Skrzynia w focus ST 225

pawle, 10.08.2011, 11:48 « poprzedni - następny »

pawle

Cześć,
Od jakiegoś czasu mam problem z zmianą biegów z 2 na 3. Przy zwykłej jeździe, mniej dynamicznej że tak to nazwę jest ok, ale jak już jest to zmiana przy przyspieszaniu na prostej wskakuje mi zamiast 3 piątka. Muszę za każdym razem pamiętać aby zrobić to trochę wolniej. Może to normalne, nie wiem. Spotkał się ktoś już z czymś takim w tym modelu?


pawle

vtec

nie, wchodzą normalnie  ;)

NeroN

Może się już obruchały cięgna (takie plastikowe miseczki przy skrzyni), miałem podonie u sie przy szybkiej redukcji z 5 na 4 wskakiwało 6.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

pawle

Czyli jednak można z tym podjechać do jakiegoś "szpeca". Dzięki
pawle

k0ot

Cześć, troche odswieżam temat. Ja niestety mam inny problem, mam juz swojego ST mk2 od ponad trzech lat, ale przy ostatniej wizycie, mechanik powiedział, ze miedzy wrzucaniem 5/6, a biegu wstecznego, powinna byc odczuwalny lekki opór/blokada, czy to prawda? Jeśli tak, to który element jest odpowiedzialny za brak tego oporu?

k0ot

Czy mógłby ktoś pomóc i wypowiedziec sie na to proste pytanie?

k0ot

W Focusie ST mk2 jest elektromagnes, ktory załącza sie i nie pozwala wbic biegu wstecznego powyzej 16km/h.