Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


[Mondeo] ST220

NeroN, 22.02.2012, 18:15 « poprzedni - następny »

caqerr

a ogólnie jak się zbiera :D ?

NeroN

Dobrze :)

Chodź zrobiłem nim z 300 metrów - miałem litość dla ludzi ;)

I przyzam że do końca nie wiem bo nie wiem czy bardziej hałasuje niż jedzie - czy jedzi i hałasuje ;)

Stoi i czeka jeszcze na wymianę simmeringa na wale bo się poci i na koniec tyg, albo na początku next jak będę miał chwilę jadę do Czewy do porządnego tłumikarza na konsultacje i przeróbki ;)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

caqerr

Wpadnij nim w sobote bo na żywo zapewne inaczej słychać niż na filmiku :D
I tak pewnie jest cichszy niż fali...tego to słychać na drugim końcu Radomia :D

wilhelm


NeroN

Na żywo jest jeszcze gozrej :)

Jak ogarnę to do soboty do podskoczę :)

Wstyd jechać... ;)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: NeroN w 04.06.2012, 12:56W rezonans wpada, jest całkowity przelot + dwa końcowe seryjne tłumiki
Bulgota ładnie, jest nawet cichy chyba - ale rezonans zabija wszystko.
Tak ma chyba każdy kto usunął katalizatory (jeden mniej, inny bardziej). U mnie też jest coś takiego, ale miesza się z innymi, niższymi dźwiękami i ogólnie brzmi fajnie (tylko za głośno), które u Ciebie prawdopodobnie wycinają komorowe tłumiki końcowe.

Cytat: NeroN w 04.06.2012, 12:56
Albo jakiś Xpipe, albo rezonatory, albo jeden z seryjnych tłumików wróci...
Nie wiem czy x-pipe pomoże (wątpię) ale jakbyś chciał to mam do sprzedania x-pipe na 2". Co do tłumików środkowych to jeśli byś montował to oba. Notabene z informacji do których ostatnio dotarłem wynika, że pierwszy działa na pierwszą głowicę, a drugi na obie. Jest to o tyle ciekawe, że w X-type jest jeden tłumik środkowy tylko dłuższy...

Cytat: NeroN w 04.06.2012, 12:56
Jeszcze miałem zmierzyć te długości... ale cholera zapomniałem - zmierzę jutro albo pojutrze.
Zmierz, zmierz.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Wyglądają 'symetrycznie' wydechy, nie bardzo wiem jaki sens by miało to mieć dla jednego rzędu...?


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: NeroN w 05.06.2012, 19:51Wyglądają 'symetrycznie' wydechy
A nie zwróciłeś uwagi, że w pierwszym tłumiku lewa rura (na zdjęciu prawa) nie jest perforowana? :)

Cytat: NeroN w 05.06.2012, 19:51nie bardzo wiem jaki sens by miało to mieć dla jednego rzędu...?
No taki, że jedna głowica jest bliżej, a druga dalej.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Hmm... mało widać ;)

Jak czytam o tych wydechach to to wcale takie proste nie jest...

FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

To nie jest trudne, problem w tym, że Ford starał się zrobić tanio wydech, który jakoś tam działa, więc zrobił go bardzo dziwnie. Nie jest to typowa konstrukcja wydechu do takiego silnika.

Ogólnie warto przeczytać: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://web.me.com/grzegorzgrabowski/Witryna/Wydechy.html
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Czytalem, ale nic wiecej nie wiem :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Wilu117

Jeżeli chodzi o środkowe tłumiki w ST220 to jak wiadomo są dwa. Jeden tłumik tłumi tylko jedną stronę, jedna rura w tłumiku ma dziury a druga zwyczajnie przez tłumik przechodzi, nie ma w niej żadnych dziur. Pierwszy tłumik (patrząc od przodu) działa na przedni rząd a tylny na ten od grodzi :). Mam te tłumiki mogę nawet foto zrobić jak chcecie.
Ja mam teraz tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


NeroN

Mam tak samo tylko bez katów i efekt jak w filmiku :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=Dz4QHADotp4
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Wilu117

U mnie są katy i jest stosunkowo cicho więc jak widać mocno tłumią :)

caqerr

Wilu baaaardzo cicho :)