[Mondeo] Tuning silnika w Mondeo MK3 2.2 TDCI 155KM 2007r

tomiwfs, 12.02.2012, 23:26 « poprzedni - następny »

tomiwfs

Witam ,
naszło mnie na małe usprawnienie mojego autka i w V-TECH Łowicz chciałem "wgrać program" .
Niestety okazało się że mam jakieś oprogramowanie Delfi - Delphi i programem nie da rady (nawet nie skomunikował się z komputerem) . Potrzeby był Red Box - tak więc zamówiłem to ( 1200zł ) . Po zamontowaniu i teście na hamowni okazało się że przybyło 5KM i 50 Nm tak więc szału nie ma tym bardziej że bez tego silnik miał dokładnie 155,6 KM . Serwisant stwierdził że " trzyma go" filtr cząstek stałych , usunięcie 2100zł .
Proszę o opinię i poradę co z tym fantem można zrobić , czy serwisant ma rację i czy są inne sposoby podniesienia mocy .
Z góry dzięki

T

Ale jak to go "trzyma" -- filtr jest zapchany albo uszkodzony? Cena za usunięcie też "trochę" dziwna...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

heko

-po pierwsze każdy MK3 jest na Delphi, więc nie wiem co ich tak zdziwiło...wiem co mówię, bo zachipsowałem ich nie przesadzając pewnie ze 100 i zawsze przez gniazdo OBD...a jeśli nie mają do tego sprzętu, mogli zrobić to wyciągajac sterownik :D
-po drugie jeszcze nie widziałem filtra cząstek stałych w MK3 2,2, więc coś chyba ściemniają
-po trzecie jak by sie przyłożyli i zestroili boxa programowo, wyszło by troszkę lepiej
Wypożycz FF RS 3 :D Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://gcscars.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.gcstuning.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/GCSTuning

KLUSEK

Cytat: G-CS w 13.02.2012, 00:39-po drugie jeszcze nie widziałem filtra cząstek stałych w MK3 2,2, więc coś chyba ściemniają

W tym ostatnim wypuście (2007 rok) były filtry napewno w 2.0, więc możliwe, że w 2.2 też jest.

tomiwfs

Ogólnie lipa , co radzicie teraz z tym zrobić ?
widziałem że na forum ktoś miał takie MK3 z ponad 200KM i ponad 500Nm a tu u mnie przybyło tyle co nic . Mój Mundek jest z 2007 więc może i ma ten filtr ale nie jest on zapchany czy coś , normalnie tak jak powinien ,a poza tym to dbam aby nie było żadnych osadów w silniku  :D

T

Cytat: tomiwfs w 13.02.2012, 11:34Ogólnie lipa, co radzicie teraz z tym zrobić?
Nie wiem czy w Twoich okolicach ktoś Ci to porządnie zrobi. Nie wybierasz się czasem do Krakowa? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

Zerknij pod auto... jak w wydechu za plecionką masz coś wyglądające jak tłumik środkowy z cienkimi rurkami to masz dpf'a :)

Chyba tak to mniej wiecej wygląda:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

tomiwfs

Kraków piękne miasto , coś czuję że powinienem je odwiedzić hehe ,
a co tak za "doktorek" jest od TDCI ?

« Dodane: 13.02.2012, 11:52 »

No dobra , śmigam pod autko oblukać co tam siedzi , ostatnio byłem w Austrii i te cholery tak walą solą że z moja czarna perła wyglądała ja by ktoś mąką obsypał ale myjnia(także podwozie) z suszenie załatwiła sprawę

T

Cytat: tomiwfs w 13.02.2012, 11:49a co tak za "doktorek" jest od TDCI?
Chyba nikt w Polsce nie ma większego doświadczenia z TDCI niż Heko (GC-S). ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

tomiwfs

Jestem już oblędzinach i nic takiego tam nie ma , ale ( może miałem pomroczność jasną ) żeby się upewnić zadzwoniłem do Forda Łódz i potwierdzili że to jest EURO 4 a nie 5 i one nie miały tego . Także wychodzi na to że gościu z lowicza robił nie w konia ( fuck) .  ;(

« Dodane: 13.02.2012, 12:08 »

Cytat: Tomasz w 13.02.2012, 12:00
Chyba nikt w Polsce nie ma większego doświadczenia z TDCI niż Heko (GC-S). ;)

Można prosić jakiś namiar do doktorka , maila lub te.

T

Cytat: tomiwfs w 13.02.2012, 12:07Można prosić jakiś namiar do doktorka, maila lub te.
Wypowiedział się w tym wątku, więc możesz napisać na PW. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

tomiwfs

A no tak , dzięki .
Zaraz przyatakuje kolegę o jakieś porady i pewnie wizytę w Krakowie zaliczę


« Dodane: 13.02.2012, 12:42 »

E no klasa , kolega ma stronkę , to lepiej przedzwonię

« Dodane: 13.02.2012, 13:29 »

Jestem umówiony na środę tak więc jak wrócę to zdam relację z efektów

weksla

No daj znać koniecznie. Jak wszystko pójdzie ok to powinieneś mieć lekko ponad 180 koni i ok. 470Nm.
Heko raczej go ogarnie D:
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

tomiwfs

No nie licho się podjarałem , a tu do środy jeszcze 2 dni  :evil:
jak będzie motor zrobiony to jeszcze budę coś na wzór tego Mundka z katalogu akcesori forda zrobię - nie nachalnie a elegancki , robi to firma MS DESIGN , ale to nie ważne .
Na bank napiszę co i jak wyszło w środę

matosu

Hehe, tylko nie ciesz się od razu jak murzyn blaszką :) Znam to uczucie gdy wsiadasz po chipsie i nagle japa sama się cieszy przy 1,2,3
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450