Czarna podsufitka

yoseph, 16.10.2011, 21:53 « poprzedni - następny »

yoseph

Witam wszystkich:)
Zainspirowany tematem na focusklubpolska pomyślałem że zrobię sobie czarną podsufitkę. Zamówiłem 3mb czarnej alcantary z allegro.
Następnego dnia paczka była u mnie, niestety popełniłem błąd i nie zamówiłem kleju tapicerskiego w sprayu. U mnie w mieście nie mogłem znaleźć;/
tapicer nie chciał mi sprzedać, trudno... zakupiłem 2l butaprenu i pędzel. Na początku okleiłem tylną półkę, na zdjęciu mała próbka cieniowania materiału;p
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Następny dzień to oklejanie podsufitki. Właściwie walka ze ściąganiem jej. Najwięcej problemów sprawiły mi uchwyty-cykory, pokaleczyłem się przy tym ostro. Pozatym daszki od słońca, przednia i centralna lampka poszły bezproblemowo. Lampki wyjmujemy wkładając pod "klosz" cienki śrubokręt i podważając.
Dalej są już śruby na widoku.
Wszystkie plastiki zdejmowałem tak że wciskałem mały śrubokręt pod nie, potem palec i ciągnąłem, wszystkie zatrzaski ładnie wyskakiwały i nadają się do ponownego użycia. Do podsufitki przyklejony jest wąż spryskiwacza tylnej szyby, oraz kabel zasilający wszystkie lampki. Kabel możemy rozpiąć bo na słupku A od strony kierowcy jest wtyczka, natomiast wąż trzeba powoli oderwać od podsufitki.
Podsufitkę wyciągnąłem przez otwarty bagażnik, trzeba uważać żeby jej nie połamac, szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie robić tego w sedanie;p
Wszystko poszło na warsztat, do zdjęcia była jeszcze tylko ramka lampki centralnej oraz lampki pod "słonecznikami". Potem już tylko klejenie.

Klej nakładałem stopniowo, stopniowo przyklejając, na podsufitkę nie żałowałem go, natomiast na alcantarę bardzo cie Nmka warstwa, inaczej butapren przesiąka na drugą stronę i włoski zostają sklejone;/. Gdybym miał pożądny klej wszystko by było bardzo przyjemne ale tak to na samo smarowanie zmarnowałem łącznie 1h10min;/  W kilku miejscach powstały zmarszczki, jednak te z tyłu przyrywają plastiki na słupkach a te z przodu są przy samej szybie co sprawia że też ich nie widać. Potem wycięcie dziur na lampki i przyklejenie materiału na brzegach.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.






wszystko odstawiłem na balkon na noc, tak żeby się wywietrzyło z tego smrodu. W międzyczasie pomalowałem plastiki slupków na czarno, czarną matową farbą humbrol (przeznaczenie modelarskie) za pomocą pistoletu lakierniczego. Zrezygnowałem z uchwytów- cykorów, pokrowce na "słoneczniki" robią się u mojej lepszej połówki.
Teraz wszystko Z POWROTEM do samochodu i taki oto efekt:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Mam nadzieję że wybaczycie jakość zdjęć. Te z montażu robione były komórką, bo nagle wpadł mi do głowy pomysł że możnaby cyknąć jakieś fotki, natomiast do tych w samochodzie nie wiedziałem jak się zabrać, nie dało się objąć całego, bez lampy wychodziły ciemne a z lampą to już W OGÓLE dupa. Niestety talentu fotograficznego jest u mnie deficyt.

W razie czego służę pomocą.
Pozdrawiam

T

Fajny pomysł. Ciekawe jak to na żywo wygląda. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yoseph

Zapraszam na oględziny;p W samochodzie zrobiło się trochę ciemniej, szczególnie jak zamontowałem podsufitkę miałem wrażenie że mnie przytłacza. Ale po 30 minutach stwierdziłem że raczej wydaje się bardziej przytulnie w samochodzie;p
Pierwsze wrażenie zgoniłem na to że bez podsufitki jeździłem przez dzień i to akurat zrobiłem tak ze 400 km, wydawał się w środku wysoki jak dostawczak. A jak fajnie brzmiał wtedy wydech;p

wilhelm

Wygląda fajnie, tylko te zmarszczki... ;) do kompletu okleił bym jeszcze przednie słupki.

