrotnie, że znasz wiele felg lepiej pasujących do eSTeka niż fabryczne. Podrzucisz jakieś pomysły? Fotki Twojego byłego wozu na Borbetach CA znam i przyznam, że w rzeczy samej wygląda to znakomicie.
Ktoś ma jeszcze jakieś podpowiedzi, najlepiej uzupełnione zdjęciem?

Podobają mi się też wzory w stylu OZ Superturismo (czarne relingi i kierunki jak na foto to nie problem) czy Borbet LS Schwarz (nie znalazłem na Mondeo). Nie za lekkie?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



bishop

Czarny ST ze zdjęcia wygląda fajnie. Dobrze że alusy nie są całe czarne bo wizualnie nie pomniejsza ich. Nawet te dwa białe paski wzdłuż auta wyglądają całkiem fajnie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html