Focus st 2.5 t ,wyciek oleju dolny walek rozrzadu

carlosc, 28.10.2011, 12:17 « poprzedni - następny »

pawel1414

04.04.2014, 18:45 #15 Ostatnia edycja: 04.04.2014, 22:09 by pawel1414
Witam!

Miałem zalane w swoim ST'ku oleju prawie na maxa. Nagrzałem silnik (czyli jakiś 1 km jazdy) i but w podłogę. Następnego dnia zauważyłem olej w przedniej części silnika, w okolicach filtra oleju. Mechanik rozebrał i powiedział, że dekielek od obudowy filtra oleju jest zdeformowany (pogięty, zniszczony) a odma zniszczona. Powiedział, że w ASO za całą obudowę chcą 1700 zł, można szukać używanej, albo kleić specjalnym klejem!?

O co chodzi? Ja nie mam żadnego dziwnego dźwięku, nie zasysa mi korka oleju ani nic. Silnik pracuje normalnie. A jednak olej się wydostaje? POMOCY!

cliner

Za 800 zl kupisz w Anglii razem z wysylka. Mialem podobny objaw, odma jeszcze nie gwizdala,ale olej zaczal troche wyciekac.W nowej wersji odmy membrana jest ponoc mocniejsza.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Tomek

TAM

Po pierwsze, po 1 km jazdy silnik na pewno nie jest rozgrzany. Tak jak koledzy wcześniej pisali, patrzeć należy głównie na 2 rzeczy - na temperaturę oleju, która dopiero przy rozgrzanym silniku przekracza 2. kreskę, i na ciśnienie oleju (to jest najważniejsze), które na jałowym biegu powinno się ustalić na nie więcej niż trochę powyżej 2. kreski. Dopiero wtedy można korzystać z pełnej mocy silnika.
Po drugie, prawdopodobnie nie wiesz dokładnie jakie przygody miało auto za kadancji poprzedniego właściciela (rurki/przewody same się nie gną i nie łamią), jeśli jednak nie masz typowych objawów uszkodzonej membrany filtra oleju, to może sprawa jest banalna i spokojnie należy poszukać nieszczelności. W miarę możliwości wszystko powycieraj i po prostu obserwuj, gdzie zaczyna pojawiać się olej.

« Dodane: 04.04.2014, 20:51 »

Jeśli się okaże, że obudowę filtra należy jednak wymienić, to zdecydowanie warto skorzystać z linku podanego przez michalsp kilka postów wcześniej. Taka wzmocniona wersja załatwia sprawę raz a dobrze.

pawel1414

.



Ostrzeżenie: Funkcja edycji nie służy do usuwania postów, na które ktoś odpowiedział. Ostrzeżenie wygasa za tydzień.

TAM

Kolego, chciałem Ci tylko w miarę moich skromnych możliwości pomóc, a Ty czepiasz się jakichś szczegółów, na dodatek sam sobie zaprzeczając. Wyraźnie nspisałeś, "Nagrzałem silnik (czyli jakiś 1 km jazdy) i but w podłogę.". Skąd w takim razie wziąłeś teraz "1,2,5 km a nie 25!? Skąd przypuszczenie, że mój silnik się nie nagrzewa? Nagrzewa się po kilku km lub kilku minutach, ale na pewno nie po przejechaniu 1 km. Skąd przypuszczenie, że mam założony gaz? Nie mam, nie miałem i mieć nie będę. Tak się śmiesznie składa, że to właśnie ja użyłem przenośni, pisząc o pogiętych rurkach/ przewodach, jako odpowiedź na twój tekst "dekielek od obudowy filtra oleju i odmy jest zdeformowany (pogięty, zniszczony)." I jakoś nie mogę się doszukać informacji o tym, że "auto stoi rozłożone w drobny mak u mechanika". Następnym razem powstrzymaj się proszę od komentarzy typu "naucz się czytać dokładnie i ze zrozumieniem" - może najpierw zacznij pisać w sposób jasny i jednoznaczny? Trochę mniej agresji nie zaszkodzi.

wilhelm

Też w końcu mnie to dopadło...

weksla

tz co pękła membrana?
Miałes przedliftową czy ta poprawiona już?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

carlosc

spokojnie wariaty bez spinek :-) wili ma przed liftowa odebral auto z warszatu i mu padla ehhh on to ma szczescie :-)
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

weksla

szczescie to ma że latał tyle bez awarii tego dziadostwa (patrz styl jazdy) :D:D:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps