Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


[Mondeo] ST220

wild_weasel, 15.03.2012, 23:13 « poprzedni - następny »

linkgrabber

hahahaha bez przesady :D :D :D

Mnie nie było, mialem tddi 115 KM wiec czulbym że tyle koni zdechło

weksla

109 koni w 2.2 mogło oznaczać że poprostu autu coś dolega:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

linkgrabber

pewnie rure w ukladzie turbo-ic miał pęknietą

MAG

Cytat: NeroN w 16.03.2012, 10:58
Ładna sztuka :) i Po drugim lifcie :)
Ładna, ładna, ale ciekaw jestem skądś żeś wymyslił ten drugi lift ...

Gdyby był po tym drugim rzeczywiscie, to miałby inne progi i chromowany grill - juz nawet nie wspomnę, że było napisane, że produkcja luty 2005, a drugi lift był gdzieś tam w sierpniu chyba dopiero ...



Fajnie, ze gazownia doprowadzona do porządku i że mocowo też w końcu wygląda bardzo przyzwoicie, bo te 205KM to było zdecydowanie poniżej tego co z reguły ST220 pokazują - czyli pomiędzy 210 a 220 kucyków ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

wild_weasel

MAG, dzięki za wyjaśnienie - już mi chodziło po głowie, że to jakiś ulepek po II lifcie, który wygląda jak przed II liftem :)

wild_weasel

Gentlemen, jeden z moich końcowych tłumików pewnie niedługo będzie się kwalifikował do wymiany. Przy tej okazji myślę, czy by nie zainwestować od razu w coś, co będzie brzmiało.
Znam wydech caqerra (czyli decat, bez środkowych plus końcowe... Ultera?) - wygar potężny, ale za mocny do codziennego auta i na podróże z rodziną.
Pozbyłbym się środkowych tłumików (jednego chyba i tak już nie mam), katalizatory zostają. Macie jakieś propozycje i podowiedzi? Niestety 3kPLN na Millteka nie mam :) Ulter za 1,2kPLN? Coś innego, sprawdzonego?

T

Nie pozbywaj się środkowych, one tłumią najmniej przyjemne dźwięki, czyli "pierdzenie", "brzęczenie" etc.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

caqerr

ja mam środkowe :)
jak miałem katalizatory,środkowe i tylko końcowe ultera to było tylko troszke głośniej jak w serii na wysokich obrotach, siakoś tak przyjemnie... :) Troche pojawiło się buczenie ale nie było ono zbyt duże.

wild_weasel

Czyli znów coś sobie błędnie do łba wbiłem :) Caqerr, zatem u Ciebie efekt "darcia mordy" spowodowało wycięcie katów??

caqerr

Si :)
Z katami było sporo ciszej.
Do 4-4,5k rpm z katami było jak w serii, dopiero ulter na wysokich dawał fajny pomruk :)

wild_weasel

Masz same końcowe Ultera czy wiekszą część układu wydechowego? Jeśli to nie tajemnica i mod nie wytnie ;) to gdzie i za ile je dorwałeś?
Ktoś jeszcze może podrzuci jakąś propozycję na poprawę atrakcyjności brzmienia wydechu?

caqerr

Tutaj nie wytną :P
A peszek taki ,że za wiele Ci nie powiem bo już kupiłem z tym :(
I są to tylko końcowe :/

wild_weasel

Dobra, cenę końcowych Ultera już znam.

Domyślam się, że dla obycia się bez uszczerbku słuchu należy zostawić przede wszystkim seryjne katalizatory (wówczas ewentualnie bez tłumików środkowych), a co najmniej zdrowe środkowe tłumiki bez katów, ale wówczas będzie głośniej?

caqerr

Niestety :(
Widziałeś jak u mnie jest ulter +decat... :/
Chyba ,że by spróbować końcowe seria + decat. Może byłoby znacznie ciszej hmh...

T

22.08.2014, 19:35 #44 Ostatnia edycja: 22.08.2014, 19:36 by badger
Tak jak już wiele razu było pisane — im tłumik dalej od silnika, tym zwykle tłumi fale o większej długości i niższej częstotliwości. Innymi słowy — usunięcie katalizatorów, które też są tłumikami, wydobędzie najróżniejsze brzęczenia, strzelania, "pierdzenia". Taki sobie efekt da także usunięcie tłumików środkowych, co w ogóle nie ma sensu, bo są to tłumiki przelotowe i -- w przeciwieństwie do katalizatorów -- nie są restrykcją dla spalin.

Jeśli komuś chodzi tylko o dźwięk i chce wydobyć "bulgot" V-ki, to powinien zmienić tłumiki końcowe na przelotowe, a resztę zostawić tak jak jest.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club