El - Tec układy wydechowe. Warto ?

Kris1976, 13.01.2012, 15:46 « poprzedni - następny »

Kris1976

Panowie , miał ktoś do czynienia z tą firmą?
www.el-tec.pl
Warto tam oddać foczkę na wymianę wydechu+montaż Icka ?
Jeśli nie tam to gdzie w W-wie lub okolicach ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

T

Kiedyś robili bardzo dobrze, teraz -- opinie bywają różne. Jedno jest pewne -- jest drogo. :) Do Focusa są dostępne gotowe wydechy i osobiście bym kupił któryś z nich. Co do montażu IC to raczej każdy warsztat który się tym zajmuje sobie poradzi.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

ares

IC ogarniesz sobie sam na forum pisalem kilka razy co potrzebne i jak to zrobic :)
Co do wydechow nie kupuj gotowcow bo to wywalanie kasy w bloto IMHO
Eltec robi dobrze MG robi dobrze i jak ktos ogarnia customy to tez ci zrobi dobrze taki jaki bedziesz chcial
ja od siebie polecam Kalinskiego w Poznaniu droge w fokusie maja juz przetarta :)
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

T

Cytat: ares w 13.01.2012, 17:05Co do wydechow nie kupuj gotowcow bo to wywalanie kasy w bloto IMHO
Bo?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

ares

Bo dedykowany miltek kosztuje ok 5-6k zl, a w tej cenie masz 2 customy tej samej jakosci.
Bo robiac customa masz mozliwosc ingerowania w efekt koncowy(dzwiek) wydechu, tak samo w jego rozmiar, ilosc tlumikow etc
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

T

Cytat: ares w 13.01.2012, 17:36Bo dedykowany miltek kosztuje ok 5-6k zl, a w tej cenie masz 2 customy tej samej jakosci.
Taki drogi jest do Focusa? No to może faktycznie...

Cytat: ares w 13.01.2012, 17:36Bo robiac customa masz mozliwosc ingerowania w efekt koncowy(dzwiek) wydechu, tak samo w jego rozmiar, ilosc tlumikow etc
Tylko niestety nie zawsze jest to plusem, wielu wykonawcom wychodzą jakieś potworki (tak pod względem dźwięku jak i osiągów).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

ares

w aucie z turbosprezarka, PRAWIE nie istotna jest kompresja za turbosprezarka, to nie n/a - wiec trzeba sie naprawde starac zeby pogorszyc, jak auto zestrojone odpowiedno to i z 3" metrowa rura wyprowadzona na bok samochodu bylyby spore przyrosty :)
ja polecam robic samemu w sprawdzonym warsztacie specjalizujacym sie w wydechach wtedy mozna negocjowac ilosc tlumikow, srednice, ilosc wytlumienia w tlumiku, rozmieszczenie ich itp wtedy i dzwiek bedzie fajny i przyrosty odpowiednie
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

Kris1976

5-6 koła za mongoosa czy milteka to przesada ale komplet  bez Cata-a + koszt wysyłki to ze 3,5 będzie dlatego szukam za customem, przejechać się do Poznania to nie problem w sumie skoro mówisz Ares że ogarniają Foczki St !
Tylko powiedz mi jak to wygląda w Twoim przypadku ? masz wydech jaki chciałeś ? głośność wg życzenia ? hamowanie było przed i po ? Jak u Kilińskiego z terminami , jak ceny ? Ja sam to do majsterkowania się nie biorę - mam 2 lewe ręce do tego dlatego Icka chcę zrobić za jednym zamachem w jednym miejscu najlepiej.

Tomasz - co to znaczy drogo ? Jak icek + wydech z montażem wyjdzie za ok. 4 koła to uważam że to będzie tanio.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

T

Cytat: ares w 13.01.2012, 19:30w aucie z turbosprezarka, PRAWIE nie istotna jest kompresja za turbosprezarka, to nie n/a - wiec trzeba sie naprawde starac zeby pogorszyc, jak auto zestrojone odpowiedno to i z 3" metrowa rura wyprowadzona na bok samochodu bylyby spore przyrosty
W przypadku n/a w ogóle bym nie rozważał customowego wydechu, o ile tylko jest "gotowa" opcja.

« Dodane: 13.01.2012, 21:12 »

Cytat: Kris1976 w 13.01.2012, 20:59Tomasz - co to znaczy drogo? Jak icek + wydech z montażem wyjdzie za ok. 4 koła to uważam że to będzie tanio.
Np. jakiś czas temu za dość prosty kolektor 4-1 wzięli 2 tys. Czy w 4 się zmieścisz, to nie wiem, ale skoro taki masz budżet, to wolałbym kupić Milteka za 3,5, a IC-ka zamontować samemu. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kris1976

Daleko nie mam - przejadę się pogadam z nimi. Zobaczmy jakie stawki proponują.
Z drugiej strony jeśli kupię jednak gotowca to masz Tomasz kogoś kto złoży to do kupy po ludzku ?

Ares - masz jakiś filmik ? dasz posłuchać jak tam warczy Twoje custom -cudo :)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ares

w Poznaniu zrobia Ci w 1 dzien roboczy
ja jestem zadowolony mega, auto chodzi jak m5 v10 po wydechu. W trasie cichutkie a po depnieciu jak odrzutowiec :)
Mam 3" downpipe + przelot 2'75" z dwoma tlumikami.

Dla mnie po przesiadce z subaru jest idealnie :) nie hamowalem auta bo czekam na remap, wg dupohamowni jest sporo lepiej po wydechu ale to normalne w aucie turbo, ze dojdzie mocy jak odetkasz wydech
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

Kris1976

...to samo powiedział mi o wydechu szwagier od Subaryny GT :)
odetkasz - pojedziesz :)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ares

na dobrym wydechu ST pod pelnym obciazeniu chodzi jak odrzutowiec to trzeba uslyszec :)
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

Kris1976

Spadam powoli z forum ! miło było pogawędzić. Co do odsłuchu i mini - spotu odezwę sie do Ciebie na priw za parę dni !
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

wilhelm

Wydech od MG trochę rezonuje na niskich obrotach :)