Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


[Mondeo] ST220

wild_weasel, 15.03.2012, 23:13 « poprzedni - następny »

wild_weasel

Czołem!

Oto moje Mondeo ST 220 GranatowyPrawieCzarny. Produkcja luty Y05, przebieg ok. 245kkm.

Seryjne ST. Z istniejących ulepszeń - poprzedni właściciel zdaje się wymienił soczewki w ksenonach na coś sensowniejszego. Ja jeszcze nic nie zdążyłem stuningować ani sknocić. Ale coś pewnie pomodzę  :stupid: i będę korzystał z Waszego doświadczenia.
Z modyfikacji - marzy mi się ulepszenie audio, bo głowy ani niczego innego nie urywa...
Naczytałem się też o wymianie zacisków przednich na ASBO i przygotowuję się do tego mentalnie i finansowo (do kompletu byłaby pewnie też wymiana felg na takie, które na pewno się zmieszczą).

W trosce o portfel - pod maską gazownia (mam cichą nadzieję, że nie spłonę za to na stosie  :])

Z założeniem tematu i zamieszczeniem opisu czekałem na ekwipunek do zrobienia odpowiednich zdjęć – czyli na letnie opony. Fotki poniżej. Samochód jest trochę ,,nieczysty" :evil: Poprawię się przy okazji.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


walus90

bardzo ładny egzemplarz :) muszę przyznać ze podobają mi się relingi :)
każdej mordzie dobrze w FORDZIE!!!! hahaha :D

Essio

Ładna sztuka gratulacje.
Zawsze podobał mi się STek w kombi do tego srebrne relingi... miodzio
Palnie na stosie jest nudne. Wyrywanie paznokci, o to jest to...   :D
Oberslejzen!

NeroN

Ładna sztuka :) i Po drugim lifcie :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

weksla

Piękne auto:D
Pozazdrościć:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wild_weasel

Dzięki wszystkim, dzięki!
Cytat: NeroN w 16.03.2012, 10:58Po drugim lifcie Smiley
eee, po czym poznałeś? Przyznam szczerze, że z trudem przychodzi mi odgadnięcie szczegółów na temat liftingów...

« Dodane: 18.03.2012, 20:53 »

Po relingach poznaję potwora z daleka w tłumie aut, taki dodatkowy wyróżnik ;)

T

Ładne kombi. Soczewki na drugim zdjęciu wyglądają na seryjne -- może po prostu zregenerował odbłyśniki i/lub wymienił palniki?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Domelo3.0

ST-ek rewelacyjnie wygląda i równie świetnie jeździ :D

wild_weasel

Mała aktualnizacja:
eSTek odwiedził hamownię jakiś czas temu:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Na benzynie tragedii nie ma: 205KM &260Nm, czyli do pełnej serii brakuje 20KM i 20Nm. Natomiast kuchenka to katastrofa, jeszcze jeździ, ale jest do wymiany, kompletna druciarnia pod maską; do końca wakacji powinna wjechać normalna instalacja, dostosowana do osiągów silnika.

Z dobrych wiadomości - od kilku dni mam założone przednie heble od Foki ST. Przejechałem na nich ledwie 350km, ale czuć, że postęp jest: większa kontrola nad hamulcami, przyjemniejsze zachowanie auta. Za paręset km przyjdzie czas na mocniejsze testowanie. Tak jak ktoś podsumował: jeden z lepszych modów do zrobienia w Mk3  8) Polecam!
Tarcze gładkie Zimmerman i klocki Ferodo DS Performance.

weksla

faktycznie na kuchni masakra, tak to sądzę że przyzwoicie
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Na benzynie wynik też nie jest rewelacyjny, ale to zapewne skutek tragicznie zestrojonego gazu. Na gazie lepiej nie jeździj, póki tego nie ogarniesz, a jeśli już musisz, to nie przekraczaj tych 4000 rpm, bo inaczej będziesz miał sporą szanse na remont głowicy.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wild_weasel

Cytat: Tomasz w 25.07.2012, 00:03Na gazie lepiej nie jeździj, póki tego nie ogarniesz, a jeśli już musisz, to nie przekraczaj tych 4000 rpm, bo inaczej będziesz miał sporą szanse na remont głowicy.
Zmartwiłeś mnie. Możesz mi wyłożyć dlaczego wysokie obroty na tej marnej kuchence mogą zaszkodzić silnikowi? Zastosuję się do rady - już jestem umówiony na wymianę tej gazowni.

Wilu117

Na wykresie widać że moc spada czyli brakuje gazu co zubaża mieszankę i mocno podnosi temperaturę spalania a głowica tego nie lubi.
Pisałeś na MKP że checka masz wyłączonego (oszukanego) a wcale bym się nie zdziwił jak jest non stop za ubogo.

wild_weasel

No tak, teraz wszystko jasne. Wymieniam gazownię na normalny zestaw, czym prędzej.

T

Cytat: Wilu117 w 25.07.2012, 21:33Na wykresie widać że moc spada czyli brakuje gazu co zubaża mieszankę i mocno podnosi temperaturę spalania a głowica tego nie lubi.
...a dokładnie mówiąc, wypalają się z czasem okolice zaworów i one same, a głowica traci szczelność i wymaga remontu. Notabene warto byłoby dla pewności sprawdzić kompresję.

A skoro i na benzynie jest spadek mocy, to też bym póki co nie szalał, bo rozregulowany gaz często wpływa w jakiś sposób na mapy wtrysku benzyny i tam też może nie być idealnie.

« Dodane: 26.07.2012, 08:11 »

Cytat: wild_weasel w 25.07.2012, 22:21No tak, teraz wszystko jasne. Wymieniam gazownię na normalny zestaw, czym prędzej.
Zdecydowanie. Wykres na gazie przy sprawnej instalacji powinien mieć zbliżony kształt do tego na benzynie (tylko może być lekko przesunięty w dół na osi Y).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club