Mam też pytanie, jak byś ocenił tą allegrową "alcantarę" w porównaniu z oryginalną?

NeroN

Fajnie :)

Chyba też na przyszły rok coś takiego zrobię :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

yoseph

Wilhelm: w samochodzie nie mam oryginalnej alcantary, za to w domu mam łóżko obite alcantarą. Wydaje się być taka sama, nie wiem jak ma się to do trwałości. Nie mogę okleić słupków bo ten plastik ciągnie się łukiem od deski rozdzielczej aż do słupka B. Wydaje się niemożliwe zrobienie tego jednym kawałkiem materiału, bez zmarszczek.

Te które powstały są w takich miejscach że są zasłonięte plastikami, albo zwyczajnie niewidoczne. Pewnie gdybym mógł to zrobić jeszcze raz albo ze dwa razy to zrobiłbym to bez zmarszczek. Wydaje mi się że to kwestia wprawy.

Jendrekmak

nie wprawy tylko potraktowania skóry parą żeby była bardziej elastyczna.
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

wilhelm

Jak wg. was wyglądałby ciemny flok na słupkach w połączeniu z alcantara na podsufitce?

T

Chyba znośnie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yoseph

Ja widziałem efekt alcantara+ flok, i naprawdę mi się podoba. Wypatrzyłem już gościa co flokuje w radomiu, chyba bliżej mnie już się nie da. Czekam ze wszystkim bo chcę odrazu poflokować całą deskę i tunel i wtedy przy okazji chyba polecą słupki.

eng

Możesz dać jakiegoś linka do tej alcantary, której użyłeś? Napisz coś o kosztach tej operacji.

yoseph

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/alkantara-jak-alcantara-tuning-z-teflonem-i1873411633.html
Tutaj kupowałem materiał,kupiłem 3mb pasa o szerokości 1,5m  co daje 4,5m2. Spokojnie z dużym zapasem okleiłem podsufitkę i tylną półkę, ścinków jest wystarczająco żeby spokojnie uszyć pokrowce na daszki. Koszt to około 90zł razem z klejem ( koniecznie kup tapicerski w sprayu) butapren to zło, i dwa popołudnia pracy razem z demontażem i montażem. Przy okazji okleiłem dach taśmą bitumiczną. Mam zamiar wywalić z samochodu wszystkie pianki które kiedyś tam wsadziłem i okleić całą podłogę razem z nadkolami i bagażnikiem właśnie tą taśmą.

wilhelm

Podsufitka w mondeo mk3 ma trochę więcej ostrych krawędzi i załamań

Zerknij na to i powiedz jak oceniasz szanse oklejenia tego żeby miało ręce i nogi?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




yoseph

Spokojnie można oklejać. Różni się tylko tymi przetłoczeniami na boku. Powinieneś mieć jeszcze łatwiej bo są równomierne. U mnie z tyłu jest większe, z przodu mniejsze.W rogach z tyłu przetniesz materiał, tak żeby nie było zmarszczki potem ładnie wytniesz nadmiar tak żeby pasował. Będziesz miał delikatny kłopot z przodu przy lampce, ale to chyba w każdym samochodzie, ja też miałem. Polecam zacząć właśnie od lampki i na boki rozprasowywać wszystko w kierunku daszków a potem jedziesz dalej do tyłu.  Ja zacząłem oklejanie od tyłu i potem kląłem bo z przodu przy lampce potrzeba dużo luzu na materiale żeby wykleić wszystkie zakamarki.

eng

Jaka jest wytrzymałość tego materiału? Myślisz, że zamiast na sufit można by go dać na podłogę?